punto mk2 1.2 16v - servo?

Autor Blacky, 30 Lipanj 2010, 17:41:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

vlatko11

Ma,daj. Nisi me uopće razveselio ovom informacijom.
Znači da se nemogu baš nadat dobrom ishodu.
Ha, ništa, vrijeme je onda za otvaranje "crnog fonda" za slučaj kvara.

ceker

ja sam danas prelemio sve kontakte osim ovih mali smd elemenata to mi je ipak bilo premalo i preskakljivo za dirat, sve sam vratio slozio probao volan radi isto ko i prije i sad cekam sutra ujutro kad ce bit minus da vidim oce li se gasit ko i prije ili vise/manje odnosno nece se gasit.
neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

Lonky

Ako netko u ovom threadu zna odgovor na ova pitanja, bio bih mu zahvalan:

- ima li električni servo volana svoju centralu potpuno neovisnu o centrali motora ili se veže na nju i bez centralne jedinice ne može raditi?
- razmišljam o kupnji jednog Punta koji ima servo volana i kočnica, pa me zanima ima li za oba zaseban elektromotor ili za kočnice ima hidrauličnu izvedbu serva??

Puno hvala unaprijed!
NemoguÃ,,‡e se sastoji od: mogu to i pokuĹÄ,,at Ã,,‡u !

SEB

Citat: Lonky  u 23 Veljača 2012, 10:03:06
Ako netko u ovom threadu zna odgovor na ova pitanja, bio bih mu zahvalan:

- ima li električni servo volana svoju centralu potpuno neovisnu o centrali motora ili se veže na nju i bez centralne jedinice ne može raditi?
- razmišljam o kupnji jednog Punta koji ima servo volana i kočnica, pa me zanima ima li za oba zaseban elektromotor ili za kočnice ima hidrauličnu izvedbu serva??

Puno hvala unaprijed!
ima, neovisna je osim Å¡to koristi neke info-e sa nekih senzora Å¡to koriste i druge ECUe
kočnice nemaju veze sa servom volana ni kad je servo električan i hidrauličan...hidraulični sistem kočnica sa ili bez ABSa ima svoje elemente
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Lonky

Citat: SEB  u 23 Veljača 2012, 10:25:27
ima, neovisna je osim Å¡to koristi neke info-e sa nekih senzora Å¡to koriste i druge ECUe


SEB, puno hvala na odgovoru.

Znam da su odvojeni servo volana i servo kočnica, ja sam samo mislio da bi Punto mogao imati i za servo kočnica elektromotor, negdje sam to pročitao da postoje i takve izvedbe...

Pozdrav!
NemoguÃ,,‡e se sastoji od: mogu to i pokuĹÄ,,at Ã,,‡u !

SEB

Citat: Lonky  u 23 Veljača 2012, 10:30:08

SEB, puno hvala na odgovoru.

Znam da su odvojeni servo volana i servo kočnica, ja sam samo mislio da bi Punto mogao imati i za servo kočnica elektromotor, negdje sam to pročitao da postoje i takve izvedbe...

Pozdrav!
nisam čuo za to
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Lonky

Citat: SEB  u 23 Veljača 2012, 10:32:42
nisam čuo za to

Pročitao sam to na ovom forumu:
http://www.e-vozila.com/forum/index.php
no sad to nać'... ni za živu glavu...  :icon_rolleyes:

nema veze, očito dezinformacija...

NemoguÃ,,‡e se sastoji od: mogu to i pokuĹÄ,,at Ã,,‡u !

grla

Imao sam takav problem sa el.servom tj motorićem i riješio sam ga tako da sam prelemio pločicu elektronike koja se nalazi u motoriću , te sam sve ponovno vratio i prelemio spojne žice sa kontakata .....i to je to RADI! Izgleda da se vremenom pojavi hladni lem ili spoj na pločici sa elektroničkim komponentama! Nije neka nauka ali se mora znati lemiti odnosno imati neko predznanje u tom smislu! :good:

GiO

Ja u petak napravio servo,odvezao kod elektricara,ne znam sta mu je radio
Ostavio auto,dosao nakon 2h i platio 40KM (160kn) i sad radi kao prije  :formula:  :wiii:

gmiha

Bok svima!
Imam punta 1.2s 2001.godina i nema servo. Počelo mi se dešavati dok je vani jako hladno da mi ponekad u vožnji volan postane jako tvrd, ko na traktoru, i ne da se smotati do kraja u lijevu stranu. Da li ima tko kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem. Hvala!

SEB

Citat: gmiha  u 14 Prosinac 2012, 08:32:48
Bok svima!
Imam punta 1.2s 2001.godina i nema servo. Počelo mi se dešavati dok je vani jako hladno da mi ponekad u vožnji volan postane jako tvrd, ko na traktoru, i ne da se smotati do kraja u lijevu stranu. Da li ima tko kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem. Hvala!
najčešće zeza senzor pozicije volana a da bi točno znao moraš ga spojit na tester
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

gmiha

Citat: SEB  u 14 Prosinac 2012, 08:38:20
najčešće zeza senzor pozicije volana a da bi točno znao moraš ga spojit na tester

Pokušat ću to. Hvala na brzom odgovoru!

gmiha

zanima me, s obzirom na simptome, da li je moguće da je nešto drugo problem osim tog senzora ili letve volana? koliko sam shvatio taj senzor dolazi u kompletu s letvom volana i ako ne može biti ništa drugo osim letve ili tog senzora onda mi nema druge opcije nego mijenjati letvu volana sa senzorom? pitam to iz razloga jer mi auto treba od ponedjeljka do Božića svaki dan i nemam kad to promijeniti osim sad za vikend, a do sutra mi prijatelj koji ima servis može nabaviti novu letvu i promijeniti to prek vikenda...

SEB

Citat: gmiha  u 14 Prosinac 2012, 09:57:55
zanima me, s obzirom na simptome, da li je moguće da je nešto drugo problem osim tog senzora ili letve volana? koliko sam shvatio taj senzor dolazi u kompletu s letvom volana i ako ne može biti ništa drugo osim letve ili tog senzora onda mi nema druge opcije nego mijenjati letvu volana sa senzorom? pitam to iz razloga jer mi auto treba od ponedjeljka do Božića svaki dan i nemam kad to promijeniti osim sad za vikend, a do sutra mi prijatelj koji ima servis može nabaviti novu letvu i promijeniti to prek vikenda...
može bit motorić i centrala...letva nema veze sa tim jer je senzor u kabini u kučištu koji ide od kola volana do letve
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

gmiha

unaprijed se ispričavam na neznanju, ali sad sam malo zbunjen. s obzirom da moj punto nema servo pretpostavio sam da nema ni taj motorić? ili postoji neki drugi motorić možda?