Prelazak sa standard radia na aftermarket Pioneer

Autor John3105, 31 Listopad 2012, 20:23:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

John3105

ovako imam problem:
imam serijski woofer i osim standardna dva jacka(napajanje+ zvucnicki sustav) imam jedan mali jack na kojemu je jedna zica i bez nje se ne cuje nista, drugima rjecima, stari orginalni radio radi normalno i cuje se zvuk samo kada je ta zica ukopcana u njega. a novi pioneer dvd uopce nema ulaz za taj jack.

neznam kako da prebrikam tu žicu jednu jedinu da mi se cuje zvuk. kamo bi ona mogla ic?

XXX-Man

dakle imaš 5 žica?
pretpostavljam da je to remote žica...

ako je, treba tu žicu spojit na remote/power ant. na radiju (obično plava)
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

John3105

na tom žutom jacku je samo jedna tanka žica...

John3105

o ovoj žici i konektoru pricam. http://www.world-wide-shop.eu/images/UN08001_2.jpg i on mi je u autu i kako da ga spojim sada na radio, jer mi bez toga na novom radiu ne svira zvuk pa zakljucujem da je to vjerojatno od nekog pojacala zica

John3105

hvala XXX man, ovo rjeÅ¡enje s plavom žicom je funkcioniralo i sad se normalno cuje sve, e sad ako joÅ¡ netko zna ovo: dakle na eurojacku sam morao i žutu i crvenu žicu spojiti na plus da bi mi radio radio. bez toga mi ne radi jer ako tu žutu ne spojim skupa sa crvenom, ta žuta zica mi jednostavno visi u zraku. posljedica ovoga je naravno da mi je radio cijelo vrijeme  spojen na akumulator i ukljucen je, za privremenom rjesenje sam stavio obican mali prekidac na tu žutu žicu pa ga tako palim gasim, ali me zanima ako se to da kako ljepÅ¡e, normalnije izvest ?

kemba

nemos normalnije izvest
jer koliko vidim rijec je os stilu
on nema "na prvi zub" kljuca dovedenu zicu do radija, nego taj dio odradjuje preko k- linije bodi kompa
ako se dobro sjecam cak nema ni na bravici plus na dok ne das kontakt

jedina opcija traziti po osiguracima koji osigurac ima plus na kad ubodes kljuc u bravu ili kad okrenes prvi zub
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

RENS

#6
Citat: John3105  u 01 Studeni 2012, 12:59:09
posljedica ovoga je naravno da mi je radio cijelo vrijeme  spojen na akumulator i ukljucen je, za privremenom rjesenje d sam stavio obican mali prekidac na tu žutu žicu pa ga tako palim gasim, ali me zanima ako se to da kako ljepÅ¡e, normalnije izvest ?
Ajme   :facepalm:  Crvena zica iz auta ima struje samo uz kontakt,stilo,ko i svaki drugi fiat nema neki meduzub ko golf da ima struje u toj poziciji brave. Zuta zica iz auta,koja ti na radiju odrzava memoriju sata,radio stanica i zbog koje radio pamti gdje je cd stao kad si ga ugasio, ima stalnu struju i ako hoces da ti radio radi i kad je auto ugasen na nju spajas i zutu i crvenu s radija,a ako zelis da ti radio radi samo kad radi i auto,crvenu spajas na crvenu,zutu na zutu. Ovako kako ti imas spojeno,radio gasis kao i svaki drugi fiatist,na tipku OFF ili SOURCE na plocici radija ili daljinskog. Vjeruj mi nitko od nas nema neke dodatne prekidace,kill switcheve ili slicno za paljenje radija,osim mozda ako nekome to nije fora.