Spajanje FIATa i PSA ?!?

Autor zvrk, 06 Veljača 2012, 22:09:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Talijansko-francuska koalicija združena bi trebala zbaciti s trona njemačkog proizvoÄ'ača Volkswagena



Glasine o eventualnom braku Fiata i PSA (Peugeot, Citroen) već se godinama, možemo reći i desetljećima, aktualne. Kako se kaže, gdje ima dima ima i vatre… Da ove glasine nisu bez osnove potvrÄ'uje i dugogodipÅ¡nje partnerstvo Fiata i PSA u zajedničkom projektu konstruiranja, razvoja i proizvodnje lakih dostavnih vozila, ili kako to popularnije kažemo ‘kombija’.

Tako jedan te isti kombi, s tehničke strane identičan, izlazi s proizvodnih linija s tri, odnosno četiri marke, na prednjoj strani vozila, a naravno kombiji se kod pojedinih marki razlikuju samo u dizajnerskim detaljima, izgledu maske… Dakle, Fiat i PSA već dugi niz godina uspjeÅ¡no suraÄ'uju na tom području, a sada su se intenzivirale glasine kako će se udružiti i na razini osobnih automobila.

Rekli bismo, danas je sve moguće…

Usprkos glasinama, jedno je sigurno, šef Fiat grupe, Sergio Marchionne, u potrazi je za trećim partnerom i udruživanju s njim.

Najnovije glasine daju povoda kako se ne radi samo o glasinama. U nedavnom intervjuu Sergio Marchionne, Å¡ef Fiata, rekao je kako će ‘pažljivo osluÅ¡kivati Å¡to radi rukovodstvo PSA’. Sergio Marchionne je takoÄ'er izjavio kako Europi treba velik i snažan proizvoÄ'ač automobila koji bi oteo trenutačno prevelik udio na tržiÅ¡tu od čak 23,3 posto koliko drži Volkswagen grupa. Dakle, na neki način najavljen je ‘automobilski rat’, u kojem bi talijansko-francuska koalicija združena trebala zbaciti s trona njemačkog proizvoÄ'ača Volkswagena.

Nekako istovremeno je Frederic Saint-Geours iz PSA kazao, reagiravši na izrečeno od strane Marchionnea, kako su oni (PSA) ‘otvoreni za sve opcije’, ali da pri tom ‘treba izabrati pravog partnera’. Je li Fiat za PSA pravi partner? Vidjet ćemo… Glasine govore kako bi udruženi Fiat i PSA imali za cilj prodaju 6 milijuna vozila u 2014. godini, ali to je sigurno samo glasina i nečija slobodna pretpostavka.


--------------
autoportal.hr

kiky776

trebao bi si joÅ¡ citroena dodat u potpis  :rofl :rofl :rofl
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

kemba

zamisli pug 407 sa 2.4 jtd  ma odmah bi ga kupio, ili jos bolje sa 1.9 multijet od 150 ps-a
hebem ti to bi bio lud auto
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

luka

Pa u teretnom programu su povezani već više od 20 god sa PSA.

cicili

ma nemam nista protiv da taj citroen i peugeot pocnu proizvodit auta nalik alfi fiatu sa njihovim motorima postali bi zanimljivi ali zamislite tragediju da alfa pocne nanosit na citroen recimo, onaj njihov barka ovjes...  :facepalm:

Boxer

Novi citroeni su *** dobri auti a vi govorite što hoćete.... Nedavno sam probao c4 i bravo..... C4 mi je spram brava avion od dizajna, opreme, interijera...ma strava :ok: fiat je modelski u banani totalnoj i gotovo sve osim nove pande i 500-ke mi je komedija.... bravo je vani 6 godina i isti je ko prvi dan...vrijeme ga je pregazilo ali to je postalo tradicija da fiat grupa kasni s modelima po 2 godine

A citroen i barka ovjes???  Prevario si se i to jaaaaaaaako prevario
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

cicili

fiat je kako kazes sto se tice dizajna i izbacivanja novih modela u banani ali recimo alfa  :ljubav:

sto se tice citroena vozio sam c3 (stari) u rangu mog punta ok autic ali pre mekan naginje se kao barka.

