Nova stratos ili photoshop??

Autor laki01, 05 Kolovoz 2010, 13:30:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dainese46

#30
Bas sam htio rec pa ima filmica i dokaza da je pravi :D , al vidim da je Zvrk sve pokupio i stavio tu :) . Ak je Coupe mali Ferrari :)  kaj je onda ovaj Stratos ;D ? Mala raketa :) ? Prebrutalan bolid :) . Al mislim da ak ide krene u prodaju da bude cijena bila paprena i to jako ;D

Evo jos malo videa :

new stratos dynamic test

Pininfarina's Lancia Stratos Supercar New Engineering Details Emerge HQ


I link na stranicu da se vidi da je Lancia stvarno opasno naumila u ovom projektu ;D  :drive: :

http://www.new-stratos.com/en/#

KA2001MR

lancia nema veze sa ovim autom(nazalost) auto je privatno napravljen i razvijan.
auto ce se najvjerojatnije napravit u 25 primjeraka koji ce ne sumnjam bit razgrabljeni i jako glup potez fiata da se nije ukljucio i da je izdano pod lancianim logom jel je auto siguran adut za podizanje imagea na trzistu, marke koja to zasluzuje puno vise nego da joj stavljaju masku na cryslerove motore.

sad nek se opamete i nek izbace novu deltu integrale u limited edition izdanju sa nekih 300-350ks i onim dizajnom di je mix stare i nove

removed by admin... :ok:

vrtek

auto je ekskluzivan i totalno specijalan, ali mi nije lijep, no u toj klasi to ni ne treba biti, samo ime je dovoljno legendarno da bude uspjeh, a da je fiat propustio priliku da malo poboljša image lancie to je sad nakon kad je posao gotov svima jasno, šteta...

zvrk

meni je lijep, a i nit vodilja ovog projekta je da bude što sličniji originalnom stratosu..

pa su onda tu ferrarijev motor, sam izgled karoserije, otvaranje poklopca motora i gepeka, pretinac za kacigu u vratima, osjećaj u vožnji...kratak meÄ'uosovinski razmak...

potrošeno je 3,5 milijuna eura (uračunat je ferrari 430 scuderia)

kažu u EVO časopisu da je ispred njega na stazi gdje su ga probali voziti bio "zec" porsche 911 carrera 2 koji ga je vodio, ali da jednostavno porsche nije mogao držati visok brzinski prosjek, počeo je preopterećivati gume u zavoju, i izgledalo je slično kao kad mercedes sls safe car na utrci F1 se muči i vozi na granici a formule iza njega se igraju i zagrijavaju gume...

  ;D


od ovih 25 kom Å¡to bi trebalo biti navodno proizvedeno, cijena jednog bi trebala biti oko 580 000 â,¬ + automobil donor, ali će cijena ipak ovisiti o točnom broju načinjenih primjeraka..

samo da spomenem dimenzije stražnjih guma..... 315/30 ZR19 Dunlop Sport Maxx

zvrk

Novom Stratosu odreÄ'ena cijena na 400.000 Eura
   
 

I dok su Pininfarina te Michael Stoschek izvorno predstavili novi Stratos kao one-off primjerak, teÅ¡ko je bilo očekivati da neće biti zainteresiranih za kupnju ove male ljepotice. A, nakon Å¡to je Stoschekova ekipa najavila da bi se auto mogao prodavati ukoliko se naÄ'e dovoljan broj potencijalnih kupaca, isti su počeli kucati na vrata njemačkog milijunaÅ¡a.

 

Kako je nedavno objavljeno, za sada se iz Europe i ostatka svijeta javilo nekih 40-ak zainteresiranih kupaca novog Stratosa, automobila temeljenog na Ferrariju F430. Opravdavajući cijenu činjenicom da je u razvoj ove "jurilice" uloženo oko 3 milijuna Eura, Stoschek je objavio kako bi cijena pojedinačnog primjerka trebala iznositi 400.000 Eura.

 

U navedenu cijenu uračunat je "automobil-donor" (oko 100.000 Eur za, rabljeni F430), dok preostalih 300.000 Eur predstavlja konverzija tog automobila u novi Stratos. Hmmm. Uvjereni smo da nitko od ovih četrdeset kupaca spremnih izdvojiti 400 tisuća europskih novčanica neće ostati razočaran.



autonet.hr

alen

da imam, kupio bi ju...

nemora ni bit crvena, može i crna, bijela...


zvrk