Fiat Doblo 1.2sx - nema snage

Autor milivanov, 19 Kolovoz 2012, 13:34:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

milivanov

 :idea: dakle imam fiata doblo 1.2sx 2001g i kada dodajem gas nema snage .odveden kod dva majstora (koji su sami odustali)nakon Å¡to su zaključili da na njemu sve valja.otvorili su glavu ,valja motor ,elektronika ,kompijuter ,senzori promjenjene sviječice ,kablovi ,očiščen rezervar, provjereni ispusi , usisi bla , bla, bla ,bla,, nisam mehaničar pa neću nastaviti da se ne blamiram ,ali auto nema snage.dakle po mom skromnom miÅ¡ljenju NEÅ TO NEVALJA .svaki od njih je rekao da je kvar u nečem neuobičajenom MOŽEÅ  SI MISLITI.dakle auto pali  čim okreneÅ¡ ključ fino tiho niÅ¡ta ne klepeće .proÅ¡le godine je bio redovni servis u 8 mj promjenjeno je kojekakvo remenje.da bi u 10mj puko zupčasti remen .to sam popravio hvala bogu nije napravio darmar.vozio se od 10mj do 01. 06. da bi  ga 04.06 odvezao kod majstora i  do dan danas ( 19.08)auto je (bolestan). sada ga moram voziti kod nekoga, ali kod koga u okolici osijeka ,eto ako imate neke ideje u vezi moga problema ,molim pomozite .pa neću valjda 2001g auto odvesti na otpad, jer ga u 21stoljeću nitko nezna popraviti??????!!!!!!!  :kmeee

zvrk

u 8mj. su ti promijenili remenje a u 10mj. ti pukne remen? bez uvrede...ali taj mehaničar te onda fino zeznuo...jer ti očigledno nije promijenio taj remen...kad je puknuo samo 2 mj. poslije.
imaš sreće da na tim motorima ne može doći do sudaranja klipova i ventila (ako je to 1.2 8v)

valjda će se netko naći iz osijeka da ti preporuči nekog dobrog majstora koji će ti popraviti kvar.
postoji odreÄ'en redoslijed koji se mora poÅ¡tivati prilikom utvrÄ'ivanja takvog kvara.
svaki pravi majstor će pronaći kvar...ako se dovoljno dobro posveti tome.
problem je u tome što dijagnosticiranje kvara nekad može potrajati par dana...a ne može se naplatiti stranki sukladno utrošenim satima...pa je većini mehaničara to neisplativ posao i odustaju...

znači moraš naći nekoga tko cijeni svoj posao i svoju reputaciju...i on će ti se posvetiti tome...

Sizif

#2
Citat: milivanov  u 19 Kolovoz 2012, 13:34:01
:idea: dakle imam fiata doblo 1.2sx 2001g i kada dodajem gas nema snage .odveden kod dva majstora (koji su sami odustali)nakon Å¡to su zaključili da na njemu sve valja.otvorili su glavu ,valja motor ,elektronika ,kompijuter ,senzori promjenjene sviječice ,kablovi ,očiščen rezervar, provjereni ispusi , usisi bla , bla, bla ,bla,, nisam mehaničar pa neću nastaviti da se ne blamiram ,ali auto nema snage.dakle po mom skromnom miÅ¡ljenju NEÅ TO NEVALJA .svaki od njih je rekao da je kvar u nečem neuobičajenom MOŽEÅ  SI MISLITI.dakle auto pali  čim okreneÅ¡ ključ fino tiho niÅ¡ta ne klepeće .proÅ¡le godine je bio redovni servis u 8 mj promjenjeno je kojekakvo remenje.da bi u 10mj puko zupčasti remen .to sam popravio hvala bogu nije napravio darmar.vozio se od 10mj do 01. 06. da bi  ga 04.06 odvezao kod majstora i  do dan danas ( 19.08)auto je (bolestan). sada ga moram voziti kod nekoga, ali kod koga u okolici osijeka ,eto ako imate neke ideje u vezi moga problema ,molim pomozite .pa neću valjda 2001g auto odvesti na otpad, jer ga u 21stoljeću nitko nezna popraviti??????!!!!!!!  :kmeee

BROJEVI TELEFONA I OSTALO NA PP. BILOKAKVA REKLAMA FIRMI ILI LJUDI KOJI NAM NISU SPONZORI NIJE DOPUÅ TENA. MODERATOR

EDIT: Zaboravih spomenut da ces auto morat kod njega ostavit koji dan jel radi samo popodne..poslije 4...

