Bravo/a/Marea - motorić minimuma

Autor zvrk, 29 Rujan 2012, 18:28:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dox666

nema trokiranja tada.hmm nekih pola godine su u autu, mijenjao sam ih u 3 mjesecu uzeo sam champion po katalogu
nakon ciscenja ler gasa situacija je sljedeca:auto se osjetno manje gasi  ali problem nije rijesen...ocito treba rijesit komp jer sve vise vjerujem da on radi probleme

topolino

Skini i zaklopku gasa, pa ju oglancaj. Te zeza sada i na plinu?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dox666

to cu uradit prvi slobodan dan
na plinu da..isto sve se desava neovisno dali radio na benzin ili plin

topolino

Ako zeza i nakon toga odi na servis plina možsa je isparivač u banani pa zablesira ecu od benge. Ti svjetli lampica injektora?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

stomp

Pozdrav.

Dali netko mozda ima informaciju kakve su sad cijene za original/zamjenski motoric?
Konkretno zanima me za bravo 1.6 16v ali vêrzija sa 90 ks

stomp

 Pozdrav.

Evo ja imam isti taj problem pa valjda 5 godina.Cistio klapnu,motoric,dijagnostika,ovo ono.
I nikak naci tu iglu u plastu sijena.cak su neki pricali da je mozda do nekog ventila koji regulira
povratne benzinske pare iz rezervara.pojma nemam vise.znam samo da se je sad poceo gasit svako malo i to dok se neko vrijeme vozi.sad cu zamijenit motoric pa vidjet.
Btw zna li mozda netko kak se krecu cijene motorica ler gasa,original/zamjenski za motor 1.6 al verzija sa 90 konja?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

bravo16

Slicna stvar mi se pocela dogadjati i meni...nemam nikakve ideje do cega bi moglo biti

Kada je hladan u leru ga drzi na 1500-2500 okretaja

cim se zagrije okretaju padaju na 500-800 (varira) i eventualno ce se ugasiti sam od sebe (nakon 10ak sekundi)

Ako ga u voznji prebacim u ler - okretaji  imaju slobodan pad do 500 okretaja i motor se "bori" da ostane upaljen - zatim skoci na 700-1000 (gumi efekt) i ponovo pada i varira 500-800

Takodjer, u voznji mi isto trokira pri ubrzanju - ima snage ali ga zatrokira kada stisnem gas

Ako je motor topao, pa se ventilator upali - tada se bas jako osjeti trzanje i tada se motor gasi 100% (ako je u leru, ako je u voznji nije problem) - takodjer sto vise el. potrosaca imam upaljena (svjetla, radio, grijanje..), to je izrazeniji problem.

Davno sam mjerio napon na akumulatoru u radu u leru - ne sjecam se koliko je bio ali znam samo da je bio u granicama normale, pa pretpostavljam da nije do toga.

topolino

Za obojcu godiste auta ili recite plasticna ili alu usisna. Oba motora su ista kubikaza, ali jedino to im je zajednicko.
Ili vam zaklopka gasa ima prst garezi sa unutarnje strane ili je crko motoric lera. Kod alu usisne je motoric neovisan o zaklopci, kod plasticne motoric je upresan i spojen sa zaklopkom te se mjenja u komadu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Green Punto

Orginal motorič ler gasa 400 kuna a zamjenski 180 kn ja prošli tjedan promjenio...naravno uzeo zamjenski...
Cuore Sportivo   :wiii:

stomp

Moj je 97 godiste sa alu usisnom i 66 kw masinom.problematika 100% ista ko i kod bravo16 ali sve u detalj isto.

bravo16

97. godiste, 76kw

alu usisna

imam rezervni  ler motoric... ista stvar, nije do ler. motora

stomp

Sad vec ko da trazim iglu u plastu sjena  :tres:

bravo16

problem mi se vecinom javlja kada padne kisa ili bude vlazno vani

ima dana kada radi prakticki savrseno, osim ovog trokiranja... ono se uvijek javlja

milsim da je kombinacija nekoliko kvarova, da se ne radi samo o jednoj stvari


stomp