Cijena ugradnje plina

Autor goran86, 05 Listopad 2009, 10:02:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

tako je...najbolje je da nazoveš njih i reći će ti sve...

iako ne vidim razlog zašto to nebi mogao napraviti, ukoliko dobiješ sve račune od plina, potvrde da je boca provjerena i da je majstor ovlašteni za tu vrstu plinske instalacije...

kad ti to ugradi ideš na vaganje (neznam dali sa punim ili praznim spremnikom plina i 1/4 ili 1/2 tanka benzina).

dobiješ žuti kartončić u koji ti lupi žig čova na pumpi kad natočiš plin i pičiš na atest sa svim papirima...


martin_bravo

Jos jedno pitanje posto sam na auto stavio 17 felge i nemogu upisat u pire trebami atest pa dali mogu skupa s plinom atestirati i felge za istu cijenu ili ide posebno??

Max Abarth

je i turirani Å¡paaher doma isto ponesi na atest  :uh:

ova tema je o cijeni ugradnje plina u auto i stvari vezane uz to

felge i gume sigurno nisu u tome  :disgust:

martin_bravo

Aha a pitam jer sam negdje cuo da se sve promjene  na autu mogu odjednom atestirat...

Probat cu sutra zvat pa javim sta kazu vezano za atest plina... ;)

zgsale

Da nejdemo OT, ali nemozes. Atest plina je stvar za sebe i radi se neovisno o svemu. Radi se drukcije atest nego za sve ostalo. Gleda se druge stvari. Nacin na koji je instalacija postavljena, propusnost sustava, izolacija i odzracivanje mjesta gdje je boca postavljena, zastita elektricnih sistema plinske instalacije. A ujedno se sve slika i mjeri se tezina, mjere vozila, visina, duzina, sirina itdd.

iwex

Ma o čemu ti pričaš sale ?

Totalno širiš dezinformacije.

Kad atestiraš plin, možeš usput sve živo atestirat ... i felge, i boju, i motor ako hoćeš. Sve. Atest je atest ... nebitno dali bio za plin ili za felge. Postupak je uvijek isti. Pregledaju te od a do ž bez milosti.

Al to nije tema. O atestima ima mali milijon tema po forumu i dosadili ste sa silnim OT gdjegod stignete :ok:


Držite se teme ... odnosno cijena ugradnje autoplina.

martin_bravo

Znaci ipak sam dobro cuo , jos jedno pitanje koj plin bi mogo ugradit da ako jednog dana stavljam jaci motor da i dalje plin radi normalno jer sam vidio da neki plinovi podrzavaju samo do odredene konjaze

I koliko im se cjene krecu iz druge ruke sa papirima ako neko zna??

zvrk

nemreš tak razmišljat...

uzimaš plin po svom trenutnom motoru...

a kad uzmeš jači motor, uzmeš plin za njega..

razlika je u injektorima i isparivaču....

ako je samo malo jači, bit će dobar i taj tvoj sistem...

recimo, tvoj motor ima 4 cilindra, 1800 ccm i 115ks, a jači motor isto 4 cilindra, 2000ccm i 150ks...

ja mislim da paše isti plinski sistem...bar kod mene injektori podržavaju...

nek me netko pametniji ispravi...

franjo-fritz

cijena ovisi o sistemu i boci plina mislim da je za tvoj motor oko 1000e sa običnom bocom i atestom za plinsku instalaciju nemoj me držat za riječ možda griješim u cijeni
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

martin_bravo

Ja bi najvjerojatnje iz druge ruke uzimo i dao nekom ugradit , recimo sad je motor 1.6 16v a plan mi je jednog dana kad dode prilika stavljat 2.0 16vt od cupea ili lance pa bi najradje stavio neki plin koj bi mi kasnje taj motor uspio pokrenuti ako se to moze

To je cjena novog??

NikolaST

neće ti moći plinski sustav sa 1.6 16v raditi na 2.0 16vt prvo zbog raličite litraže motora a drugo zbog turbine. Drugačiji injektori i ECU ide
assumption is the mother of all fuckups

martin_bravo

a mogu kasnje samo ECU i injectore promjenit ili se treba jos toga mjenjat , a se mze sa 2.0 16vt stavit na 1.6 ili isto nece radit zbog ECU i injectora??

ZEKO X

evo ja pjovjeravao tu u dubravi cijene za svog petaka na popustu vrtoglavih 8500 kn lowato sistem,a landi renzo još višrrr...i još atest treba platit..odustaooo sam :flag: :flag: :flag:

brle

v6, 3.0 , direktno ubrizgavanje , boca rezervni kotač 55 lit, tomasseto sve, isparivač GAS, garancija 2 godine, i lik ti objasni sve živo i ima dijelova ko blata, atest kad hočeš, cijena 5 800 ....

dakle za petaka manje..

za 4 cilindra , na flanÄ'u, sve novo do atesta  2000 kn...boca standardna ..

i Å¡to je najbitnije, meni je ugraÄ'ivo na viÅ¡e auta, pedantan do bola... sve apoteka :ok:

ako koga zanima neka se javi  :partytime

ZEKO X

sad mi je žao što sam spiskao lovu,ovi koje sam ja posjetio ,fakat su preskupi :G: :G: :G: :G: