Fiat Doblo 1.9jtd - ne radi turbo

Autor dbut87, 27 Svibanj 2011, 10:18:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dbut87

Pozdrav!
Ovako imam problem u zadnje vrijeme s Doblom. auto je 2002godina tj model sada ima 230 000km i pocelo mi se dogadjati prvo da turbo nekada radi nekada ne radi. sad uopce ne radi. tocnije on puse, radi, napravi vakum na cijevima ali ne daje onaj Å¡us nakon 2500rpm kakav je inace imao. zamijenili smo overboost venitil, mjerac protoka zraka, ocistili smo onaj crni potenciometar na usisnoj grani, skinuli kompletan auspuh i ni u jednoj  varijatni se nisat ne dogadja. auto se vrti normalno do 5000rpm ali nema snage dugo ga razvratava. auto ne dimi znaci ne baca dim niti se cuje da turbo fućka ko kada je u banani. spojili smo auto na dijagnostiku ne pokazuje nikakvu gresku, kod ucitavanja parametara baca da turbo puse na nekih 1.123 -1.325 mbara znaci ne drzi cijelo vrijeme istu vrijednost nego oscilira, i mislim da puse premalo. erg ventil je vec odavno zatvoren tj blokiran. netko nekakv savjet, ideju ili sta vec???  hvala

alen

Prvo mi je pao na pamet overboost ventil, ali vi ste ga zamjenili...

Sad jedno glupo pitanje, jeste možda čistili IC?

dbut87

Nisam cistio IC, mislite da je zastopan unutra cijevi ili iz vana na lamelama? Jer iz vana je normalan tj cist.

alen

Ma neznam, bubam bezveze...

Veliš, auto ne dimi crno kad poklopiš gas?

dbut87

ma nista ne dimi, sve 5 normalno baca van na spuh bez cadje i dima... jedino kaj jos moze biti je turbo da je crko ili krepava...