ISKUSTVA s novom cromom 1.9 jtd

Autor kemba, 18 Srpanj 2013, 14:55:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Ja sam opremljen za traženje Fiata  ;D

Gle, ljudi se zeznu, kupe loš auto a nisu ništa previše se raspitali o njemu ili provjerili, onda krenu s.nja kak Fiat ne valja, a netko im uvalio kantu samo da se je riješi.

Znaš i sam da na dizlu ima puno skupih stvari koje koštaju ak te dopadnu, zamjena zamašnjaka s kvačilom, reparacija turbine, reparacija visokotlačne pumpe, reparacija /zamjena dizni i eto te na 15 000kn cifre

Dr.Grande

Citat: Mike20  u 23 Prosinac 2015, 20:42:10
Ja sam opremljen za traženje Fiata  ;D
Imaš Multiecuscan jel? Taj je pretpostavljam samo za talijane ili?

Pitam jer mi u servisu očitava s nekim drugim programom, a dolaze im skoro pa sve marke auta dostupne na rvackom tlu. Vjerojatno neki univerzalni?

Mike20

Da, multiecuscan plaćeni s licencom
Podržava talijane i Suzuki sx4

creat

Kako sad stvari stoje sljedeci tjedan ce mi se realizirat kreda i planiram u shoping  :D
Na puntu sam 90 posto toga sam radio, sve servise sam sam odradio, znaci diskovi, plocice, filteri, ulja itd sve sam radio ali sad kupujem noviji auto i treba mi neki dobar mehanicar, ako uspijem cromu kupiti prvo cu zupcasti mjenjati.
Treba mi preporuka za nekog dobrog fiat mehanicara, znaci varazdin ,cakovec i tako okolica, prikratki ne dolazi u obzir jer su preskupi, premda moram reci da kad god sam ih zvao uvijek su bili ok, cak sam se jednom besplatno ogrebao za diht masu poklopca ventila  :D
Znaci preporuka nekoga ko vecinom radi sa talijanima.

Dr.Grande

Moram priznat da nisam joÅ¡ saznao da u VŽ ima netko da se bavi većinom talijanima osim dakako Prikratkog, ali ono Å¡to ti mogu svakako preporučit je AS Å poljarić - Å¡to god sam tamo radio sve odraÄ'eno maksimalno korektno, sasvim prihvatljive cijene, bez puno čekanja i okoliÅ¡anja, i koji god da sam imao problem rijeÅ¡ili su ga bez previÅ¡e nagaÄ'anja!  :good:

creat

Hvala, imam jednog isto provjerenog mehanicara ali bas bi htio nekog ko radi sa talijanima, godinama citam ovaj forum i jos jedan forum u Srbiji i jako cesto se na kraju ispostavi da bas s takvima najbolje prodjes, ali najvise radi iskustava, nema mi gore nego dok mehanicar promjeni nesto i onda se ispostavi da uopce nije do toga nego nesto trece, ja sam do sad imao punta pa onda nije neki problem skoro sve sam radio sam.

Mike20

Da, u Vž nema mehaničara koji se bavi talijanima, samo univerzalni. Prikratki je katastrofa, iako dečki iz dućana tamo su odlični, isto kao i plinski meštar iz servisa.

U biti nemaš brige, ak ovu većinu stvari si odradiš sam, jedino za stvari gdje trebaš stupnu dizalicu ili specijanli alat npr za veliki servis ili slično

A u Cromi je samo dizel motor talijanski, sve ostalo je GM/ Opel Vectra C

Boxer

Ima kolega cromu 2,4, 380tkm, ništa, ali doslovno, ni kuplung nije mjenjao ali auto za tih 200 konja neide previše, kao što je netko rekao težak je ko tenk
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

creat

Moze preporuka za ullje motora, znaci fiat croma 1,9 jtd 110 kw, htio bih seleniu staviti, navodno 20k da je odlicna, pa ako zna tko nek da tocan naziv i opcenito koje ulje bi bilo najbolje za taj motor.

Miha.


Alien

Citat: creat  u 29 Prosinac 2015, 11:41:05
Moze preporuka za ullje motora, znaci fiat croma 1,9 jtd 110 kw, htio bih seleniu staviti, navodno 20k da je odlicna, pa ako zna tko nek da tocan naziv i opcenito koje ulje bi bilo najbolje za taj motor.
Å to je onda kupljena Croma?

creat

Pa recimo da je 95 posto realizirano sve, isao sam gledat auto i sve super, jos da dogovorimo dan kad cemo sve papire rjesiti i to je to, *** je sto je sad ovo najgore vrijeme, ono bozic i nova godina  ;D

Boxer

20k nije za dizelske nego za benzinske motore, za dizele je selenia TD ili Selenia WR za novije motore.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kemba

ako kupis 110 odmah s njom na remap
bus onda videl kak to ide

ja je imam redesing i nakon remapa sam tek zadovoljan s autom, usporedba ona i stilo 115 ks imao sam dojam da je stilo jede u sim segmentima od ubrzanja do krajnje brzine sad je malo drugacija pjesma..

a za servis po meni stef iz prikratkog je ljudina i zna svoj posao....

croma je pila i pol.... vidjet ces kad je dofuras kuci mene osobno je auto ocarao da napomenem kao obiteljski auto s prostorom udobnosti, ma zmaj...

sam hebi  ga i zeni se svidja pa ja opet ostao na stilu  hi hi
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

niko33

Citat: kemba  u 29 Prosinac 2015, 22:10:08
ako kupis 110 odmah s njom na remap
bus onda videl kak to ide

ja je imam redesing i nakon remapa sam tek zadovoljan s autom, usporedba ona i stilo 115 ks imao sam dojam da je stilo jede u sim segmentima od ubrzanja do krajnje brzine sad je malo drugacija pjesma..

a za servis po meni stef iz prikratkog je ljudina i zna svoj posao....

croma je pila i pol.... vidjet ces kad je dofuras kuci mene osobno je auto ocarao da napomenem kao obiteljski auto s prostorom udobnosti, ma zmaj...

sam hebi  ga i zeni se svidja pa ja opet ostao na stilu  hi hi
Je stef ljudina,i zadnji put mi "slozil" kocnicu kaj sam se ubil skoro.Tri remenice i kompleta natezaca i stazni remen zamijenil prije nego je skuzil da cvili jer nisam imal zastitu i svaki put kad se namocilo cvililo par minut........itd
Ne slazem se s tobom oko ovoga - uopce nemam dobro iskustvo s njima