Bravo/a 1.4 12v i 1.2 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:38:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kiky776

Citat: dino_sk  u 23 Kolovoz 2012, 23:02:27
dali je volan od brava gt/hgt modela manjeg promjera od ovog obicnog ??

promjer im je 38cm :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

dino_sk

a u k..... mislio sam da je manji od gt-a , bar izgleda manje

VTxCRO

gledam po oglasniku brava (sa a, ne o :D ), za cca 1000-1300 eura i vidim da ih je velika vecina sa 1.4 motorima od 90ks.

taj motor bi mi odgovarao i za registraciju, nije posebno skupa, a nema malo konja, onako taman.

kakvi su opcenito ti motori, kakvo je odrzavanje, popravci, dali se kvare itd? hvala puno

XXX-Man

brava 1.4 ima 75 ili 80 konja...većinom koliko sam vidio 75...
moja preporuka je da uzmeš 1.6 ipak...
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

VTxCRO

Citat: XXX-Man  u 02 Listopad 2012, 16:07:25
brava 1.4 ima 75 ili 80 konja...većinom koliko sam vidio 75...
moja preporuka je da uzmeš 1.6 ipak...

80,da, zeznio sam se.

a cuj, 1.6 nemogu za te novce naci u normalnom stanju, plus znam kak su potrosni ti od 100ks, i jos veci plus preskupa registracija za mene...do 66kw bi kupio maksimum

Mairon

1.4 ti nema preko 80 konja, loš motor.

Troši skoro pa isto kao i 1.6 16v od 102 konja. A ide neusporedivo lošije. Najgori motor fiatov možda.

A opet 1.2 16v bi bio ok za tebe, no taj ne košta tako malo, iz redizajna 99-01.

NaÄ'e se dobrih 1.6 brava za tu tvoju lovu, traži neke od 1500 pa spuÅ¡taj cijenu.

fiat bravo

Ja imam 1.4 12v 59kw,u 3 godine s njim jedini veći kvar koji sam imao je senzor broja okretaja,pa se gasio.
Ulja neuzme ni kapi od servisa do servisa,prešao skoro 70000 km u te 3 godine s njim i zadovoljan sam,jer od svih tih "silnih" kvarova na tom motoru nisam imao niti jednog
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

Mairon

Citat: fiat bravo  u 02 Listopad 2012, 17:47:29
Ja imam 1.4 12v 59kw,u 3 godine s njim jedini veći kvar koji sam imao je senzor broja okretaja,pa se gasio.
Ulja neuzme ni kapi od servisa do servisa,prešao skoro 70000 km u te 3 godine s njim i zadovoljan sam,jer od svih tih "silnih" kvarova na tom motoru nisam imao niti jednog

Mnogi su prešli dosta, no više njih je imalo problema s motorom. Zašto ? Loš je motor to je realnost.

Zato jer taj motor nije dobro voziti na niskim okretajima. To ga ubija. A ljudi tako često voze jer dosta troši, pa ne žele mijenjat na 3000 okretaja. Mijenjanu na 2-2.5 tisuće. Bregasta ode kolko znam. 1.6 16v je 5x bolji izbor za par sto eur više.

Plus auto traži dobro ulje, a ne neke castrole, ina i slično.


fiat bravo

Pa onaj koji drži do auta neće ni nasuti takvo ulje,a ti motori su baš zbog neodržavanja u banani.
Potrošnja je malo velika za taj motor,meni troši 9-11 litara,zbog toga sam stavio lpg i nežalim se
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

VTxCRO

uzeo bi ja bravo, al kupujem sa starim popola a on bi da ima nesto sa 5 vrata, pa to otpada..kak se cini, kupil bu on sebi nista a ja cu doterat 124-orku... :D

1.2 su dosta skuplji, a ni 1.6 se nemogu bas naci, da su u normalnom stanju i bez 8 miliona kilometara..taj 1.4 mi je nekako optimalan, a onda vidim da je u banani..u pm..tetak ima brava (a :D ), bas cu ga pitat koji motor i kakav je..

brava 312

Pajdo vidim da si iz Požege pa et moj savjet ako kupuješ več onda idi na 1,6.
Ako je motor dobar netroši puno goriva.Ako trebaš koji savjet pitaj na pp

ChRiStIaN

Trajnost motora 1,2 16v? Uzeo Bravo nedavno sa nekih 210000 pa me zanima jel izdržljiv taj motor bez ganjaže i sa redovitim servisima? Zasad dela ko vurica