Dalibor

najbolje odvezi auto onome ko je vec radio fiate radio a ne prckao i zna ili vozi u ovlasteni servis :ok:
prckaju ti po autu a nemaju pojma o pojmu nema veze dali je majstor mlad ili star,
stariji su još gori :)
pitanje dali je motor u fazi kozna sta su sve radili kao sta je vec zvrk rekao na 1.2 8 ventila nema sudara izmeÄ'u ventila i klipova
uslijed puknuca remena znaci nisi imao srece nego je majstor glup ili nafino neupucen :ok:
remen je najvjerojatnije pukao jer ga je prestegao ili je ostavio stari
a mislim da su ti i 1 put bezveze skidali glavu dole

Sizif

Citat: Sizif  u 19 Kolovoz 2012, 14:21:49
BROJEVI TELEFONA I OSTALO NA PP. BILOKAKVA REKLAMA FIRMI ILI LJUDI KOJI NAM NISU SPONZORI NIJE DOPUÅ TENA. MODERATOR

EDIT: Zaboravih spomenut da ces auto morat kod njega ostavit koji dan jel radi samo popodne..poslije 4...

MY BAD  :P

PP poslan...

Decko je radio u Lausu 7 godina....sad je presao u CAT...

emirex_sa

99% je do faze. nedavno kod prijatelja dolazio punto sa istim problemom. nece da vuce i bog i ustanovili da je prijasnji majstor fulio 2 zuba kod ufazivanja motora

zvrk

obično kada motor nije u fazi....zvuk se promijeni....i postane klepetav...poput dizela...
koliko vidim..njemu je zvuk odličan...radi tiho i bez vibracija....pa mi ja malo čudno da je zbog faze..

neznam...nisam majstor.....možda i motor može raditi naoko u leru odlično a nije u fazi...samo što to nisam čuo još dosada.....iako po ostalim rečenim stvarima izgleda da nešto nije u redu oko distribucije motora...
:neznam:

milivanov

 :idea: dakle odlučio sam vozim ga ovlaÅ¡tenom serviseru.pa Å¡ta dragi bog da.iskreno osječam se ko budala oba dva majstora su me dobro ***......da budemo jasni ,to su servisi u osijeku ,nije nečija garaža!!!!nesmijem napisati koji jer će moderator opet zacrniti post.eto zahvaljujem svima i javim vam kako sam proÅ¡ao .nadam se da vam neću ponuditi doblo u dijelovimaIII :neznam: :facepalm:

zvrk

ma može se spomenuti ime servisa u koji si išao otkloniti kvar a nisu ti to napravili..
moderator briše kada se sa namjerom reklamiranja stavljaju podaci servisa/firmi....adrese...brojevi telefona...linkovi na web stranice...itd....zato jer nije korektno prema našim sponzorima koji su platili reklamu...(nije sukladno pravilima foruma)...

ali nitko neće niš reći ako kažeš: "....ma bio sam u servisu "getriba" u osijeku i u servisu "gefufna" u vinkovcima, i nisu mi uspjeli otkloniti kvar.

:good:

Dalibor

odlucio si najbolje :ok:
zvrk može auto "lijepo" raditi ako se fula zub

milivanov

#10
PORUKA SVIMA KOJI VOZE AUTO U AC BULJUBAÅ IĆ IZ OSIJEKA;1060kn koÅ¡ta kada pokvareni auto uÄ'e u njihov servis, a izaÄ'e nepopravljen ,prljav, umuljan od masti,izgreban i nesastavljen(zdjelica za servo ulje).svaka im čast to se dobije nakon 2mjeseca i tri tjedna .hvala im puno !

Sizif

Citat: milivanov  u 27 Kolovoz 2012, 14:31:22
PORUKA SVIMA KOJI VOZE AUTO U AC BULJUBAÅ IĆ IZ OSIJEKA;1060kn koÅ¡ta kada pokvareni auto uÄ'e u vaÅ¡ servis a izaÄ'e nepopravljen prljav umuljan od masti,izgreban i nesastavljen(zdjelica za servo ulje).svaka vam čast to se dobije nakon 2mjeseca i tri tjedna .hvala vam !
Jos uvijek nista???? Zovi onaj broj sto sam ti poslo.....

milivanov

jesam zvao sam , na pecanju je do ponedjeljka,a fpc ne radi.
čut ću se opet  u ponedjeljak s njim.

FileFixer

Citat: Dalibor  u 20 Kolovoz 2012, 23:47:30
odlucio si najbolje :ok:
zvrk može auto "lijepo" raditi ako se fula zub

Definitivno točno isprobano na mom autu. Kad sam radio malu generalku, tzv. majstor je pogriješio staviti remen za 2 zuba i auto je palio i radio bez problema, ali dok bi povukao trebala je godina dana.
To je primjetio majstor koji mi je mjenjao pumpu ulja i kad je sve napravio kako treba, vidi vraga, auto vuče i ide ko beba. Možda bi u ovom slučaju i bilo dobro reklamirati toga koji mi je us*ao auto? :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

Sizif

Citat: milivanov  u 27 Kolovoz 2012, 19:36:28
jesam zvao sam , na pecanju je do ponedjeljka,a fpc ne radi.
čut ću se opet  u ponedjeljak s njim.
nemoj se na FPC oslanjat previse...ja sam ih vijo 2,3 tjedna za ponudu i dogovor velikog servisa...i nist dobio nisam..

Ono sto su mi radili, su odradili OK..ali kontam da su propali...