POTROÅ NJA PLINA NA MAREA

Autor kizo66, 23 Listopad 2009, 12:03:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kizo66

Pozdrav Fiatistima!
Odnedavno sam član foruma jer sam postao ponosni vlasnik Marea. Naravno imam pitanje:
Mašina je 1,6,16v sa plinom, prešla je 106 000 km stvarnih i na 100 000 je napravljen servis: španeri, zupčasti ...
Moje pitanje se odnosi na potrošnju; da li je normalno da mi po gradu troši 18 litara plina na 100 km?
Moram naglasiti da Marea ima automatski mjenjač. Dali da odem na neko štelanje ili slično? Bivši vlasnik mi je rekao da mu je trošio najviše 16 l jače vožnje, a ja se trudim ne preći 3000 okretaja.
Molim Vas da me savjetujete!
Hvala

NikolaST

nebi smjela po meni preko 10,5 maks
assumption is the mother of all fuckups

fiatico

Gradske vožnje benzina ti troši 12-14 litara, u zavisnosti kako vozis...

Ja isto imam plin LANDIRENZO sekvent u Bravi 1.6... kada je samo gradska voznja trosi mi cca 14 litara, a na otvorenom oko 8-9 litara, neki dan sam zamjenio knock senzor jer mi se osjetilo kod voznje da mi se auto guši... nisam znao od čega... stavio novi knock senzor za koji sam znao da vec dugo ne valja i sada je extra sagorijevanje osim par sitnica... za to cu morati u posebno temu , ali tvoja potrosnja je prevelika...

OtiÄ'i na dijagnostiku ECU kod ovlaÅ¡tenog za FIAT, da ti kaže Å¡ta ti ne valja... možda Lambda sonda ili neki senzori...
Pa vidi, bolje dijagnostika 100kn nego lupati glavu...

pozz  :ok:

kizo66

hvala na odgovoru!
Bio prikopčan na diagnostiku i pokazao samo da nevalja smjesa benzina što smo pripisali instalaciji plina.
Po forumu sam zaključio da je najbolje da odem kod Bertola, negdje sam pročitao da je i sam vlasnik na ovom forumu.
Inače auto ide odlično bez trzaja i gušenja.

Proleter

Meni je problem bio u fazi na motoru, remen je bio pomaknut, auto je letilo, ali je i trosilo (18 l plina).

Proleter

Evo ovamo smo se raspisali o ovoj temi, koja je i mene izludivala mjesecima.
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=9936.0

zzip

meni je 1.6 16v tršio 9-11 litara plina...

dinkod

Moja marea troši 8-10 litara plina s tim da se vozim do 4 tisuće okretaja.

fiume77

Meni 1.6 troÅ¡i,grada do 12,a otvorene ide ispod 10!Odi projeri smjesu kod tipa koji je ugraÄ'ivao plin,neznam možda je to??? ;)
a.k.a. dado16v

kizo66

Puno hvala Fiatisti! Svaka čast! Ne gine mi servis, kad bi mi se barem javio SEB, koliko sam shvatio on radi ili je vlasnik BERTOL-a, pa da vidim dali mi može pomoći!

SEB

Nije normalno da troši toliko...ja radim i mogu podesit samo BRC plinske sustave
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

kizo66

Hvala SEB! Kod mene je LO-GAS sistem i neznam gdje da odem to pogledati, možda neki savjet? Auto je kupljen u Zadru i sustav je postavljen u Zadru, tako da nemogu auto ostaviti tamo na servisu. Please help me!