Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

splycho

Citat: the-rider  u 14 Siječanj 2016, 16:00:42
pa zavisi koliko se vozis i kako, ako se puno vozis i imas tesku nogu na gasu onda dizela, ali racunaj da su vecinom kvarovi skuplji na dizelu

a cuj dnevno 40tak km, tjedno 200km, mjesecno 800km samo sta se tice kuca-poso ako dodas jos birtiju amo to pribacit na vise od 1000km mjesecno.
Sve je otvorena cesta tako da bi potrosnja trebala biti u granicama tvornickih spranci. Ako zaokruzimo potrosnju na skoro isti broj od nekih 5-6L bilo dizela ili plina ostaje jedino pomnozit to sa cijenom derivata i tu igra financijsku ulogu plin

mozemo detaljnije ako neko navede svoju potrosnju od ova 2 tipa, navest cu kw i ostalo da probamo tocno izracunat...

ali konkretno san mislija ukoliko jedan od ova 2 motora ima mozda nekih problema,bolesti ili nesto pa iz tehnickog smisla ga bolje zaobic.

Sta se tice teske noge to mi uopce nije na pameti, triba mi da dodjen od tocke A do B sad oce to bit za 20min ili za 10min,meni isto...izivija san se kao mlad pa mi brzi i zestoki nije zelja.

Stilo M

#241
Benzinac pun pogodak onda
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

irv

Benzinac da troÅ¡i 5-6 l ?? i to joÅ¡ plina? ÄŒisto sumnjam...  :no2:
Pa toliko troši punto 1.2

Ako već radiš računicu, uzmi si potrošnju plina + 2-3 L


draĹžen

Kum na cesti zg-sk svaki dan. Ceste uopce nije zahtijevna. Nit brda a vozi se 60ak km/h i trosi 6 litara plina. Twingo 1.2 onaj prvi. Stilo bi morao vise. Pa tesi je minimalno 300 kg

kiky776

Citat: irv  u 15 Siječanj 2016, 12:35:13
Benzinac da troÅ¡i 5-6 l ?? i to joÅ¡ plina? ÄŒisto sumnjam...  :no2:
Pa toliko troši punto 1.2

Ako već radiš računicu, uzmi si potrošnju plina + 2-3 L
Zasto dodat 2-3 litre ? U nekom prosjeku,  plina auti piju 0.5 do 1 litre vise od benzina

Poslano sa mog GT-I8730 koristeći Tapatalk

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

splycho

 :good: malo san smotano to napisa od brzine iskreno sad se i nesican sta san tija rec

uglavnom...zelija san nekako pokazat ako dizel ima 58L tank dizela i da trosi oko 6L/100km ako je cijena oko 7.8kn/L ispada da tank platis 450kn i navodno bi s tim moga proc 900km...ako uzmes tank plina od 45L i neka trosi 11L/100km, cijena oko 3.8kn/L tank platis oko 170kn i s njim mos proc oko 400km

...ako mjesecno vozis 1000km ispada da ces opet u dizelu morat nalit vise od tanka eto uzmimo 1.5 a kod plina 2.5...onda te dizel mjesecno kosta 675kn a plin 425kn...razlika 250kn/mj i godisnje to izadje 3000kn

...valjda nisan i ovdi nesto zabuca, s tim da poznajem osobu koja ima 1.4 16V sa plinom i siba sa tankom oko 500-600km

ali uglavnom najvise me zanimalo ima li jedan motor vise prednosti od drugog.

draĹžen

Ako je jtd zdrav prema ovom 1.4 je superioran. Vuce snaznoniz malih okretaja,brdo ne osjeti,iznimno se brzo moze voziti za tu klasu vozila. Vise osoba u vozilu ne osjeti,klimu trpi bez problema. Nemjerljivo u svakom pogledu ako ti ne smeta njegov traktorski rad i skuplje odrzavanje. Meni ne

cicili

Taj stilo ce ti trosit 8-9l plina racunaj u prosjeku barem meni tako punto u gradu sa istim motorom ali ga vozim, ne gazim ali vozim ne guram. Otvorena litru manje.
Mana mu je sto ti motori vole trosit ulje ali na to se naviknes i sve super. :)

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


Antonijo

400 kuna sam platio reparaciju nosača u zagrebu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

A novi originalni košta?

Antonijo

#251
900 kuna novi orginal, zamjenski košta oko 350-450 kuna.
Zaboravio sam napisati da ja govorim o cijeni za 2.4 JTD mareu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

draĹžen

Koji? Onaj ispod aku?

Antonijo

Pričam o nosaču motora na suvozačevoj muldi.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

draĹžen

Ne mozes taj zamjenski ispod 100 e naci. Original je 1600 kn. Aha..nisam citao. Ja govorim o stilu jtd