Fiat Stilo 1.9 JTD - alternator failrue

Autor Feri, 04 Listopad 2010, 19:37:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Feri

listajuci po forumu naletio sam na post od Adi-g-ija o istom problemu nazalost covijek nije izvjestio kako je rijesio problem te o cemu se je zaista radilo eto peh danas mi se desila ista stavar komp javlja alternator failure i konstantno je uplaljena lampica od akumulatora naime jucer dok sam se vracao sa posla prilikom prelaska preko rubnika i dodavanja gasa "nesto je puknulo" u tome trenutku mislio sam da sam zapeo za rubnik no ocito da je puknuo kanalni remen ili je zbilja kvar elektronicke naravi ...posto veceras cekam frenda da se pojavi sa vucnom sluzbom te odpelja auto kod sebe u radinu da ispitamo kvar ...eto nadam se i par pametnih od vas do tada ...ako ne onda sutra izvjestim kako je prosao "ljecnicki " te ubiti o cemu se je zaista radilo ....da navedem kod ovoga kvara pojavio mi se isti problem kao i kod Adi-g-ija volan ne da je nemoguce uopce okretati nego imam dojam da upravljam sa traktorom...(uglavnom za sada jedina napomena citateljima (barem za one koji ce ovo procitati a nedaj boze susretnu se sa ovim kvarom...ako vam se nesto poput ovoga i pojavi ...te sekunde se iskljucite iz prometa jer ako je zaista otisao kanalni remene daljnom voznjom ugrozavate puno vece kvarove te znatno veca ostecenja na automobilu)
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

jigsaw18aq

pa pogledaj vidjet ćeš dali ti je puko remen...i ak je onda je normalno da ti se upalila lampica od alternatora...
a Å¡to se tiče serva Å¡ta nema stilo električno servo....?  :82:

Max Abarth

da... ima električni ;9

a zbog greške alternatora teško ga je motati

nema struje ;)

jer se napaja preko alternatora, a ne akumulatora..


jigsaw18aq

tnx sad znam jednu više....onda mu je definitivno puko remen...
nek kupi novi i stavi i vozi dalje... :formula:

alen

i svakako zamjeni komplet... remen, španere i bilo bi dobro da si odma promjeniš i remenicu radilice.

meni je ona pukla, pa sam odma komplet razvod promijenio.

Feri

eto da javim popravio sam kvar digli auto provjerili remen (hvala bogu cita je mjenjao sam ih pred 3 mj),naime kvar je bio jednostavne prirode no nazalost tamo smo zadnje gledali ...masa automobila koja je spojena na akumulator se je odvojila odnosno pukla je konekcija ..nakon sto smo to ponovno spojili radi kao sat....no kako sr... nikad nedolazi samo danas mi je otisla zadnja brava elektronska na gepeku...mehanicka neradi vec podosta vremena ....tako da dok nisam razvalio bravu nisma ni mogao u gepek ...300 kn je mehanicka brava ,a isto toliko i elektronska odnosno neki cip kako mi je elektricar objasnio
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

draĹžen

Danas upalim i pokazuje alternator fail. Promjenio remenicu i sad ovo. Ne radi servo. Sad ,sto mu je?

the-rider

izmjeri napon ako puni dosta, ako fali napona ne pali servo
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

draĹžen

Sad upalio i radi normalno. Hm.. Ici cu elektricaru na pregled.

draĹžen

Riješen problem. Majstor kad je mijenjao remenicu nije alternator dobro spojio. Popravio uz ispriku.