Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Green Punto

plinasa sa flandom ne mozes mjerit sa jtdom...benzinca ne mozes mjerit sa jtdom, opcenitno se atmo motori ne mjere sa turbo motorima, bili benzinci ili dizeli.....

puno prica ima okolo da pucaju plinske boce, ali to su gluposti ili ne ispravne instalacije koje stavlja pitaj boga tko u automobile, a plinska boca ne moze ekspolodirati, zapali se cijeli aut,a boca uopce ne detonira...prica slicna kod kucne plinske boce di ljudi panicno skacu kad im se zapali plinsko crijevo pa misle da ce boca eksplodirati,a ne moze jer plamen ne moze uci u plinsku bocu zbog povratnog(ne povratnog ) ventila...ciste osonve iz vatrogastva.

svatko vozi sta mu je srcu draze i isplativije.
Cuore Sportivo   :wiii:

dinko1981

Pa zapravo je pozitivno da jos ima kriticni broj ljudi koji se drze benzina ko pijan plota tako da ima razlike u trzisnoj cijeni. Ljudi nemojte se vozit na plin to je BOMBA.

124T

Poštovani,

zanima me koje posebnosti po vašem mišljenju treba gledati kad se traži Fiat Stilo diesel.
Dosta ljudi kritizira Stilo. Zašto? Dali je to obično hejtanje ili ne? Čini mi se da je ali volio bi čuti i mišljenja Fiatista koji su poznati kao kulturan narod.

Mislio sam gledati ih od 2005 godine na novije. Trebam EUR4 norma auto. Dovoljan mi je i onaj slabiji tj netreba mi jači diesel.

:formula: :pink:
Forza Ferrari!

topolino

Mane:
            Termostat ( ljek je termostat od R4 katrica )
            EGR blindiras
            Na prste ih izbrojis sa razumnom kilometrazom
            Kad odu nisaci nekoliko ih na forumu ovdje razmislja zapaliti :D
Ostalo sve pozitivno
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Citat: 124T  u 28 Prosinac 2015, 17:46:27
Još mi samo fali da odem u zrak, vidio sam jedan video di je čovjek doživio eksploziju u autu kad je pripalio cigaretu..

Tko ti je glavu napunio tim glupostima?
Najviše očevida na zapaljenim autima sam odradio na autima s dizel motorom, od Mercedesa, VW-a, Peugeota itd itd. Niti jednog plinaša, samo jednog benzinca

Green Punto

Citat: Mike20  u 28 Prosinac 2015, 19:28:27
Tko ti je glavu napunio tim glupostima?
Najviše očevida na zapaljenim autima sam odradio na autima s dizel motorom, od Mercedesa, VW-a, Peugeota itd itd. Niti jednog plinaša, samo jednog benzinca


:bravo
Cuore Sportivo   :wiii:

topolino

Boca ce explodirati ako ostavis da sav plin iscuri i onda boca "potegne" plamen u sebe. 99% slucajeva se auto zapali zbog neispravne elektricne instalacije ( pregaranje zice usljed ostecenja izolacije ili oksidiranih kontakta ) 1% je radi curenja goriva
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Plinska boca nece eksplodirati.. Meni u dva sudar nije a nije ni kad je bilo raketiranje zagreba auto izgorio al boca netaknuta.. Gdje to ne puštaju aute u grazu vani i kod nas?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Miha.

Naravno da boca nikad neče eksplodirat, al postoji šansa da pusti plin i kao takav predstavlja opasnost u zatvorenom prostoru.

franjo-fritz

I kad pusti plin sve zmrzava.. Probaj.. Ja jesam
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

dinko1981

Boca ima dva elektroventila koja pustaju plin samo kad su pod strujom koju pusta ecu plina kad su svi parametri zadovoljeni i dva nepovratna ventila na ulazu tako da su sanse za nekontrolirano curenje prakticki nula

dinko1981

Takodjer ako za vrijeme rada auta na plin dodje negdje do curenja plina npr na bakrenom vodu, senzor registrira pad tlaka u sistemu ubrizgavanja i prebacuje na benzin i naravno zatvara ventile.

topolino

Uvjek moze instalacija propustiti prije ventila. I boca moze explodirati ako curi poslje reduktora ili je mala rupica na cijevi, Probaj skinuti crijevo sa kucne boce i zapali. Ako ide bez reduktora onda ledi jer jako oduzima toplinu svemu da moze preci u plinsku fazu plin.
Na koliki pad tlaka je podesen taj ventil? Idemo sa predpostavkom da boca ima i vodeni nepovratni ventil.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Green Punto

skini crijevo i skini reduktor, podpali bocu i nece ekplodirat jer ventil ne dopusta da plamen ude u bocu.
Cuore Sportivo   :wiii:

draĹžen

Citat: topolino  u 28 Prosinac 2015, 19:20:51
Mane:
            Termostat ( ljek je termostat od R4 katrica )
            EGR blindiras
            Na prste ih izbrojis sa razumnom kilometrazom
            Kad odu nisaci nekoliko ih na forumu ovdje razmislja zapaliti :D
Ostalo sve pozitivno
potpis. Jedino bi dodao lose grijanje na izvedbama s rucnom klimom. Mislim, dobro grije ali mu treba jako dugo da digne temp. Nema pomoci u obliku elektricnih grijaca ili webasta