Stilo - Vaša potrošnja

Autor Max Abarth, 28 Veljača 2009, 02:54:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Stilo M

Citat: alenzg  u 21 Ožujak 2016, 14:38:47
Mislio sam na Stilov 1.8 16v 133KS, ali pretpostavljam da je slična potrošnja
Meni je jednom bila potrosnja 11l i to na -10 i na malim kilometrima..6-7km u jednom smijeru i cijelo vrijeme pod cokom radio..inace nikad vise od 9 nije bilo..bilo gradske bilo autoput..
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

franjo-fritz

Meni mara sve potroši sta ulijem jbg. Jucer malo više, pala neka "na chipan" 1,9 jdt 147,isto tako i stilo i jos jedan japanac al neznam koji bio je daleko u retrovizoru
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

vodjaskitnica

jel vam komp laže u plus ili u minus? meni na mom Stilu, 1,9 Jtd, 115 hp, uvijek pokazuje 1,5 - 0,5 litara manje nego je stvarna potrošnja. Auto je i chipan, ima li to veze, ne bi trebalo pretpostavljam?

danci1993

meni laze u plus, trosi manje nego sto pise

kiky776

Moj je za benzin dosta točan, plin litru manje od realne potrošnje pokazuje
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

splycho

ili moj 1.9jtd 85kw pije vise od mene...ili se komp urotija kontra mene.

Prosjecna stoji na 12.7, trenutna plese od 20 do 45. Najcesce vozim kuca-posao-kuca di mi je brza cesta sa 1 semaforom. Udaljenost 8km do posla i nazad 5km do kuce, ostatak je po gradu ali nije svakodnevno...sad mi nije jasno ko tu koga. Ubaceno 420kn dizela pocetkom 3mj,zasad prodjeno 733km i komp kaze da se moze voziti jos 233km. Plovak pokazuje crticu ipo ispod pola

alenzg

Ja više ne znam što bih rekao, ili ovdje ljudi najblaže rečeno povremeno govore neistinu, ili je moj 1.9 16v Multijet ozbiljno sheban. Ja s jednim tankom nafte ne bih se kladio da mogu preć 733 km sve da postoji savršeno ravna prazna cesta s novim slojem asfalta duga točno toliko, da ga samo pokrenem i vozim u komadu tu dionicu 60 km/h u 4.toj na 1800 okretaja i ugasim sva svjetla, klimu, radio, zatvorim prozore itd.

Vozim istina s posla na posao svaki dan po Zg u gadnim Å¡picama ponekad, ali svaki vikend odem nekam s ženskom, ili po Zagorju, ili bar do Samobora pesa proÅ¡etat i ne mogu preć viÅ¡e od 630-640km da ga hebem. MjeÅ¡ovita vožnja, ajmo reć omjer grad-otvorena 60:40, prosjek 7,8-8,5 litara dizela, kako koji tank. ÄŒisti grad zimi doÄ'e i do 10 okruglo. Na ljetnim gumama možda spadne neÅ¡to zanemarivo, tipa 0.2-0,3 l.

aquarius017

Nekako mi ta tvoja potrošnja goriva prevelika, zar ne bi multijet trebao biti učinkovitiji po pitanju iskoristivosti goriva?
Ja pratim potrošnju preko aplikacije Sprint monitor, ugl otkad to radim (ima tome preko godinu dana) prešao sam 15.109 km i prosječna potrošnja je sada 6,71 l/100km. 75% vožnje je gradska, vrlo kratke relacije, motor se jedva stigne zagrijat, kreni-stani, semafori itd. a ostalih 25-ak % je otvorena cesta ili autoput. Potrošnja mi je cijelu godinu više-manje ista bez obzira na upotrebu klime od travnja do listopada.

draĹžen

Ja svojim putujem na teren stalno. Ako idem iz sk-zd starom s 48 litara preÄ'em 950 km s tim da na g.ploči uÄ'em na a.c i tamo idem 140,150. Ovo tvoje s multijetom mi se cini previse

Stilo M

Nekaj tu nije dobro
Pa ja sa 50l prodem 650km a benzinac 1.8
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

DiscoVolante

Dosta ovisi o uvjetima i stilu vožnje. Meni prdekavac od 1.3 Multijeta potroši uredno oko 7 litara ako se isključivo vozim po gradu s kratkim relacijama, a kamoi neće veći 1.9.

draĹžen

Moj jtd 116 ks uredno čistog grada 8 litara. Kratke relacije po centru Siska. Mali grad s čestim semaforima i kreni stani.

alenzg

#162
Ne znam kaj bih rekao, u usporedbi sa starim 1.2 benzincem od 80 KS koji mi je isto srkao 10-ku po gradu ne čini mi se puno za motor te snage, no kad sad čitam ove neke navode kolega ovdje, onda bome i nije malo.

Uglavnom, sutra idem u AC da mi promijene gume, pa ću im reć usput da mi pogledaju i mapu jel original tvornička ili se neko od bivÅ¡ih vlasnika igrao tjuningom manje ili viÅ¡e stručno...ne vidim kaj bih joÅ¡ mogao viÅ¡e, jer vuče dobro, radi mirno, ne dimi, ne troÅ¡i ulje...doduÅ¡e turbina lagano fićuka, ali tako je otkad ga imam i nije se promijenilo niÅ¡ta u meÄ'uvremenu. A uzroka, čitao sam, može bit sto za povećanu potroÅ¡nju, tko bi sve provjeravao...

alenzg

Još možda jedino da pitam ovdje tko gdje toči? Znam da ne bi trebala bit neka razlika ali tko će ga znat...ja do sada samo na INI Eurodiesel Class, možda da probam nešto od konkurencije?

draĹžen