Marea 1.6 16 V 99.g. - čišćenje klapne gasa

Autor hrco samobor, 09 Lipanj 2009, 23:30:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hrco samobor


my 16v

Citat: hrco samobor  u 25 Lipanj 2009, 13:40:43
pozdrav!

evo slikao sam klapnu i sprej



A kada si cistio klapnu jesi li je otvarao tj. jesi li cistio samo do klapne ili si je pomjerao pa cistio unutra! Prijatelj kaze da je cistio i da kada pomjeri klapnu,sa druge strane ima masnoce,pa nije siguran da li je to nesto za podmazivanje ili prljavstina?

hrco samobor

moraÅ¡ skinuti kompletnu klapnu dole i Å¡pricati u sve kanale spreom dok ne prestane izlaziti crnilo tj. čaÄ'a. to mora biti sprej baÅ¡ za čiščenje fergazera ( klapne).

my 16v

Citat: hrco samobor  u 03 Srpanj 2009, 23:16:34
moraÅ¡ skinuti kompletnu klapnu dole i Å¡pricati u sve kanale spreom dok ne prestane izlaziti crnilo tj. čaÄ'a. to mora biti sprej baÅ¡ za čiščenje fergazera ( klapne).
A motoric minimuma? Kako si njega cistio? Jesi do pregrade samo koja regulira protok ili i iza nje... On je rekao da kad se otvori ta pregrada ima nesto masno,pa nije siguran sta je to? Kod mene je sve ok,tako da me mrzi to da skidam,pa da vidim!

hrco samobor

ako je motor od 99. - te pa nadalje ne može se motorić vaditi van nego moraÅ¡ sve komplet Å¡pricati sa spreom, a ako je motor od 96. - 98. onda možeÅ¡ izvaditi motorić i senzor klapne te ih detaljnije očistiti. na slici  se vidi klapna koja je na motorima od 99. - te pa nadalje, to je noviji model motora koji su se ugraÄ'ivali u stila od 2000. i to se neda raskopati.
kaj se tiče te masnoče po meni nebi smjelo biti ničega jel na usisu nesmije ništa takvoga biti da nebi ulazilo u motor. očisti sve.

brava 312

Ja mislim da i mene ta klabna zeza tako cim budem imao slobodnu subotu i volju za Å¡arafanje bacam se na posao.   8)