Stilo 1.9 jtd 59kw zamjena termostata

Autor Josip, 22 Ožujak 2012, 18:34:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

Jel cijelo vrijeme na pola? I kad grijanje upalis jel padne? Ja da sam nasao original za te novce uzeo bih ga i ja. Ovako su me trazili 600 kn. Od r4 47 kn. Koja je marka termostata?

kosta13

Da uvijek je na pola ni milimetar  se ne miče Å¡ta god da napravim.. A marka nemam pojma koja je kad sam kupovao pitao me samo hoćeÅ¡ skuplji ili jeftiniji.. Taj skuplji je bio 600kuna

draĹžen

Koliko ga dugo na alfi imas? Jel bilo problema? Ja ga imam 8 mjeseci i na plus 40 na autocesti i na minus 3 super se ponasalo. Samo ipak skicam ja ako preÄ'e slucajno pola odmah ide van. Budem skocio do tokica da pitam za taj od 300 kn.veli mi jedan lik da su otiginalni napravljeni tako da ne mogu nikako ostati zatvoreni. Ako krepaju ostaju otvoreni

franjo-fritz

Oko 3mjeseca al u ta 3mjeseca. presao cca 3500km i sve super. Manje vise ustvari vise uvjek ostaje otvoren termostat. A to da se uvjek malo pogleda na instrument tablu pa to je sastavni dio voznje. A ne ko tuka da se bleji okolo ili po mobitelu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

draĹžen

Ja sam zadovoljan. Moj ima oko 10 tkm u svim uvjetima. Przenja po autocesti na plus 40 pri 150 km-h i guzve po gradu iste temperature do sad minus 3,4. Zakucan na pola i nikuda.

aquarius017

Kod mene je takoÄ'er termostat od R4. I ljeti i zimi drži radnu temperaturu kako treba.

draĹžen


aquarius017

Od proljeća. Radi kako treba od prvog dana ugradnje.

aquarius017

Evo ga:



Vernet TH4495.86

Za 50kn rješava problem otvorenog originalnog termostata

aquarius017

Inače, ovaj termostat se ugraÄ'uje i u Å¡estocilindraÅ¡a Chrysler 300 C (LX), motor 2.7 177KS

tempradrifter

kako ste uspjeli taj od R4 nagurat, ima 43mm promjer, a ogrinal na Å¡ta se nasadi crijevo je 35-6mm ? jel postoji neki model R4-5 koji je tanji ili brute force naguravanje?

Multijet

SkineÅ¡ crijevo samo sa strane starog termostata, R4 termostat staviÅ¡ na priključak od kuda si skinuo crijevo,malo namastiÅ¡ i guraÅ¡ crijevo natrag na svoje mjesto i ide jer ti je termostat oslonjen na priključak tako da možeÅ¡ dobro pogurati. Ja sam joÅ¡ i  crijevo ugrijao sa fenom i uletilo ko u "kuminu". Nebi bilo loÅ¡e namazati spoj brtvenom masom (stavio sam onu crvenu silikonsku do 300 celzijevaca) jer sam morao dva puta to raditi jer je slinilo bez obzira koliko stežeÅ¡ sa Å¡elnom.
Od proljeća nikakvih problema.
0989739290

aquarius017

I ja sam grijao crijevo sa fenom, ugurao termostat i vratio crijevo natrag. Stisnuo šelnom na stari termostat, i stavio još jednu šelnu kod r4 termostata za svaki slučaj da se ne pomakne. Ne slini na spoju niti gubi vodu. Otad je temp zakucana na polovici skale.

tempradrifter

Samo da javim da sam ga uspio nabit. Znaci prvo podmazao nekim uljem, zagrijao fenom i divljacki nabijao dok nije usom temp zakucana na sredino ;)

gokiSP

Cijev se lako ugrije prilikom ugradnje, ali je upitna njezina čvrstoća nakon tog tretmana. Iako, koliko vidim, ljudi su uglavnom zadovoljni i ne žale se na neke probleme. Je li ikome taj R4 termostat zablokirao?