Bravo/a/Marea - motorić minimuma

Autor zvrk, 29 Rujan 2012, 18:28:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Oggy

I ja sam imao iste probleme koje svi navode....
Nakon mijenjanja svega, kablovi, svjecice, bobina, motoric ler gasa, kompa, dizne , lam.sonde... i ne znam kaj sve još ne... i nekoliko majstora problem je bio totalno drugi...
Otišao mi je bio dihtung glave, vjerovali ili ne...

bravo16

Divno :D "najjeftinija" opcija :partytime :funny:

to mi donekle i ima smisla, jer gubim antifriza ali bio sam poprilicno siguran da mi je kiler probio negdje.

Jedino sto na cepu ulja nemam majoneze, ali ni ne mora ga biti, a ni mjehurica nisam vidio, crijeva su mekana.

Mogu li jednostavno ubacit tekucinu za krpanje kilera/crijeva itd pa da to zabrtvi?


topolino

najvjeroratnije je brtva. na curinom puntu je puštala 3g. dokle nije probila do kraja. onaj prašak odgodi popravak na neko vrijeme. skini sviječice dole i izmjeri kompresiju. ako ti je jedna sviječica hrdava onda ti definitivmo pušta brtva.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

stomp

Da,moguce.ali kod mene kad odpojim kleme i natrag stavim sve se vraca u normalu.
Nekak mi se to ne slaze sa brtvom

bravo16

kupio sam prije par dana tekucinu za krpanje, izmedju ostalog pise da krpa i head gaskets, veceras probam pa javim ako ima napretka


Citat: stomp  u 20 Siječanj 2015, 11:37:59
Da,moguce.ali kod mene kad odpojim kleme i natrag stavim sve se vraca u normalu.
Nekak mi se to ne slaze sa brtvom
A gle, meni se nekad vrati u normalu ako doslovce samo odsarafim i zasarafim nazad ler motoric :)

Ako nije trajno, (vjerojatno) nije u tome problem

stomp

Koju si kupio,kolko kosta i di? Svakak javi dojmove

topolino

Obojci vam se stanje poboljsa kada petljate oko motorica ili resetirate ecu i onda se pitate u cemu je problem.

P.S.
Polovni motoric lera nemora biti ispravan. Potrazite na netu koje otpore mora davati ispravan motoric i provjerite dali imate napona na konektorima.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

stomp

Pitam se s pravom jer da je jednostavno nitko mehanicara/autoelektricara nebi trebao.Moj auto je prosao sve moguce
dijagnostike,mjerenja napona,otpora kao i zamjene svega i svacega.
Neda mi se vise zaj....ati.

Oggy

I ja sam sa svojim bio kod elektricara i nista nije skužio....
komp je javljao jedno, sonda drugo, bobina isto neÅ¡to svoje i tako u krug  :wiii:
Recimo, zbog dihtunga su ispušni plinovi u banani pa sonda javlja to kompu koji to onda proba ispraviti i onda na kraju niš ne valja...
I nekad se znao smiriti sam od sebe ali na kratko...

Nakon zamjene dihtunga... kao novi  :bravo:


stomp

Kolko si platio dihtung i posao?

crev1986

Citat: bravo16  u 19 Siječanj 2015, 22:15:52
problem mi se vecinom javlja kada padne kisa ili bude vlazno vani

ima dana kada radi prakticki savrseno, osim ovog trokiranja... ono se uvijek javlja

milsim da je kombinacija nekoliko kvarova, da se ne radi samo o jednoj stvari

meni se to desavalo na Puntu po kisi ili vlaznom vremenu pa sam pregledao lambda sondu i vidio da su zice oksidirale da jednom djelu popravio to i rijesio problem

bravo16

Citat: topolino  u 20 Siječanj 2015, 18:40:23
Obojci vam se stanje poboljsa kada petljate oko motorica ili resetirate ecu i onda se pitate u cemu je problem.

P.S.
Polovni motoric lera nemora biti ispravan. Potrazite na netu koje otpore mora davati ispravan motoric i provjerite dali imate napona na konektorima.

Polovni motoric lera, skinut sa auta gdje sve radi 100% ispravno - mora biti ispravan :)

Moja oba motorica lera, kada se stave na druge aute, sve radi 100% ispravno

Po tome sam zakljucio da nije do motorica lera.


Ovo sa brtvom glave mi ima najvise smisla, pogotovo ako je pukla na onom dijelu koji brtvi izmedju 2 cilindra, pa to onda vrlo lako poremeti kompresiju, ispusne plinove, rad sonde, koja poremeti ecu, koja poremeti nesto trece itd..


Jos cu probat sa tekucinom za brtvljenje (ako je kojim slucajem puko dihtung na mjestu prolaza rashladne tekucine) medjutim mislim da tu moji pokusaji staju osim ako promjena brtve nije neki jeftin(iji) posao.

ihudi

problem nakon mnogo godina rješen. Bio sam kod raznih majstora koji problem nisu rješili zbog raznoraznih razloga od "plinska mapa nevalja pa raštima benzinsku" do svemogućih gremlina.
problem je bio u tome Å¡to je zajednička žica od mase tps-a, maf sezora i senzora temperature bila u povremenom prekidu (gremlini). povučena nova žica i motor već par tjedana radi ko sat. problem je rjeÅ¡io g. D Dalibor 091 200 8506 (zaboravio sam kako se firma zove inače je u Sesvetama), svaka pohvala za Majstora, namjerno s velikim M i način da se joÅ¡ jednom zahvalim. Preporuka je da ne toÅ¡ite novce na uzaludno mjenjanje motorića, sezora, kabela svjećica i ostalog Å¡to sam pročitao na forumu bez kvalitetno odraÄ'ene dijagnostike nego odite kod Majstora i problem će biti brže, jednostavnije i u konačnici jeftinije rijeÅ¡en. Za one koji imaju svoju dijagnostiku problem se manifestirao tako da je nekad bilo krivo ocčitanje tpsa u leru (do 5%), krivo očitanje maf senzora (nije bilo veliko odstupanje od normalnog, ne sjećam se točno razlike) i stft je iÅ¡ao do preko 20% pa lambda prelazi u open loop. Ako neko baÅ¡ hoće sam mijenjati dijelove prodajem zamjenski motorić ler gasa i tps koji su mi ostali u amanet od neuspjelih pokuÅ¡aja popravka auta, auto trenutno radi s originalnim.

Eomsy

Bok.

Smijem pitat, a kak je riješio problem?! Ne kužim iz posta ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

ivica683

 
problem je bio u tome što je zajednička žica od mase tps-a, maf sezora i senzora temperature bila u povremenom prekidu (gremlini). povučena nova žica i motor već par tjedana radi ko sat