Main Menu

Biogoriva

Autor zvrk, 29 Veljača 2012, 20:07:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

A jeste znali da litra biodizela košta 5,25 kn?

http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/Za%20objavu%2021_20022012.pdf

ivanm

a gdje se toči taj biodizel i bioetanol?

zvrk

 ;D   :neznam:

bilo bi lijepo znati gdje....fakat neznam....

ali recimo da imaš auto koji podržava biodizel....i koji troši recimo 7 lit. dizela.....pa to bi bio povratak u prošlost....vozili bi se za manje od 40kn na 100km sa potrošnjom od 7 lit.

ivanm


cicili

a koji auti podrzavaju ta bio goriva?

zvrk

e baÅ¡ sam to htio pitati...  ;D
jel mogu to dizeli točiti ili moraju biti tvornički ili naknadno podešeni za to? kao npr. benzinci za vožnju na etanol kao u npr. brazilu?

zapravo, jako malo znamo o tome, pa ćemo sigurno griješiti...ja nemam pojma o tome ama baš niš...

Dalibor

mislim da svi
moj bivši kadet dizel sigurno nebi imao problema radio je na sve i svašta
cak i na ulje iz friteze :D

kekač

znam da su neki auti vozili i na trafo ulje..  :rofl :rofl

to mi je pričala ekipa iz hepa u Sisku..  :facepalm:
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

cicili

ja sam gledao na tv-u je bilo u nekom velikom gradu vani emisija bas o tome ekipa je skupljala po restoranima staro ulje i proizvodili bio gorivo... auti su najnormalnije dolazili i sipali u rezervare... e sad dali su imali neke preinake ili ne pojma nemam.

cicili

evo neki zanimljivi podaci:

Energetska vrijednost biodizela je oko 90% energetske vrijednosti običnog dizela.
Biodizel se često miješa s običnim dizel gorivima. Kada je mješavina u postocima od 20% biodizela i 80% normalnog dizela onda se to zove mješavina B20. Neki ljudi pogrešno vjeruju da je ta mješavina zapravo čisti biodizel.
Biodizel je pokazao da ima performanse slične običnim dizel gorivima u više od 50 milijuna cestovnih milja u gotovo svim tipovima vozila, bezbrojnim off-road miljama i bezbrojnim satima pogona plovila.
Biodizel je mnogo bolje mazivo od normalnih dizelskih goriva i produžuje životni vijek motora. Njemački kamion zaslužio je zapis u Guinness-ovoj knjizi rekorda time što je prešao više od 1,25 milijuna kilometara (780.000 milja) na biodizel s originalnim motorom.

c/p sa http://www.izvorienergije.com/energija_cinjenice/cinjenice_biodizel.html


1. MOŽE LI SE BIODIZEL KORISTITI U SVAKOM AUTOMOBILU?
Da, biodizel mogu koristi sva vozila koja su proizvedena od 1997. godine bez ikakvih štetnih utjecaja na motor vozila. Naprotiv, motori koji koriste biodzel imaju bolje izgaranje, sadrže manje krutih čestica, a ispušni plinovi nemaju neugodan miris.

c/p sa http://www.bio-goriva.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=7


boresky

Fala lepo,ja se na ulje nebum vozil! :no2:
Eventualno na svinjsku mast. :D
+ ko ne maze,taj ne vozi +

Gemist Nino

Odmah bi ga natankao!!

Dalibor

sve super piše u ovom sta je stavio cicili
samo je glupost i neistina da nemogu to gorivo koristiti vozila starija od 1997
svi znamo da stari dizeli su manje izbirljivi na cistocu goriva i mogu progutati doslovno sve
dok novijim smeta 2 kapi vode u filteru

zvrk

e pa onda vi koji bi tankali taj biodizel....skupite lovu,  i podijelite....

Ä'abe je.....tona koÅ¡ta oko 5,900 kn....pa si računajte  ;D

to vam je dost' za 20,000 km  :D

FileFixer

Citat: kekač  u 29 Veljača 2012, 21:44:43
znam da su neki auti vozili i na trafo ulje..  :rofl :rofl

to mi je pričala ekipa iz hepa u Sisku..  :facepalm:

Ja vidio svojim oćima. I na ulje od krafni takoÄ'er. :nod:

                          E=mC^2 +/-3dB