Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

9000 kn kvacilo? Hm..

dgudan

Normalno. Original u AC-u...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Miha.

Citat: dražen  u 30 Prosinac 2015, 20:24:23
9000 kn kvacilo? Hm..
Samo kvačilo je ispod 2000kn, zamašnjak je skup..

dgudan

Pa hidraulicni druk ležaj, pa potrošni materijal i jako velika stavka - norma sat u ovlaštenom servisu...
I tu sekundu si na toj cifri...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

draĹžen

Nije tema ali ja sam legeros anÄ'elka kontaktirao. Moje je dobro ali sam njega isao pitati kad ode koliko:zamasnjak 2200 valeo. 1000 korpa i lamela valeo i 700 drukblager. Dvije litre tutele oko 160 . ruke u sisku oko 600. Moj je 85 kw ali da je tolika razlika..

VeX

JTD je super motor koji nema puno problema (ja sam sa svojim napravio 50tkm) ali zato je eletronika loša jer svaki mjesec nešto krepa (nisu to skupi kvarovi i čovjek se nakon nekog vremena navikne da stalno nešto blinka na tabli) i ovjes je uglavnom napravljen za udobnu vožnju što znači da je u zavojima loš.

U globalu super auto za malo novaca, 5 vratna izvedba ne izgleda na ništa dok je trovratna nešto ljepša.
Pljuje se po fiatu generalno tako da niti Stilo nije iznimka. Ali činjenica je da već na izlaku na tržište taj auto nije bio jeftin ali u isto vrijeme nije bio ništa bolji od konkurencije da bi opravdao cijenu (IMO).

Ako se usporeÄ'uju auti tog godiÅ¡ta i klase stilo je odličan izbor.

draĹžen

Treba uzeti od 2004 pa na dalje redizajn. Meni ne blinka nista niti je problem s sjedalom i senzorom airbaga. Izdrzljiv i dobar auto za malo love. Da imam malo vise uzeo bi novi bravo mjet.

seni kt

Hm Fiat Stilo bez kvarova. Neznam vidim da neki imaju neke jako dobre veze u Fiatu pa im sloze auto da se voze i voze. Ja takvo iskustvo sa svojim nisam imao, a kupljen nov glava me bolila od mirisa unutra kak je dosao iz tvornickog pogona. Racuni u fasciklu govore nesta sasvim drugo ali na kraju krajeva Fiat u moje dvoriste vise ne Alfa uvijek prolazi. Vise se sa zadovoljstvom vozim u ovih pola godine sa 147 nego sa Stilom u 11 god koliko je bio kod mene. E da svima sve najbolje u 2016 god.

aquarius017

Ja imam Stila 1.9jtd 2004-redizajn 5-vrata dvije pune godine, prešao s njim cca 25tkm (sad ima 145tkm) pa evo mojih dojmova

Plusevi
- dobar motor, ne osjeti se rad klime niti koliko je ljudi unutra, vuče ko blesav
- ok potrošnja, meni je prosjek 6,5lit u 90% gradske vožnje
- sjedala široka, udobna, bez zamora odradiš višesatno putovanje
- city mod volana, držim ga uvijek uključenim, u gradu okrećeš volan jednim prstom,a na otvorenoj cesti je sve normalno
- prostran, nema nigdje zapinjanja glavom i laktovima, i naprijed i otraga
- bunker pravilnog oblika, ako dobro organiziraš stane poprilično stvari

Minusi
- zimi nikako dočekati da se zagrije, treba mu cijela vječnost da doÄ'e do radne temp.
- poprilično zaje*ana izmjena prednjih žarulja, isplati se staviti neke kvalitetnije
- ako je motor dobar, pali na zub i s lošijim akumulatorom
- preko 130km/h postaje bučan (iako je ovo relativan pojam), dobro bi mu legla 6-ta brzina
- ima sigurno još nešto, al se sad ne mogu sjetit

Kad sam ga uzeo, odmah sam promijenio zupčasti, natezače, vodenu pumpu, ulje i sve filtere. U toku ove dvije godine promijenio sam sve amortizere (prednji su bili propali, pa sam promijenio sve), termostat (R4), nosač motora ispod akumulatora, obje vilice, prednji seleni, osigurač na desnoj poluosovini, zadnje škare zablokirale pa sam ih dao reparirati, mislim da je to sve, uz redovne servise ulje+filter

Dao bi mu ocjenu 4/5, dobar auto za malo novaca


draĹžen

Vidis,isto je meni s megane 2 bilo. U 2 god stari fiat se pokazao u 30 tkm 100x kvalitetniji od megane koji sam nov kupio i vozio prve dvije god. A fiat mozda ima i 300tkm. I ja bi alfu samo koliko ona nova kosta? A polovna nije bas jeftina odrzavati

perovĹž

Ako ovo sve ode na autu od 150tkm sto je kolega dva posta prije napisao to za mene nije kvalitetan auto...

aquarius017

Kolega, pusti kilometre na stranu, ipak je riječ o krntiji staroj 11 godina, evo sad će 12-ta, a većinu svojeg radnog staža je odradio u gradskoj vožnji. I noviji auti znaju imati i većih problema. Koliko para toliko muzike, uvijek bilo i bit će

perovĹž

Ja sam prije 6 godina uzeo mitsubishi lancer iz 95 i vozio ga 5 godina bio je sa 160tkm ja napravio oko 170tkm i nikaf nista osim ulja filtera kocnica svijecica.. nista niti kuglu.. niti amortizeri niti nista.. a auto imao 17 godina kad ga prodao i dan danas vozio.. saml sad vlasnik promjenio rubove i pragove.. i nek neko onda kaze da je normalno za 10 godina nemojte ljudi molim vas.. slazwm da je sve to jeftino ali svako malo nesto.. nemozes 50tkm odvozit da nesto ne popravljas.. a meni to manje od dvije godine

franjo-fritz

A nist mjenjaj stila za lansera ili golfa 2 tas.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

perovĹž

Ne opet izmisljate.. stila cu dat zeni neka se vozi do vrtica i natrag a ja cu si kupit nekog japanca tamo negdje iz 2006-2008