LPG + novi zakon 2009.

Autor kinfa, 01 Siječanj 2009, 14:51:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kinfa

Danas sav mamuran dolazim na benzinsku natankat plin za kikiriki u džepu... I kaže meni prodavač : " od 01.01.2009. ne smiju tankati plin vozilima koja nemaju LPG naljepnicu. Kobre več stoje po punionicama."
Ako ulove nekoga sa plinom bez atesta kazna je do 18 000 Kn + zaplijena auta  :82:

Meni je ovo prvi glas, jel tko čuo šta sličnog?

hf dewil

to wech odawno wrijedi sam kaj se oni nisu toga drzhali...
u tunelu usred mraka,sija grana od turbaka :)

mikeg20

Moram priznati da nisam našao gdje to piše za točenje bez naljepnice-ak je netko našao koji zakon i član, neka napiše. Ima kaznena odredba za vožnju bez atesta, al kazna nije ni blizu tolika i nema zapljena auta, nago skidanje tablica i vanredni tehnički=tehnički neispravno vozilo

Devil

Citat: Mike20  u 01 Siječanj 2009, 19:14:16
Moram priznati da nisam našao gdje to piše za točenje bez naljepnice-ak je netko našao koji zakon i član, neka napiše. Ima kaznena odredba za vožnju bez atesta, al kazna nije ni blizu tolika i nema zapljena auta, nago skidanje tablica i vanredni tehnički=tehnički neispravno vozilo

Kolka je kazna za vožnju bez a testa na plin,gdje si čitao pravilnik?

kinfa

Danas sam to čuo na crobenzu u Prečkom. Mislim, natočio mi je normalno pa mi je to rekao.
Ja osobno nemam pojma o tome  :neznam:

mikeg20

ZSPC, čl. 276, st. 1

Vozila na kojima se obavlja nadogradnja, pregradnja ILI ZAMJENA SERIJSKIG DIJELA ILI UREĐAJA NESERIJSKIM DIJELOM ILI UREĐAJEM prije puÅ¡tannja u promet, MORAJU biti podvrgnuta ispitivanju promijenjenih dijelova i ureÄ'aja i OSTALIH TEHNIÄŒKIH ZNAÄŒAJKI BITNIH ZA SIGURNOST I EKOLOÅ KU PODOBNOST vozila u prometu na cestama

stavak 7 istog člana:

Novčanom kaznom u iznosu od 1000 kuna kaznit će se za prekršaj vozač, odnosno VLASNIK koji u prometu na cestama upravlja vozilom koje nije podvrgnuto ispitivanju sukladno odredbama ovog člana.

Eto, zato budite sretni što policajci ne rade doslovno po ovom članu, jer za neoriginlne disk pločice na autu, odgovarate po ovom članku.
Uz ovaj članak ide i izvanredni tehnički i/ili skidanje reg. pločica te isključivanje iz prometa-tj NEMA daljnje vožnje

kinfa

Izgleda da mi je lik uvaljao patku jer mu se nije dalo radit na novu  :D

mikeg20

Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama

Povrede članaka ovog pravilnika idu pod jednu kaznu iz ZSPC-a, a to je tehnička neispravnost vozila članak 236 stavak 1, kažnjivo po istom članu, stavak 8=700 kuna+skidanje pločica i/ili vanredni tehnički. Dakle u ovaj član idu sve one stvari kao glasni auspusi, folije, dimenzije guma itd.

ZASEBNO je u ZSPC-u članak za svjetla koja nisu kak treba, plave pozicije, plave/crvena osvjetljenja tablica, član je 42. stavak 1. kazna po stavku 4.=500 kuna+vanredni thnički i/ili skidanje pločica SAMO ako na licu mjesta ne ukloni ta svjetla.

Navedeni pravilnik u članu 40, stavak 3. kaže

Vjetrobran i bočna stakla u ravnini vozača NE SMIJU SE NA NIKAKAV NAČIN dodatno zatamnjivati postavljanjem folija ili doddatnim bojanjem

Kazna je za ovo po ZSPC za tehničku neispravnost

Pravilnik čl. 51 st.3

RUBOVI IZBOÄŒENIH DIJELOVA I UKRASNIH PREDMETA NA PREDNJEM DIJELU VOZILA NE SMIJU BITI OÅ TRI.

Dakle, spojleri na prednjoj strani koji nisu zaobljeni idu isto u tehničku neispravnost vozila

Pravilnik čl. 60 stavak 1.

Gume na vozilima MORAJU odgovarati i dimenzijama Å¡to ih je prijavio proizvoÄ'ač, ovisno o najvećoj dopuÅ¡tenoj brzini kretanja vozila i najvećem dopuÅ¡tenom opterećenju osovina na kojima su gume posstavljene

Kaazna je isto teh. neipravnost, al u ovdje je vezana dop. nosivost koja npr. kod auta sa ugraÄ'enim plinom se mijenja

DISTANCERI-pr. članak 61. st.3

Blatobrani moraju biti postavljeni tako da pokrivaju ŠIRINU kotača vozila. Blatobrani ne smiju imati oštre rubove.

E sad, proÅ¡irivanje blatobrana bi se trebalo atestirati pa uz to može ići i Å¡ira guma po ovom, al opet onoliko koliko je propisao proizvoÄ'ač

Kazna je tehn. neispravnost

lilsaint

Pa da to je nasa drzava,vec mi taj zakon i te kazne idu na onu stvar.Pa nek nam onda ukinu 500kn na tehnickom i sve ostalo.
Svud u svijetu poklanjaju i sve ti daju da se vozis na plin sam smo mi selandra od drzave i 10 g. zaostajemo za svima glavno da hocemo u *** evropu.