The unforgiven

#102
Planiramo u skorije vrijeme proširiti obitelj sa još jednim Fiatom, ovaj put za brata koji je tek položio, a s obzirom na dobra iskustva sa Stilom od staroga, odluka je logički donešena.
E sad tu dolazi do problema, naime prvi izbor je pao na Brava 1.6, pošto je sličan/isti motor kao i u Stilu.
Nakon malog detaljnijeg pregleda ponuÄ'enih vozila i s obzirom na jako mali buÄ'et kojim se raspolaže zaključili smo da to ne bude baÅ¡ funkcioniralo jer svi koji su u donekle pristojnom stanju i koÅ¡taju preko 1500eura + joÅ¡ uvijek poneko ulaganje (rega, gume, podvozje, limarija...), a trenutno nam je to ipak malo previÅ¡e (gledali smo da se do tog iznosa kupi auto i dovede u vozno stanju).
Na kraju sam pronaÅ¡ao dvije Brave 1998god. oba dvije sa ovim zloglasnim 1,4 12V motorom, jedna ima 190000km a druga 220000km (tako bar piÅ¡e na satu  :hm: ), djeluju dosta dobro, regane su do 4, odnosno 2mj. 2013. i cijene su im oko 5000-6000kn.
E sad, naravno da oba dvije idu prvo i osnovno na detaljan raskop prije kupnje kod Motorheada, i žešću vožnju od moje ruke  :formula: ali želio bi čuti i vaÅ¡a cijenjena miÅ¡ljenja o tim autima, odnosno motoru.
Da li su zbilja tako katastrofalni ti motori, jer nisam naÅ¡ao nikakavu sredinu u dosadaÅ¡njem čitaju po internetu, ili imaju 400000km i idu kao nove ili imaju 150000 i već tri generalke  :haha6:
Do sada sam uspio skužiti da je problem u tom podmazivanju, pa ode bregasta, zatim da su vilice bolna točka, mjenjači da znaju biti dosta neprecizni, Å¡to joÅ¡? Ima Å¡to da nije već spomenuto? Na Å¡to obratiti pozornost prilikom kupovine? ( da baÅ¡ ne vučem svaku kramu u servis  ;D )
Potrošnja, po Zagrebu? Da li nakraju taj auto ne voli ili baš voli veće okretaje (čitao sam i jedno i drugo pa sam zbunjen)? Ulje, kažu Selenia, vaša iskustva? Što bi trebalo promjeniti po vama obavezno nakon kupnje? Za sada znam osnovno: sva ulja, filteri, remenje, diskovi, pločice, vilice...
Da li imate možda kakvu preporuku od ovih na internetu Å¡to bi možda joÅ¡ valjalo pogledati (ove dvije nisu na internetu), možda i neki drugi model, ali bi htjeli Fiata, a Punto/Seicento ne dolaze baÅ¡ u obzir poÅ¡to buraz ima 1,90m i svi frendovi su mu tu negdje pa ne znam baÅ¡ kako bi to izgledalo (ovo će im bit prvi auto u druÅ¡tvu, na ljeto možda i zapale na more koji put), a da ne pričam o nekim drugim stvari za koje jel te ne, auto treba poslužiti nekom njegovih godina  ;D
Hvala svima unaprijed na odgovorima! :ok:
P.S. Znam da ne spada u ovu temu ali jedina 1,6 koja mi je zapala za oko je ova:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-brava-1.6-sx-reg-03-2013-oglas-6257878

1000 eura je kao zadnja cijena, auto je navodno u dobrom stanju, naravno čovjek koji ga prodaje dobio ga je pod račun  :hm:
ako netko zna nešto o autu može mi poslati i p.p. , da ne idem 300km bez veze. tnx



kiky776

raÄ'e neki 1.6 koji je u kolko tolko ok stanju nego 1.4 koji je u dobrom stanju, i predlažem ti da ne gledaÅ¡ kilometre jer po meni nisu značajan faktor jer se promjene za 10 min. to govorim iz iskustva  :ok:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

brava 312

Ja slabo kada gledam kilometražu jer po samom stanju auta vidiš koliko ima, ja imao bravu s oko 200 000 i bolje izgledalla nego mare s 145 000 a ima servisnu knjižicu.
Po meni ako planiraš duže imati auto onda 1,6