Ugradnja plina u Punto 1.2 8V-moje katastrofalno iskustvo s AUTO TIM-om

Autor mikeg20, 23 Lipanj 2010, 18:44:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devil

E dečki Å¡ta bi ja trebao onda reć o  "fuÅ¡erski"  ugraÄ'enom plinu, moj Punto je već bio na 12 reklamacija plinskog sustava i nikad nisu naÅ¡li kvar, troÅ¡i mi normalne vožnje 10L,u leru mi se zaletava, neki put mi se zna samo prebacivat u vožnji malo na plin pa malo na benzin. Krpaju ga dok je pod garancijom,a kad sada otiÄ'e garancija  za 3 mj mogu ga odpeljat njima pred radionu i dignut sve u zrak, jer stvarno neznam Å¡ta raditi s tim plinom.

mikeg20

Devil, ja na tvom mjestu bi već odavno otpeljao auto nazad, rekao da izvade plin van i da mi vrate lovu-što sam skoro i ja napravio sa svojim autom

Devil

Ma nemožeÅ¡ s tim ljudima niÅ¡ta napravit,oni su vječito u pravu i ja sam uvijek "kriv" za te kvarove,a to Å¡ta su oni nakon godinu dana ustanovili prvi kvar,da je komplet elektro instalacija krivo spojena to nikam niÅ¡ta,rekli su "Jeb..." dogodi  se.

Tony

Citat: Mike20  u 25 Lipanj 2010, 08:07:23
Devil, ja na tvom mjestu bi već odavno otpeljao auto nazad, rekao da izvade plin van i da mi vrate lovu-što sam skoro i ja napravio sa svojim autom

Mislis da to samo tako prolazi? To prolazi u 2 slucaja. Ak si lud u pm i dodes s gunom tamo i hebes im svima majku, pa ti vrate pare i eventualno kasnije pozovu muriju. Ili sudskim putem, pa se godinama vuces po sudu.

mikeg20

Citat: Devil  u 25 Lipanj 2010, 12:17:52
Ma nemožeÅ¡ s tim ljudima niÅ¡ta napravit,oni su vječito u pravu i ja sam uvijek "kriv" za te kvarove,a to Å¡ta su oni nakon godinu dana ustanovili prvi kvar,da je komplet elektro instalacija krivo spojena to nikam niÅ¡ta,rekli su "Jeb..." dogodi  se.

Da, nažalost svi su drugi krivi

Citat: Tony  u 25 Lipanj 2010, 12:20:33
Citat: Mike20  u 25 Lipanj 2010, 08:07:23
Devil, ja na tvom mjestu bi već odavno otpeljao auto nazad, rekao da izvade plin van i da mi vrate lovu-što sam skoro i ja napravio sa svojim autom

Mislis da to samo tako prolazi? To prolazi u 2 slucaja. Ak si lud u pm i dodes s gunom tamo i hebes im svima majku, pa ti vrate pare i eventualno kasnije pozovu muriju. Ili sudskim putem, pa se godinama vuces po sudu.

Pa postoje razne metode uvjeravanja, ili bi oni meni vratili pare na rate kroz uplatnice hahahahahahaha

zvrk

ljudi....

morate se ugledat na mene....preko 50 reklamacija od 8 mjeseca proÅ¡le godine do 1 mjeseca....  :jezik

i joÅ¡ sam si dobar sa majstorom  :yahoo:



i još ne radi 100%......sad je negdje na 70%....a prije sam se vozio na 30%...

jednostavno....pomirio sam se s tim......nema smisla.....  :tup

tipo 1.7d

meni se ćini da 90% instalatera plinske instalacije nema pojma što radi, mislim da ne bi dobru ugradili plin ni na karburator

mikeg20

Da, kod nas je plinski biznis bio u startu nevjerojatna zarada, servisi su se otvarali preko noći, a onda je preko noći nastao šok-biznis propao, a fušarenje je ostalo

igor_kravarusic

Mike, ko zna da li se svi ti dijelovi Plinske instalacije "podudaraju", odnosno točnije da odgovaraju plinskom sistemu Landi Renzo. To znaju samo oni koji ugraÄ'uju..  ;)  Znači akcija = moguća prijevara