Peugeot po pricama ljudi koji ga imaju nemaju najbolja iskustva sa njima trose puno, dosta kvarova za relativno nov auto itd..  i kupili su ih samo jer su lijepi osim kikija tu sa foruma on ima 206cc i kaze da je zadovoljan nikad nista sa autom.
svi ti auti jesu novi mozda dobri ali nakon 5-10 godina upotrebe vidi se koliko su zapravo dobri.

puntiac

nedo bog većeg zla :brulj kad samo pomislim da bi se mogo fiat uparit s peugeotom :tup :facepalm: plače mi se majkemi jer već jednog puga u avliji imam (ebo ga ko ga kupio :tres: ) ak se skompaju s njima i na području osobnih auta bojim se da će to bit kraj za fiat grupaciju :/ lanciu su uniÅ¡tili a s ovime će i sve ostalo  :/
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Miha.

To bi bilo odlično :nod: Najsmješniji su ovi koji su izgleda oduvjek u zabludama, pa francuzi su ispred talijana u svakom pogledu :tup
Iako dao bog doÄ'e do bliže suradnje sumnjam da če se JTD nači u francuskim autima, pa HDI je odličan motor po svemu kao i JTD :neznam:

Boxer

Citat: cicili  u 08 Veljača 2012, 10:07:40
fiat je kako kazes sto se tice dizajna i izbacivanja novih modela u banani ali recimo alfa  :ljubav:

sto se tice citroena vozio sam c3 (stari) u rangu mog punta ok autic ali pre mekan naginje se kao barka.

Peugeot po pricama ljudi koji ga imaju nemaju najbolja iskustva sa njima trose puno, dosta kvarova za relativno nov auto itd..  i kupili su ih samo jer su lijepi osim kikija tu sa foruma on ima 206cc i kaze da je zadovoljan nikad nista sa autom.
svi ti auti jesu novi mozda dobri ali nakon 5-10 godina upotrebe vidi se koliko su zapravo dobri.


alfina trenutna gama modela je katastrofa. oni imaju 2 auta u ponudi ... jedino što mogu još niže je da prostituiraju alfu kao što su i lanciu a to bi bila opća katastrofa i onda im je bolje da prodaju alfu nekom drugom... nadam se da giulietta sw dolazi uskoro, da 4 c ide uskoro, da 166 dobija dostojnog nasljednika, da budu poradili na redizajnu mita i tak dalje... sat im otkucava :papa:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

cicili

mozda imaju dva ali meni predivna.

puntiac

Citat: Kiro  u 08 Veljača 2012, 11:59:21
To bi bilo odlično :nod: Najsmješniji su ovi koji su izgleda oduvjek u zabludama, pa francuzi su ispred talijana u svakom pogledu :tup
Iako dao bog doÄ'e do bliže suradnje sumnjam da če se JTD nači u francuskim autima, pa HDI je odličan motor po svemu kao i JTD :neznam:
ti očito nisi pročito moj post u onoj temi di je bila rječ usporedbe fiata 500 s konkurencijom meÄ'u kojim je  pug 107(o kojem sam piso jer ga buraz posjeduje) i drugih nebitnih za ovu priču pa da sad nepiÅ¡em ponovo/nekopiram, pročitaj taj post pa me razuvjeri u to da je pegeot ispred u svakom pogledu :D otkak je to smeće od puga doÅ¡lo u naÅ¡u avliju neznam Å¡ta mrzim viÅ¡e vw il puga  :good:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

mario ala

imao sam 3 fauvea, 2 fiata i 2 toyote..
po meni vw nije ni do koljenu fiata, ali koliko god fali vw-u do fiata, toliko fiatu fali do japanca, u svakom slučaju sviÄ'a mi se da fiat ide kopat to smeće...

Miha.

Koje god testove kvarljivosti i zadovoljstva kupaca gledaš francuzi su ispred talijana i tu se nema kaj raspravljati..

A opet usporeÄ'ivat 500-ku s peugeotom 107 nije baÅ¡ ravnopravno, jer je 500-ka je najkvaliteniji napravljeni fiat ;) Mislim ko usporeÄ'uje najkvalitetniji fiat s 107-icom :rofl

Miha.