Marea 1.6 16v - plin detonira na malim obrtajima

Autor zly, 30 Srpanj 2009, 10:02:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zly

Vec neko vreme mi se desava , kod voznje na plin na nizim obrtajima , da mi detonira plin u usisnoj grani.
To se narocito desava kod kretanja ili kod skretanja kada oduzmem pa dodam gas.
Promenio sam komplet membrana u isparivacu ( Lovato ) ali opet ista stvar. Ako neko ima ideju sta bi to moglo biti,
bio bih mu zahvalan.

abatenoj

negdi ti na usisu dobiva malo zraka i detonirati zbog toga.........daj malo jači gas kad krećeš i bit će manje detonacija

zly

Hvala na brzom odgovoru, i ja sam to pretpostavljao, ali nevidim nigde nikakvo zagusenje,
a kada prebacim na benzin radi sasvim ok. Sto ce reci da ima dovoljno vazduha u usisu.
Ili mozda gresim.

abatenoj

to se i meni zna nekad desit na alfi.....vjerovatno je na nekom spoju malo popustila koja gumica (dovoljno je da je rupica pola milimetra) i on ti detonira, a vjerovatno ti se i ugasi ako ne daš gas odmah......je baš gledam kako bi riješia to na svojoj, ali i nije mi baš o glavu jer mi se desi jednom u 15 dana

zly

Blago tebi, mislim sto ti se desava jednom u 15 dana, kod mene je to redovno kada god skrecem ili
na malim obrtajima polako dodajem gas, pocele su zene po ulici ili na biciklima da me psuju, jer obavezno
pukne kad prodjem pored njih, pa misle da ja to nesto namerno radim.
Provericu kompletan usis pa cu videti jeli to.

mikeg20

Vidi da ti kablovi negdje ne iskre, nešto pali smjesu zraka i plina

abatenoj

ma negdi ti dobiva zrak na usisu ili ti nije dobar omjer plin-zzrak, vjerovatno fali plina pa ti detonira, probaj malo odvrnit ventil na boci

tipo 1.7d

možda je problem u smjeÅ¡taju flanÄ'e ako motorić ler gasa uzima zrak prije flenÄ'e i puÅ¡ta ga iza klapne i na taj naćin se osiromaÅ¡uje smjesa i postaje eksplozivna

andreiGT

meni je  bilo slično kad su mi se smočili kablovi  od svječica...promjeni prvo kablove