Marea TD100 - problem s pumpicom goriva

Autor bded, 19 Studeni 2012, 08:00:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bded

Primjetio sam da se ona pumpica za gorivo (gumena) prije filtera za vrijeme rada motora stisne (napravi se kao vakuum) i motor onda podrhtava i nemirno radi. Jučer sam skinuo plovak, odspojio crijeva za dovod i povrat i puhao kroz njih i ona su uredno "prohodna". OduÅ¡ak rezervoara takoÄ'er nije začepljen. U čemu bi mogao biti problem?

autoservis-edo

U nekim tim pumpicama imas nepovratne ventile,mozda ti on steka pa ti nejde gorivo kroz nju

vakac1

ja sam je mjenjao prošle godine,oko 50 kn u većini trgovina.
na poÃ,,etku svake kolone je jedan golf !

bded

Citat: vakac1  u 19 Studeni 2012, 21:37:29
ja sam je mjenjao prošle godine,oko 50 kn u većini trgovina.

Imao si isti problem?

vakac1

da,ali sam je sam i sj.bao :( uglavnom,nova pumpica i 2 šelne i teraj miško... :formula:
na poÃ,,etku svake kolone je jedan golf !

Turbolencija

evo meni se isto dešava,ali samo na otvorenoj cesti kad ga stisnem...kad,stanem i ugasim auto ona se polako napuni zrakom..da li je to isti problem ili?? :|

alfaomega

Samo ti nju zamjeni jer ti je stara vjerojatno koliko i auto ima prohodnost ali ne dovoljno.

Turbolencija


virag

Jel moguce da i onda auto vise dimi posto se i meni pumpica bude skupljena kad auto radi...i divljaju mi obrtaji u leru
to Ĺžene vole.......;)

Miki

Citat: virag  u 16 Siječanj 2014, 18:19:08
Jel moguce da i onda auto vise dimi posto se i meni pumpica bude skupljena kad auto radi...i divljaju mi obrtaji u leru
Ako se trese i okretaji skaču da  :papa:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

virag

a ja vec mislio da mi motor otisao :82: i danas slucajno skinem masku i vidim da mi je osla sajla od coka i uocim da mi je pumpica uvucena (skupljena) sutra ujutro kupujem pumpicu a sajlu imam na rezervnoj pumpi :lol :lol
to Ĺžene vole.......;)

virag

Evo odlucio sam skinuti pumpicu i staviti obicno crijevo da vidim kako ce se ponasati
to Ĺžene vole.......;)

virag

evo bubnio sam obicno crijevo umjesto pumpice i super vise nedivlja izaslo me pol metra crijeva i 2 Å¡elne 26kn po meni pumpica ni netreba jedino ako ostanes bez goriva ili mijenjas filter goriva da se napumpa gorivo u filter,posto lukas pumpa malo teze vuce gorivo od obicne boshove....i sam sam promijenio sajlu od coka
to Ĺžene vole.......;)

Turbolencija

evo ga,ja sam kupio novu i zamjenio i koliko vidim da je sad uredan,ako se Å¡to promjeni javim   ;)