Negdje sam čuo da se u Cepelinu dečki "igraju" sa raznim dijelovima, ugraÄ'uju nekvalitetne i znatno jeftinije dijelove od onih koji trebaju odgovarat, tipa isprivač i sl. i tu se stavlja lova u džep (btw slabo se kužim u te instalacije i marke  :D pa ne znam detalje slučaja i kojim se dijelovima točno radi)

.. i to Å¡to je najžalosnije na novom Lanceru.. straÅ¡no   :brulj

tutto

Citat: tipo 1.7d  u 25 Lipanj 2010, 21:52:13
meni se ćini da 90% instalatera plinske instalacije nema pojma što radi, mislim da ne bi dobru ugradili plin ni na karburator

E to je nažalost najrealnija slika i to su činjenice, samo još malo popravi prosjek. Ugradnju plina u Italiji prati sasvim druga priča. Za njih kažu da su genijalci, a ljudi u biti samo rade svoj posao za koji su obučeni.
Kod nas su trebali ostati na ugradnji na frgu i ne petljati se u novije sisteme jer blage veze nemaju i oni koji misle da nešto znaju (ti su i najopasniji - tipa slučaja by Mike sa Auto Timom).
Svi oni to ugraÄ'uju na sreću pa kako bude i onda se kasnije uče na vlastitim greÅ¡kama. Da bar onda neÅ¡to i nauče nego prodaju klasične isprane fore sa prebacivanjem odgovornosti. To tako vjeÅ¡to rade da čovjek koji se ne razumije može samo slegnuti ramenima i gubit živce do besvjesti.
Za navedeni servis imam različita iskustva kao uostalom i za sve ostale servise koji se bave ugradnjom plina. Uglavnom iskustva sa svima su više negativna nego pozitivna. To samo ostavlja dojam da svoj posao ne rade profesionalno i oslanjaju se na čistu sreću - kako bude bude. Nekad je dobro, nekad nije, a ne znaju zašto je ili zašto nije, a garantiram da bi bilo gdje u Italiji riješili svaki problem i u zadnjoj šupi a ne samo u servisu. Ovdje kod nas previše olako shvaćaju samu ugradnju pa zato i dolazi do ovakvih fatalnih slučajeva kao sa Mikeom.
Ovakav propust u jednom takvom servisu kao što je auto tim je nedopustiv. Da sam bio sam i da mi se to desilo još bi nekako i progutao ali da sam bio sa ženom i djecom i da smo recimo krenuli prema moru i auto mi se zapali kao Mikeu (????) - neću ni razmišljati o takvim situacijama, a vjerujem ni bilo tko drugi. Strašno. Pa kaj da im čovjek poslije kaže ? U biti ima li tu uopće razloga za neki razgovor ?
Sve u svemu ljudi su se upustili u nešto o čemu znaju samo neke osnove. Barataju laptopima i nekim parametrima a pojma nemaju o osnovnim definicijama u teoretskom smislu a kamoli u praksi. Svi se prave pametni a nitko ne zna riješiti probleme. Uvijek je loš plin, loš je motor, loši si senzori, nemaju problemi veze sa plinom,......
Mike šta reći...? Kako se sve moglo završiti super si se snašao i dobro si prošao i svaka ti čast na staloženosti nakon odlaska u servis.
Za utjehu da ti kažem samo jedan slučaj od prije cca. mjesec dana....
Prijatelji servisiraju Peugeot 206 u auto paru od prvog dana. Prije puta odpeljaju auto da se sve temeljito pregleda prije puta. Nakon tog servisa odu na put i nakon 200 km ispadne im zadnji kotač na autoputu. Dobro su prošli osim šoka i traume koje još uvjek ima njihova osmogodišnja curica.
Kasnije u servisu razna opravdavanja i teorije da nisu oni krivi, ali servis u kojem je auto popravljen izričito je rekao da se taj kvar morao vidjeti unatrag godinu dana (ne znam kaj je bilo točno - zadnji lager, osovina,.... nešto u tom smislu - nisam nikad radio Pežoe ali kažu da im je inače boljka taj zadnji dio i da se to provjerava, pogotovo na 206-ici).

