Marea Weekend 1.6- cuka na 2,5 hiljade...

Autor minga, 01 Listopad 2013, 13:33:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

minga

Pozdrav,

imam jedan veliki problem. Auto pali na benzin,normalno krene i na 2,5 tisuca okretaja pocne cukati. To se dogada u svim brzinama bez obzira da li je motor hladan ili topli. Auto ima plin (flanda) i na plinu vuce najnormalnije bez cukanja.Probao sam mijenjati bobinu,kablove i svjecice ali nis se nije promijenilo. Sta bi to moglo biti?
Pozdrav

Memphis

injektori ili pumpa goriva ... najvjerovatnije zapekli injektori od vožnje na plin

minga

Hvala na odgovoru. Ispitat cu i to.

   Pozdrav

minga

Pozdrav, update problema.

Skuzio sam da kad stojim na mjestu i pritisnem gas do kraja,okretaji dodu do 2,500 i padnu do 800 i za cijelo vrijeme dok gas drzim do kraja tako pumpa. Ima li ko kakvu ideju sta bi to moglo biti?

zvrk

obzirom da na plin radi...a na benzin stvara probleme...vjerojatno je kao što su ti dečki rekli, problem negdje u dobavi goriva....injektori...pumpa... regulator tlaka goriva...?

nisam ti stručnjak...budu ti dečki rekli bolje... jer neznam dali postoje neki posebni simptomi za to...ali po meni je nešto sa dobavom goriva....pogotovo jer si isključio struju i svjećice...

ja ti imam jako slične simptome kao i ti...ali na plinu...i meni je problem u isparivaču, znači...isto dobava plina....

mislim da injektori generalno nisu... jer oni češće zezaju na jako malim okretajima ak su zaštopani... barem je tako meni... meni zezaju od 950 do 1500 o/min....kasnije se ne osjeti toliko...

ali mogao bi biti i neki senzor u pitanju, poÅ¡to kažeÅ¡ da ti se dogaÄ'a na istim okretajima kroz sve brzine...
:neznam:

speedy-zg

otiÄ'i kod mehaničara da izmjeri pritisak goriva
onda čemo dalje
:papa:

minga

Dakle ovako,

pritisak ok i sve di smo piknuli je ok. Ali ima novosti. Neki dan dodemo iz zagorja i sparkamo se. Drugo jutro ocu upalit i ne bi da ga j....! Skuzim da je riknula pumpa,promjenim pumpu i to je to. Nema sanse da upali. Bengu baca na crijevo na grani. Iskru na svjecicama ima. Auto ima plin i po uputstvu servisera za plin zaobisao sam plin i spojio direktno na benzin,ali niti da bi. Vergla ali nista. Kao da su injektori mrtvi.Da li se moze provjeriti i kako da li injektori rade i da li ubrizgavaju bengu. Skidao sam svjecice i suhe su ko barut. svaka ideja je dobrodosla.

  Pozdrav

minga

Update...

Jucer smo uspjeli upaliti auto spricajuci start sprej u granu.Auto je radio tako da sam stalno pumpao gas i to ga je jedva odrzavalo na zivotu. Odmah je prebacio na plin i na plinu radi savrseno. Onaj gumb u kabini radi jer kad njega pritisnem prebacuje na benzin i natrag na plin.

Sta bi to moglo biti?

Pozdrav

zvrk

znači, tebi je auto prvo normalno palio i vozio...ali je cukao na 2500 u svim brzinama...
onda je crkla pumpa goriva, pa ste je zamijenili, i sada neće upaliti sa novom pumpom osim start spreja?

na plinu radi sve ok, a na benzinu zeza....

pumpa radi
tlak dobar
iskre ima na svjećicama

jedino još nisi isključio te injektore....iako su sa starom pumpom radili do 2500 o/min...

neznam..  :neznam:

javit će se netko pametniji...

minga

Točno je sve tak kak si naveo. Sutra budem probao injektore.

Memphis

Može biti i regulator pritiska goriva ... mogu injektori zalivat ... trebaš redom ispitivat ... daj injektore na ispitivanje-čišćenje pa ćeš vidjet dalje ...

minga

Evo danas dolazi majstor iz HAK-a (zaboravio sam da sam clan  :facepalm:) pa bumo vidli kaj on veli. Javim rezultate.
Pozdrav

topolino

ajd pogledaj dali ti stalno svjetli kljuc na satovima
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

minga

Pozdrav,

   nakon nekog vremena evo mene opet. dakle,auto jos nije slozen. Injektori ocisceni,dijagnostika ne ocitava greske,tlakovi super,bobina ok,svjecice ok,kablovi ok,regulator tlaka goriva ok a na benzin nema sanse da se vozim. Upali na benzin i u leru radi skoro ok. Sto se vise grije to losije radi.Dodavanje gasa ga gusi. Uzastopnim dodavanjem gasa (pikanje po gasu) natjera teskom mukom okretaje do 3000 ali se zna dogoditi da pocne pucati. Vise stvarno neznam sta da radim.