Stilo - Izdržljivost JTD motora

Autor Morrison, 11 Srpanj 2013, 14:00:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Morrison

Sorry ako je bila tema, nisam uspio naći. Zanima me koliko u prosjeku izdrži JTD ili mJet motor.

Čuo sam da su to motori koji rade do 300 000 km i da nakon toga ide u prdec. Ne znam da li to važi ako je auto vožen pretežito na otvorenom ili može toliko izdržati čak i ako ima 70% gradske vožnje?

Radi se o tome da imam priliku kupiti Stilo mjet koji je prešao 220 000 km pa računam ako vozim godišnje 20 000 da bih mogao koristiti taj automobil barem još 4 godine.

cupavica lorena

za m-jet ti jos nemogu reci ja imam 59kw stila ima preko pola milje i nije umoran,karavana 85kw 224tisuce bez umora,bravo m-jet88kw 280tisuca bez brige vozi,ako planiras kupiti ako ima 220tisuca stvarnih bez brige si sto se tice motora samo uredno odrzavanje,vozeni na sve moguce relacije i kratko i na duge rute,kako god hoces
ako nemate hobi,kupite fiat

Morrison

Odlično!!!

A kakva je situacija s ostalim dijelovima osim motora (mislim na dijelove koji se otrcavaju s vožnjom, ne s godinama)?

cupavica lorena

opruge je najbolje promjeniti odmah preventivno ako ih bivsi vlasnik nije mjenjao,na 59kw kvacilo je mjenjano prvi puta na 330tisuca,zamasnjak sada na pola milje preventivno,na 85kw karavanu je jos uvijek originalno kvacilo koje uredno radi i odvaja i normalno se mjenjaju brzine,na bravu je kvacilo za mjenjanje,svakih cca120tisuca prednja ramena,plocice na niti jednom nisam mjenjao same nego diskove i plocice na sva cetiri kotaca na cirka140tisuca to je na stilu na bravu neznam jer sam ga prije par tisuca kupio,selene zadnjeg mosta na 59kw prvi puta na 200t kada sam ga kupio i svakih 100t dalje,na 85kw selene na 120t prvi puta i za sada su jos dobri,amortizere na 85kw jos ne sada na testeru su se pokazali dobri i auto stoji jako dobro,na 59kw su mjenjani 2 puta svakih 250t,auspuh,katalizator,gibljiva crijeva auspuha jos uvijek origigi i nikada nista krpano,svakih 200t na oba auta turbine,dizne, CR pumpa na servis,nista nije trebalo do sada raditi ali preventivno,u motor MOBIL 3000 5W40 svakih 15tisuca+filter ulja+filter kabine,veliki servis svakih 120t,ulje u mjenjacu svaku 5 izmjenu ulja u motoru,,filter zraka max 30t,filter nafte svake jeseni nov bez obzira na kilometrazu,stabilizator stangice zajedno sa ramenima preventivno,moja iskustva ukratko
ako nemate hobi,kupite fiat

xindi

znam za tri 1.9 jtd motora sa preko 300 000 km i svi rade kao sat.
nema straha za generalkama. to tko prica, doista baljezga.
samo da je normalno održavan.

Morrison

A da li je potrebno reparirati turbinu na cca 200 tisuća ili ona dura više od toga? Čujem da je dosta njih repariralo turbinu, samo ne znam da li je to standardno na toj kilometraži ili su to neki sivonje koji su gazili automobil.

tempradrifter

nemaš brige s motorom (osim ako ga bivši vlasnik nije uništio na neku foru), prije će ti šasija strunut nego motor krepat

xindi

nebitno koliko turbina ima kilometara, bitno je kako je vožena. turbinu možeš ubit u par minuta, ali isto tako, može gurati godinama.

kemba

meni se cini da je tebi informacije davao neki vw fan
prije svega jtd je nepoderiv motor ako si imalo normalan sto se tice servisiranja i da mu ne hebes majku dok je hladan,

imam dva jtd-a oba preko 200 tkm i nema nikakvih problema
turbo ko turbo sve ovisi kakvo je ulje sipano i dal je ganjan na hladno, to to mog primjera karavance 260 tkm turbo niti slini niti trosi ulje, pa sad hebi ga neznam otkud tebi inf da motori krepavaju na 300 tkm i da turbine rikavaju
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

franjo-fritz

Jtd,tdi,hdi sve je to isti ku....samo se drugačije zove...da se nebi zavaravali prvi tdi motor je talijan napravio a ne švabo...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

prci9999

meni se cini da je tebi informacije davao neki vw fan   :ok:  :ok:  :ok:  :ok:  :ok:   -s tim da je meni mog stila Jtd,majstor koji meni servisira auto,a zanat ispekao u VW,i veliki je fan VW,rekao da je Jtd kvalitetniji motor od VW  TDI,kaze da je nepoderiv,i da je gledao nekakva ispitivanja,tj. usporedjivanja ta dva motora,na -70 Jtd je upalio a TDI da nije mogao....

cupavica lorena

ja na svojim autima preventivno skinem turbo i nosim na servis,susreo sam se sa puno JTD-a i ako je normalno auto vozen turbo nikada nece riknuti to se nemoras bojati uopce,a sto se tice motora taj covijek koji ti je rekao da rikava na 300t jednom rijecju nema blage veze o fiat diesel motorima,niti JTD niti o starijim generacijama,taj motor mozes unistiti da ga na hladno ganjas,ne mjenjas ulje na vrijeme ili nevalja nesto na rashladnom sistemu,zbog skidanja turbine i sevisiranja iste tj.ciscenja nikada nisam na niti jednom autu  imao problema sa EGR ventilom zacepljenom usisnom granom i raznim drugim manifestacijama,koje se cesto dogadjaju,kada ides gledati auto digni ga na dizalicu skinite zastitnu plastiku i otvori sabirnicu uljnih para da vidis koliko ulja ima u njoj,to jos na niti jednom stilu JTD nisam vidio da je netko cistio,po tome mozes vidjeti u kakvom stanju ti je turbo a da ne raskapas nesto vise na autu,ja imam bravu 2000.godinu ima 600+tisuca,niti je motor diran niti je turbina ikada pravila probleme,to je starija generacija a u stilu je motor jos noviji tj.poboljsan tako da strah da ce riknuti na 300t nije opravdan,ako se puno vozis po gradu nemoj uzimati jaci M-JET,trazi 88kw,ako se vozis vise otvorenom cestom onda uzmi jacega,to je moje iskustvo i preporuka,ali o okusima se ne raspravlja,tvoj odabir,tvoj novac
ako nemate hobi,kupite fiat

Morrison

Citat: cupavica lorena  u 15 Srpanj 2013, 15:22:10ako se puno vozis po gradu nemoj uzimati jaci M-JET,trazi 88kw,ako se vozis vise otvorenom cestom onda uzmi jacega,to je moje iskustvo i preporuka,ali o okusima se ne raspravlja,tvoj odabir,tvoj novac

A koji je razlog zbog kojeg Stilo 140 nije dobar po gradu?

cupavica lorena

vise goriva trosi osim ako si jako smiren vozac,nije da nije dobar ali ako vozis puno po gradu moja preporuka ti je 88kw
ako nemate hobi,kupite fiat

Bravo

Ne znam koliki im je max. al ja sam svojega vozio do 180 000 , kupio sam ga sa 80 000, s time da sam ga odmah čipao i vadio mu mast 5 godina i dalje je išao ko prvog dana, jedino što je na autu trebalo promjeniti su čašice na poluosovinama jer su dobile lufta ( posljedica čipanja i vožnje na moment ) :)