Bravo - ugradnja farova s lećom

Autor ChRiStIaN, 24 Listopad 2012, 13:14:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

darknight

imas i u advanti u velikoj gorici,,ja sam ih tamo uzeo prije nekih pola godine,,

runer

za godiĹÄ,,nji odmor http://kordic.freshcreator.com/

autoservis-edo

Mislim da je oko 500 kn komad ali nisam siguran a marka ti je TYC,to je kinez ak se ne varam

Antonio1987

ma najbolje je uzet orginal valeo. ja ih imam i odlicno svjetle.a sa zamjenskim imam ruzna iskustva

Tony

slazem se orginal je orginal, al i zamjenski su uglavnom ok, osim ak ne naletis na los primjerak

kiky776

ja sam prije par godina uzeo tyc zamjenske, oko 500kn komad i nikad nisam imao problema. lijepo svjetle. (dok nisam razbio jednog)
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Dado_01

tyc farovi su po meni odlicni na autu od starog su vec godinu dana i kao novi su,plastika nije apsicala,sjenila dobra po meni dobra stvar za ok novce!

Nostradamus

Ljudovi, poÅ¡to su mi farovi na Bravo-u očajno loÅ¡i, a čitao sam ovdje da se to može poboljÅ¡ati tako da se ugrade farovi od Marea-e i ubace Xenoni, planiram da to i uradim, pa me interesuje koja je razlika izmedju farova sa lećama i bez leća, jer farove bih potražio na otpadu? Tj. kako razlikovati farove sa lećama i bez leća. Takodje bih volio da mi kažete, koji Xenoni su najbolji, poÅ¡to vidim da ima nekih razlika: 4000K, 6000K, 8000K i sl.  :help: :help: :help:
Unaprijed hvala svima.

P.S.
Izvinjavam se moderatorima pošto sam vidio da ima sličnih tema, ali ovakvu nisam našao.

XXX-Man

premjestio sam ti post ovdje, jer nema potrebe za novu temu....

ako znaÅ¡ Å¡to su leće lako ćeÅ¡ vidjet razliku...naÄ'i sliku od mareinog farai bit će ti jasno...
ja ti trenutno nemogu stavit sliku ovdje..

a o xenonu imaš ovdje:
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=4410.0
uzmi 4300K ili 5000K
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

kiky776

prva slika je s lećom (marea) a drugi običan





Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Nostradamus

Hvala puno kiky776. Prsti ti se pozlatili! ;)
:resp

Zvone 1.9 jtd

LJudi pozdrav i da vam zaželim sve najbolje u novoj 2013.

naime,planiram kupiti za svoju mareu farove sa lećama,našao sam ih ,još samo da ih čovjek pošalje.
jel netko od vas ima iskustva s tim farovim,jesu li bolja od običnihih,i planiram ubaciti xenon u njih 35 W 8000 K.Ali još nešto me zanima,imam i 2 komada H4 bi xenon sijalica,možda bi probao i njih ugraditi tako da na leći imam bi xenon ,jel ntko to pokušao?

forsage

ubuduće prije postanja koristi search engine i naći ćeš tema o tome dovoljno...8000 K je way too much-optimalno je ubaciti 4300 K ili max 6000 K.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

DJ X2

Citat: Zvone 1.9 jtd  u 06 Siječanj 2013, 21:32:58
H4 bi xenon sijalica,možda bi probao i njih ugraditi tako da na leći imam bi xenon ,jel ntko to pokušao?

Prvo moraÅ¡ prepravljati instalaciju da bih mogao na jednoj žarulji imati i kratko i dugo svijetlo, original prihvat žarulje ima točno svoje mjesto i ne možeÅ¡ krivo niti drugačije staiti žarulju, a tu da prepravljaÅ¡ prihvate da bih mogao uglaviti žarulju nema nikakvoga smisla jer 98% sam siguran da nečeÅ¡ imati pravilan snop iako se sve može složiti...no kako bilo bzvz gubljenje vremena i jedna od glupljih ideja koju sam čuo u zadnje vrijeme.  :D

Zvone 1.9 jtd

ovako stavio sam farove s lećama,razlike ima,ali samo što se tiče dugog svjetla,znači ono je bolje,farove sam naštelao prema zidu,znači poravnati su lijepo i to sve,ali čim krenem vozit na cestu,a još kiša,prst pred okom ne vidim dok ne upalim duga,još da kažem da je xenon kineski 8000 K,zanima me oće li se bolje vidit ako stavim 6000 k sijalice