problem s plinom,bravo hgt

Autor capone, 19 Travanj 2012, 11:07:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

capone

kad auto radi u leru  obrtaji variraju malo padnu malo skoce i kad krecem s autom ili naprijed ili u rikverc desava se kad krenem stisnem  kvacilo obrtaji padnu i auto crkne,ugasi se..dok se u voznji auto ponasa normalno.jel netko zna priblizno o cem se radi..plinska instalacija je nx gas(znam da je ta  marka u banani)..mozda me zeza neka sitnica?ili je potrebno mijenjanje instalacije?
auto na benzin radi bez greske..nema takvih nuspojava.

Jasmin KA

moj savjet pokuÅ¡aj dok radi na plin iskopčat pumpu goriva možda ti neka od dizni propuÅ¡ta pa ti se to deÅ¡ava iste takove simptome sam imal sa cromom al kad sam napravil prekidač kojim sam ugasil pumpu goriva to je nestalo znači dok upaliÅ¡ auto pumpu imaÅ¡ ukopčanu  a kad prebaci na plin nju putem prekidača iskopčaÅ¡ da neradi

al najprije vidi dal je u tome kvaka
ex croma, brava, audi 80 b4

capone

jel se moze ona putam nekog osiguraca ugasit,jer jucer sam bas gledao izgleda da je otpojen prekidac za pumpu goriva,odrezan je dzek koji se spaja na nju.

Jasmin KA

Citat: capone  u 19 Travanj 2012, 11:56:31
jel se moze ona putam nekog osiguraca ugasit,jer jucer sam bas gledao izgleda da je otpojen prekidac za pumpu goriva,odrezan je dzek koji se spaja na nju.

pa kako ti onda radi na benzin ???

nekužim gdje ti je odrezan džek  jel na rezervaru  ili?
ex croma, brava, audi 80 b4

capone

ne sorry krivo sam se izrazio,na prekidacu onom koji se nalazi ispod vozacevog sjedala.

goran86

to je šok šalter ispod vozačevog sjedala

Jasmin KA

a to je da izbaci pumpu kod jačeg sudara  ma pogledaj ispod zadnjeg zica imaÅ¡ tamo poklopac odvrni ona 3 Å¡erafića i doćeÅ¡ do džeka pumpe  pa probaj malo je komplicirano al vrijedi se potrudit  pa ćeÅ¡ vidjet rezultat a onda ako je do toga malo igranja sa strujom niÅ¡ kompliciranog
ex croma, brava, audi 80 b4

capone

uradeno i u leru ne variraju obrtaji sve dok ne krenem znaci u prvoj krenem stisnem kvacilo i jednom je crko samo,mozda u sistemu ima nesto goriva pa zbog toga..ajde napisi molim te sta trebam sa strujom uradit pa cu probat jos to.

Jasmin KA

Citat: capone  u 19 Travanj 2012, 12:36:29
uradeno i u leru ne variraju obrtaji sve dok ne krenem znaci u prvoj krenem stisnem kvacilo i jednom je crko samo,mozda u sistemu ima nesto goriva pa zbog toga..ajde napisi molim te sta trebam sa strujom uradit pa cu probat jos to.

da trebal si prije vožnje mu par puta odrezat gas da ispari ostatak benzina
ja sam jednu žicu koja ide prema pumpi presjekao i na njoj ugradil prekidač  znači  najbolje ti je stavit negdje gdje ti neće bit jako komplicirano to provuć najbolje da ga smjestiÅ¡ negdje uz ručnu  nije neka filozofija napravit  samo malo volje malo duži komad žice i nabrzinu je to gotovo ako ti treba joÅ¡ kaj pojasnit možeÅ¡ me i zvrcnut  091 9499134 ili 098 9319155 taj ti je u BON_BON mreži
ex croma, brava, audi 80 b4

capone

na pumpi imaju 2 dzeka jedan je s malo debljim zicama to je vjerovano od onog prekidaca sto se nalazi ispod vozacevog sjedala,i drugi koji vjerovatno daje napajanje pumpi..on ima 2 zice koju trebam rezati..i kad prerezem moram povuc 2 zice do prekidaca koji ce gasit pumpu kad prebaci na plin..a na koji nacin da ispusem ostatak benzina iz sistema kad ugasim pumpu?
probat cu nesto iskemijati danas ili sutra ako zapne zovem te.
jer auto je bio nekih godinu dana u garazi nije bio regan a prije toga je sve uredno radilo..i nakon rege je pocelo zezat tj kad se poceo ponovo vozit.

Jasmin KA

da upravo kako si napisal  al onaj drugi džek mislim da je od nivoa goriva tj. plovka   samo onu koju presječeÅ¡ od pumpe premostiÅ¡ sa dva komada žice i prekidačom kojeg smjestiÅ¡ da ti je negdje na dohvatu ruke 
a ostatak benzina će ti brzinski ishlapit
al ako ti je puno bolje radil kad si iskopčal pumpu znači da je do toga
ako kaj zapne zovi
:ok:
ex croma, brava, audi 80 b4

Dalibor

cek ima jednostavnije rješenje iskopcaj skroz pumpu goriva
izvadiÅ¡ Ä'ek i upaliÅ¡ auto na plin pa vidi kako radi

capone

izgleda da je nesto od plinske instalacije riknulo..idem sutra na dijagnozu pa cu vidjet o cem se tocno radi..
thx na savjetima.

goran86


capone

idem u sisak kod lika koji ima taj softver bas za nx gas sistem jer je se bavio s tim i ugradivao taj sistem dok su postojali u hrvatskoj...pa cu tocno znat problem..