Jbt ja fakat ne znam u kratko  :neznam:

mikeg20

tutto :ok:

Sanitarium, sve su to gemiÅ¡ti od dijelova plinskih ureÄ'aja, osim Brc-a koji je i njaskuplji.
Nije problem ak su mehanički dijeovi gemišt, al elektronika mora štimati.
U Cepelinu koriste jeftinije stvari-ali očito i najbolje su rješenje koje radi-Valtec injectori su jeftini, jako su tihi pa makar izdrže 50 000km, lako se repariraju, Stag 300 elektronika je očito jedna od boljih, na puno auta radi bolje i bez problema za razliku od razvikanijih.

I najbitnije u Cepelinu sam dobio TRI godine garanciju na plinski ureÄ'aj, u Autio Timu DVIJE!
Dal na smeće dobivaš veću garanciju, a na kvalitetne dijelove manju??
Istina, Cepelin je u samom startu imao neka smeća od dijelova, al od ugradnje STAGA 300 nema baÅ¡ problema, ok ima u autima u kojima bi bilo preoblema sa bilo kojim ureÄ'ajima.
Btw Cepelin se prije ugradnje plina bavio-prodajom i servisom aparata za vodu

Btw, ovaj Landi Renzo ima neke dijelove Tomasetta, naravno boca je neka poljska, nije proizvoda LR-a, a injectori su tak bučni da auto na plin ima čisti zvuk jtd-a.

Eto, bilo kako bilo, na Marei ističe za 2 mjeseca garancija na plin, mislim reparirati, očistiti isparivač i vozi dalje uz zamjenu filtera na 10 000 km koji je 70-tak kuna, jedino ak kaj od elektronike ne krepa.

Na Puntu još godinu dana moram plaćati servise 550 kuna na 10 000km, al budem vidio, možda zamijenim servisere.

Al zaboravim probleme kad vidim da Punto odvrti sa 30-tak litara plina 500 km, jedino još riješim to osciliranje gasa u leru na plin, i taj MAP senzor koji je btw "vrhunske" marke BOSCH!

mikeg20

Tak je tomek, STAG 300 odlično obavlja svoj posel.
Sad mi je žal kaj u Punta nim stavil BRC al bumo riješili još ovaj problem.
Vladek iz Cepelina je ljudina od čovjeka, zna, hoće, može i kuži se
Marea bude joÅ¡ malo odvrtila 100 000 na plin bez ijednog problema, a za Punta budem videl, prvo planiram otići do Tidale da miÅ¡ljenje, da vidim jel se kaj da ovak vidjeti, da nije radi loÅ¡e složenog plina neka otiÅ¡lo, npr nagorili ventili,  onda ak niÅ¡ drugo u Slavonski Brod kod Lepusa koji je vrhunski stručnjak za LR, bar bum malo i svijeta videl hehe.
Skoro bu gara istekla na plin u Puntu pa možda i njega bum servisiral u Cepelinu, dečki su rekli da nema problema, da budu probali pogledati kaj je u pitanju

mikeg20

Tak i bu, samo moram uloviti vremena da se zaletim do njega.
Je, BRC je potom pitanju odličan

zvrk

istina...

i ja moram opet do Tidale da ponovo pogleda moj Dt Gas...

Sad navodno ima i za njega programe, pa se nadam da ćemo nešto skužiti napokon...

goran86