Lancia Y - 1.4 16v 95ks- troši dvije litre ulja na 1000km

Autor Josip_hgt, 07 Srpanj 2012, 16:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Josip_hgt

situacija je ovakva...

auto troši 2l ulja na 1000km.... a NE DIMI ni malo..

promjeni su hidropodizači, karike, komplet obrada glave.... sve je napravljeno, ulje nigdje ne curi, cilindri nisu poderani/oÅ¡tečeni, klipovi takoÄ'er... motor je suh ko barut, ne dimi ni malo na auspuh...

to je ako se ne varam isti motor ko u puntu 2b...

jel imao ko takvu situaciju? SEB jesi imao kad takvog?


ivanm

Pa kud moze nestat. Ako ne curi onda pije. Nema trece mogucnosti.

Mladjo

UTENTE CROMISTA

Josip_hgt

Citat: LAXX  u 07 Srpanj 2012, 16:51:48
Koje ulje je u pitanju?
mobil 10/40

Citat: ivanm  u 07 Srpanj 2012, 17:05:57
Pa kud moze nestat. Ako ne curi onda pije. Nema trece mogucnosti.

ne dimi auto ni mrvicu... ni kad ga razvrtavas ni kad ga voziš normalno...
Citat: Mladjo  u 07 Srpanj 2012, 17:26:28
jesi siguran da ne curi otraga na karteru?

ma ne curi nigdje...nigdje!!

auto je totalna enigma..

BluePunto

frend je imo sličan problem ulje je nestajalo a nigdje nije izbijalo na semeringe niti na karteru niti je motor troÅ¡io ulje, koristio je castrol-ovo ulje, mislim da se radilo u alfi nekoj, i na servisu je stavio selenia ulje,i vise nije imo problema s potroÅ¡njom ulja.  :formula:
sad kakve to veze ima neznam,al procito sam na dosta mjesta na internetu i po forumima da je Selenia bas za talijane. lancia-alfa-fiat

Josip_hgt

malo OFFT, ja sam imo seleniu, pa sam prešao na mobil ...troši mi ga manje nego selenie...

al nebitno to sad... tema o uljima ima milion...

ivanm


vakac1

slično je,osim ako mobil nije iz metroa ili tako negdje...imao sam i ja problema sa metroovim mobilom,dok sa kupljenim kod zastupnika bilo sve ok. mislim da imaš o tome negdje u temama,potraži
na poÃ,,etku svake kolone je jedan golf !

Josip_hgt

Nemam zasto trazit jer nije mobil iz metroa, bez ljutnje al u metrou ili tak nekom super duper ducanu nikad nebi kupovao djelove za auto.. Odnosno ulja..akumulatore itd... nije isto mobil selenia, odnosno nisam naveo gradaciju selenie, a ni mobila, jedan interval sam vozio sa hpx-om radi varijatora.. A kad sam promjenio varijator sam stavio mobil 5/40... Velim to sam ja stavljo u svoj auto, ne u ovu lanciu..

Vratimo se na temu.. Hebes moj autek...

puntoTDI

Poznato je da fiat grupa ima nepozdane sipke ulja.
Ispusti ulje, naspi novo, napravi 1000km i ispusti ga van. Pa ces vidjeti realno koliko si ga ispustio.
TakoÄ'er na nekim Fiatima oni preporučuju gledat ulje na toplom autu, ugasiÅ¡ i za 10min pogledas stangicu. Tako je u manualu od mog auta recimo. Probaj malo vidjeti jer ulje mora nekud ici ako ima kakav iberlauf na kutiju filtera zraka pogledaj ima li ulja u usisu i filteru.

Josip_hgt

Na taj nacin je izracunato da trosi tolko ulja... Jer na stangici ulja nije bilo uopce..
Neznam jel moguce da se napravio nekakav medju prostor izmedju klipa i cilindra pa da ulje direkt u cilindar i sagorjeva..malo po malo.. Al opet, auto ne dimi, ne smrdi na auspuh po ulju.. Normalno ide, vuce, razvrtava se... Sve potpuno normalno.. Pali na zub... Al ulje nestaje...

puntoTDI

Nevjerojatno. U životu tako nešto nisam čuo.

ivanm

Citat: vakac1  u 07 Srpanj 2012, 22:23:11
slično je,osim ako mobil nije iz metroa ili tako negdje...imao sam i ja problema sa metroovim mobilom,dok sa kupljenim kod zastupnika bilo sve ok. mislim da imaš o tome negdje u temama,potraži

ja sam kupio mobil u konzumu i pakirano je bilo 6 litara i na kanticama made in germany dok sam u tokiću kupio mobil made in turkey.. i u uljadirekt je ok kvalitete ulje..

http://www.uljadirekt.com/osobna-i-laka-dostavna-vozila/motorno-ulje/polusinteticko/10w-40/mobil-super-2000-x1-10w-40-1l-606.html