Ćiščenje ljepljivih plastika i tipkica u unutrašnjosti kabine

Autor DamirKC, 05 Travanj 2012, 19:35:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

File11

Imao sam isti problem, taj sloj prljavÅ¡tine, masnoće na gumbima gdje se pali klima, na podizačima stakla, tamo gdje se "city" opcija namjeÅ¡ta... RijeÅ¡io sam danas sve u roku 10 minuta s Vanishom u spreju i kombinacijom spužvice i struganja noktom, čisto kao novo.  8)

kemba

boga mi i na karavanu postala ljepljiva plastika, pošto je alkohol dugotrajno i s puno znoja čišćenje kupioooooo sam upravo permetal pa da vidimo, ako shebenisem plastiku nema veze ionako sam se pomirio s šmirglanjem i bojanjem
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

to vam se desava od cocpit sprejeva ili losa kvaliteta ili previse nanesete pa ne obrisete dobro
ako nemate hobi,kupite fiat

cupavica lorena

nazalost tako nebi trebalo biti ali je tako a pogotovo je to na stilu delikatna stvar,od svih fiata koje imam on je najzahtjevniji po tom pitanju
ako nemate hobi,kupite fiat

forsage

svakako koristite rukavice (piše i na uputstvima) ...ja nisam koristio jer općenito ne volim radit u rukavicama pa mi je kožu na prstima pojelo i nokte.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Laura74

Citat: Lilly  u 04 Lipanj 2013, 12:03:11



EDIT: ...dečki, a kako da skinem dugmad od radija, klime etc. ?...

Ja sam malo čas to skidala (napamet) jer kod mene ne radi ventilacija u kabini, puše samo u staklo (nisam rješila problem) ali našla način kako skinuti..no, ja imam 1.9JTD, 2003. ne znam koliko su slični/različite, uglavnom, otvoriti pepeljaru, inbusom skinuti 2 šrajfića, otpojit žićice s pepeljare mislim da je lampica neka spojena), onda ispod di je bila pepeljara ima 2 kukice, šrafcigerom lagano izmaknuti, i šrajfcigerom lagano odvajati tu plastiku di su ventilacijski gumbi, ja skroz skinula plastiku, bez da morala radio skidat. A one gore gumbe ne znam kako skinut..valjda treba cijeli radio..

I da..i kod mene su lepljivi gumbići....ja to strugala noktom i nekad cifom...ali ima još toga...
auto sa stilom... :tres:

hussar0203

Jel ste skidali te kontrole dolje ili onak na armaturi to radili? Ja sam skinou kontrole podizaca i sve rastavio i lijepo ocistio od te gume/masnoce i ok je ispalo. To sam htio napravit i sa onim djelom gdije je city i kontrole svjetla/menia ali nisam znao kak se rastavlja...


Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2


BuDa

Najbolje rjeÅ¡enje.....VINET od Atasa 750ml - 22,50kn  ;)

hussar0203

Sve rastavio i sa acetonom izribao ali je on malo jak pa je na nekim djelovima plastika malo pobijelila ali u usporedbi kak je  bilo mina je sad

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2


xindi

jučer uzeo krpu, famozni permatal, skupio hrabrost i udri.
skinuo svu masnoću za manje od sat vremena. iznimno lako, samo jedno upozorenje.
nositi ZAŠTITNE RUKAVICE! pogotovo oni koji imaju osjetljiviju kožu.
meni je čak i nokat na palcu požutio jer je on bio najviše izložen kemikaliji..
znaci, jako je sredstvo..

vodjaskitnica

iako sam tragao za Punto, zavrsio sam sa Stilom.
takoÄ'er imam problema sa crnom masnocom u donjem dijelu plastike unutrasnjosti.
auto sam vozio u Black Pearl, upozorio ih u cemu je problem, gazda je rekao da nema uopce problema da ce to rijesit. kako je auto bio jucer kod njih, dakle u subotu, gazde nije bilo, a deckima se ocito nije dalo muciti sa time, pa su jednostavno rekli da se to ne moze skinut, i ostavili su tako zmazano, bez da su pipnuli. i kemijsko su sfusali.
drugi put sam isao u Black Pearl i drugi puta se opekao, ali to je sad prica za neku drugu temu.

inace prodajem profesionalna sredstva za ciscenje koja su vjerojatno bolja od bilo cega sto oni tamo imaju, i imam sredstvo koje se zove Aquatex, fantasticno odmascuje, a glavna prednost mu je sto nikada nece ostetiti povrsinu, a uz to neskodljiv je za ruke i ugodno mirise. tako da cu se morat sam bacit na posao. a o 500kn kojih sam im ostavio ce jos bit razgovora sa Edinom.

javim rezultate ciscenja.

mike21

ja sam na svojoj cromi cistio s arfom i uspio sam uz malo viÅ¡e vremena svu masnoću i ljepilo skinuti samo je plastika kasnije pobjelila ali uspio sam ju spasiti s par tretmana s obicnim kokpit sprejem i sad sve izgleda odlicno  :bravo:

mario ala

Ima li stilo uz 2004 problema s tim ljepljivim plastikama? Malo bi sprejem usjajio plastiku,.. Ali
dugmad mi je bila nekako ljepljiva i ocistio sam to sa jako jako  kompliciranom kemikalijom, domacom rakijom lozom, cak je kasnije i lijep miris ostao u autu :D

tcevra

Za skidanje dugmadi lijevo od volana, treba odvidat dvije vide doli kraj osigurača, i skinit bočnu plastiku. Kad  je ona skinuta, sa bočne strane izvidat joÅ¡ dvije vide koje drže onaj komad plastike u kojem je dugmad.


A za ovu ljepljivu smolu, najbolje skinut sve dijelove, vruće vode i Fax detrdženta, i ona plastična četkica za pranje robe. Za sat vrimena skinija san gumeni sloj sa cijele donje strane instument table, dosao do glatke plastike, koja je sada identična onoj na gornjem dijelu table, i koristim normalne sprejeve za kokpit za usjajit... Samo strpljivo

75elx

Meni je cijela armatura ispod spužvastog dijela bila ljepljiva, sve tipke, od onih gdje se nalaze maglenke, ventilacija, podizači pa do ručice mjenjača. ÄŒistio sam nitro razrijeÄ'ivačem 2 dana, sve sam skinuo, nije ni točkica ostala. Na hrapavim dijelovima nije ni ostala ni jedna bijela fleka, na tipkama je ostala koja bijela flekica koju sam rijeÅ¡io sonaxovom polir pastom, sada je unutraÅ¡njost kao iz salona.