Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

milex

Citat: Denaboy  u 12 Svibanj 2014, 11:13:22
neznam zašto , ali od puno ljudi sam čuo da stilo karavan manje troši od kupea. nema logike , ali ja sam tako čuo.


Evo u mene je karavan i nema logike da manje troši. Može samo više trošiti zbog veće mase vozila.
I kod mene je u 5 - oj ( imam 5 brzina) brzini na oko120km   bord pokazuje 3.6- 6.1 zavisno od brzine 90 - 150km.

Nešto razmišljam o chipovanju.

kemba

imam oba kod kuce
i karavance manje trosi i to vise od pola litre u zimi cak i litru manje od  cupea isti motori 115 ks oba
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

draĹžen

Jel imas na oba iste termostate?

kemba

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

jasamtaj

kod mene prva kod kretanja 24 lit druga 17 lit a u vožnji u rikverc 46 lit,na nizbrdici spuštanje u petoj bez gasa stoji potrošnja 2,2 lit, na škodi kad u vožnji ili nizbrdici oduzmeg gas potrošnja piše 0,0 lit a u stilu polako pada do 2,2 i tu ostaje

cupavica lorena

Multijet,stilo multi-jet 88kw,trosi pola litre vise od 85kw,moj karavan ima 1495kg,imam bravo multi-jet 88kw 6 brzina,jedino na otvorenoj cesti i auto putu trosi mrvicu manje od stila,u gradskoj voznji i medjugradskoj 6 brzina =veca potrosnja
ako nemate hobi,kupite fiat

Tropix

Stilo 1.9 16V MultiJet 110kw 150HP 3Vrata

Grad 20-60km/h : 9l  :disgust:

Otvoreno 60-80km/h : 5.5l  ;D

Autoput 240km/h  : 16l   :funny:

Autoput 160km/h : 7l  :good:

alenzg

Stilo MJET 140

Otvorena: 6.5
Kombinirana 7.4
Grad: nemam još pouzdan podatak, ali čini se oko 9.5 po štih probi

Čini mi se puno (već sam otvorio drugu temu s detaljima), auto ima doduše zimske gume no ipak...

Denaboy

meni po gradu , prosječna brzina 23km/h sa potrošnjom 7,3l.

forsage

kod mene je po boardu trenutno 5,4 l po lokalnim cestama i 90 % kratke rute.Radi se o 1.9 jtd 115 MW od 1,5 tone.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

marac

Dečki izgleda da po vašoj potrošnji ja mogu biti zadovoljan. Neznam kakav je vaš način vožnje i koje gorivo

točite ali moj jtd svaki dan podravskom magistralom cca 100km ukupno na posao i natrag, tempo

75-90km/h potroÅ¡nja 4,3-4,4  kako kad a autocesta pola litre viÅ¡e, tempo 145-155 km/h - resetiram board

kod svakog punjenja  goriva

kemba

Ubit ces si motor s takvom voznjom jtd se voli vrtit i voli bit ljut

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

jasamtaj

kad prebacite na trenutnu potrošnju goriva i maknete nogu sa gasa kolika vam stoji potrošnja,meni se zaustavi na 2lit nikako da se spusti ispod toga pa po tome ispada da auto u leru troši dvije litre :formula: :formula:

Puntach

Ak se vozis u brzini i maknes nogu sa gasa nisi u leru. Inercija usporava auto, tj. kocis getribom i pri tom velika vecina novijih auta trosi 0.0l/100km.
Ne znam kak je kod Stila u leru, znam recimo da vw-ov 2.0 tdi sa 140ks u leru trosi 0.6dcl/h

Sent from my HTC One X using Tapatalk

PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

Miha.

Citat: dinko1981  u 28 Kolovoz 2014, 14:43:13
Nema mi logike da se prekine dovot goriva, pa onda bi auto krepo i zacugavao dok ga kompresija ne zaustavi, ali u svakom slučaju potpuno nebitna info koliko troši u leru ili kod kočenja motorom
Neče zacukavat ni najmanje, osim dok mu baci gorivo.
Probaj ga stavit u 5. na nekoj uzbrdici pa ćeš vidjet dal će se zaustviti ;D
Punto 55 baci gorivo na nekih 1500-1600rpm.