Grande Punto ugradnja plina, da ili ne??

Autor Toco0301, 20 Studeni 2012, 19:56:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Toco0301

Pozdrav svima.
Naime planiram ugraditi plin u svoj Grande.Motor je 1.4 77KS.
Zanima me iskustva tko ima plin u Grandeu, kolika je potrošnja plina,kako auto reagira na plin???
Da li ima kakvih problema u radu motora i slično?? :drive:
GP TOCO

zvrk

Neznam dali je netko od nas ugraÄ'ivao plin u taj model...ali koliko znam...taj motor je i u tvorničkoj izvedbi na plin...tako da je to dobra strana. (znam za metan...vjerojatno i propan-butan)

Inače, koliko čitam...nema problema...sve je ok.
Za potrošnju točno neznam koja je...ali sigurno je mala....


cicili

ja imam mk2b 1.4 16v i potrosnja mi je mozda 1-1,5l povecala voznjom na plin. sa rezervarom (190kn) 400-450km ovisno kuda se i kako vozim. pa ti sad vidi dali se isplati.  :D nema mu sta bit samo nadi dobrog maistora i dobar sistem i nemas greske.

ivanm

moj susjed ima GP, 1.4 8v i ugradio je plin nakon 30000km i sad ima 100000 i sve je ok..

dino5

Nemoj ugraÄ'ivat,ne može se potroÅ¡nja puno smanjit.Bolje ga prodaj i kupi 1.3 16v,moj troÅ¡i 4.6-5l dizela.
Mala kapija,a FiÃ,,‡o velik

ivanm

jasno da je kupnja dizela najveća ušteda u potrošnji ali ovdje o tome nema ni riječi..
isplati se plin, kako ne.. ali ako radiš dosta km...

cicili

Ja sam razmisljao dali stavit plin ne, kalkulirao, razmisljao o prodaji i zamjeni za dizela ali sad kad sam stavio plin nebi mjenjao za nikakvog dizela.  :ok: ako nemas problema sa auto i mislis ga vozit duze vrijeme isplati se. racunaj da ti treba 30-ak tkm za isplatu iako ako pogledas sutra da prodajes auto sa plinom dobit ces vise para i lakse prodat auto tako da i to treba racunat.
inace preporod je kad se vozis na plin.  :D
ja sam na to gledao kao investiciju da lakse zivim poslije znaci ne kao nesto sto trebam isplatit u god dana tako da se ne zamaram sa parama koje sam dao i koliko sam ustedio do sad, a s druge strane naspem 200 kn plina i vozim se pola mjeseca sto mi prije nije trajalo niti tjedan dana.

Toco0301

Hvala na odgovorima i savjetima.
Ja radim u prosjeku oko 15000 km godišnje.
To je relativno dosta pa mislim da se itekako isplati plinara.
Ugradnja bi me koštala oko 5900 kn + atest.
To sam pitao u aut0 plin cepelin.
GP TOCO

ivanm

pa nije ni puno... nadam se da je neki kvalitetniji set ureÄ'aja..

cicili

mislim da oni ugraduju tomasetto za tu lovu..  ja bi mu svakako preporucio lovato, ali je i nesto skuplji, mene izasao kod boyskog 7300 ali je posao odraden vrhunski..

ivanm


andreiGT

ja sam s tomasetom(sistem na flancu) preÅ¡ao 100 tkm bez ikakvih problema,od servisa sam jedan put promjenio filter plina(70kn) i par puta ga ispuhao  :rofl :rofl

cicili

Mislim da je veci problem maistor nego sistem, samo sto imam osjecaj da ljudi sa boljom reputacijom ne zele riskirat sa jeftinijim sistemima nego rade sa onim sto znaju da nema greske.

gt3

moja preporuka je Autofortuna, bivsi PCZ, ugraduju nekoliko sistema, a medu njima i Lovato. ugradili su u puno Fiata pa vec imaju iskustva. takoder, majstori su super!

joza

Ja sam svoj izvadio i rijeÅ¡o se toga   :brulj   ali ko voli nek izvoli.   :cafe
No turbo no fun