Stilo 1.9 JTD - nekoliko pitanja

Autor aquarius017, 08 Siječanj 2014, 10:20:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

aquarius017



Eto par sličica na brzinu...

sent from my HTC

aquarius017

Citat: kemba  u 10 Siječanj 2014, 22:04:41
kod mene se cuje prilikom saltanja fino klak klak doduse ja znam sto je..... plivajuci zamajac pri kraju pa lagano zafrkava... pitanje dana kad ce pocet trest i kad cu ga morat mjenjati

Koliko tvoj stilo ima kilometara da mu trebaš mijenjati zamajac?

sent from my HTC


kemba

Ima na satu 270 a posto je uvoz iz italije ko zna koje je stvarno stanje

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

pelepelezg

stavi auto u 2. brzinu nabi gas i pusti (naglo) i tako par puta, pa vidi kak se bude culo... ako su nosaci dobro nebi smjelo biti nikakvog udarca niti nikakvog zvuka

aquarius017

Citat: pelepelezg  u 20 Siječanj 2014, 19:59:22
stavi auto u 2. brzinu nabi gas i pusti (naglo) i tako par puta, pa vidi kak se bude culo... ako su nosaci dobro nebi smjelo biti nikakvog udarca niti nikakvog zvuka

Isprobano kako si naveo. 99% je do nosača motora. E sad jel u pitanju samo jedan ili svi (mislim da ih ima tri), uskoro ću ići na izmjenu zupčastog remena, natezača i vodene pumpe pa će valjda u servisu točno detektirati koji je/su nosači u pitanju.
Moram priznati da sam se lagano zabrinuo, jbt nije valjda zamajac otiša'...

pelepelezg

najcesce ti udara onaj nosac na getribi. pogledaj prvo njega jer vjerujem da ova dva druga su puno skuplja od tog

dgudan

Ovako stoje stvari...
Nosač na getribi (gornji lijevi) je cca 200 kuna (obični selen zapravo) a onaj na motoru (gornji desni) a ujedno i "hidraulični" je cca 800 kuna. Govorim o cjenama novih dijelova ali ne u Fiat-u
Za ovaj na getribi potrebno je skinuti kompletnu lijevu stranu (glavnu razvodnu kutiju sa relejima, akumulator, nosač istoga) a za onaj na motoru bidon tekučine za stakla prati i to je u globalu to...
Pogledaj na googlu pa češ vidit o čem se radi...
Ako naÄ'eÅ¡ jeftinije javi, svakako će trebat i drugima...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

aquarius017

Bio sam danas kod meštra, oba gornja nosača su gotovi, a donja dva se još drže i nisu kritični. Gornji lijevi sam našao za cca 170kn, a gornji desni možda uspijem riješiti za 500kn. Jbt ko da su od zlata...

sent from my HTC


aquarius017

#53
Zadnjih nekoliko dana ta trešnja u leru se pojačala, pa sam sačekao da mi stigne komplet zupčastog remena i vodena pumpa da odem do (drugog) majstora. Uglavnom, pumpa vode je dobila lufta na osovini, toliko da se cijela klimala, a zupčasti samo što nije ispao iz ležišta, čak je i sastrugao plastični poklopac sa strane. Majstor kaže da sam došao doslovno u zadnji čas, jer je sve moglo otići u 3pm. Sad je to promijenjeno pa sam miran duže vremena po tom pitanju. Ujedno su se i vibracije u leru smanjile... Onaj prvi majstor koji mi je rekao da su nosači motora u k*rcu je - fulao. Donji nosači (oba) imaju malo lufta, ali daleko od toga da su kritično. Motor u leru radi mirno, a da su jedan ili oba gornja nosača otišli, sigurno bi malo plesao. Dodavanjem gasa u leru motor radi stvarno mali i beznačajan pomak. Tako da nisu nosači, a da sam poslušao prvog majstora pljunuo bi lijepu lovu bezveze (brišem ga iz adresara). Promijenio sam usput i filtere zraka i kabine (ulje i filter ulja su mijenjani nedavno). Uz to novi antifriz koncentrat crveni G12 s intervalom izmjene 5 godina. Sve zajedno s rukama cca 1.200kn.
Bili ste u pravu - termostat se zablokirao u otvorenom položaju tako da trebam uzeti novi kompletan.
Još mi ostaje dakle promijeniti grijače (jedan ili više njih), termostat i podesiti lijevi far koji "tuče" nešto malo niže od desnog.
U nekoj budućnosti bilo bi dobro i brizgaljke dati na ultrazvučno čišćenje.

cupavica lorena

onda ti auto ima"malo"vise kilometara nego sto ima na satu
ako nemate hobi,kupite fiat

aquarius017

Citat: cupavica lorena  u 01 Veljača 2014, 11:25:35
onda ti auto ima"malo"vise kilometara nego sto ima na satu

Možda, ali ne mora biti. Majstor ga je malo detaljnije pregledao i vjeruje da je kilometraža kako je na satu. Kaže da je ovaj zupčasti koji je sad promijenio već bio mijenjan (nije tvornički), ali da je pumpa vode bila original i da nije ni čudo da se nakon 10 godina počela raspadati.

cupavica lorena

sve je moguce ali ipak po svojim susretima sa jtd motorima nevjerovatno,ali za sve postoji prvi put :ok:
ako nemate hobi,kupite fiat

aquarius017

Citat: cupavica lorena  u 01 Veljača 2014, 11:43:09
sve je moguce ali ipak po svojim susretima sa jtd motorima nevjerovatno,ali za sve postoji prvi put :ok:

Sad sam se sjetio da sam provjerio km na stp-u...

sent from my HTC