Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

Za te novce zdrav stilo jtd neces naci. Za 3500 da,ali ta 2500 tesko.

alenzg

običan jtd 2001-2003 može dobit za te novce bez problema, za 3500 već Multijeta 2004 ubode

draĹžen

A mozda naÄ'e nekog da mu gori pod petama. Ja imam 85 kw redizajn 2004 i moj ispod 3500 nebi dao. Opet kako velim mozda mu i naleti nesto. Za 2500 moze ocekivati groblje na izdisaju

alenzg

Ne mora bit groblje uopće, to su realne tražene cijene za jtd 2001-2002 koliko vidim na njuškalu, znači objektivno će ga ulovit i za manje. a ti svoj možeš cijenit 3500 ali ja ne bih dao ruku u vatru da bih ja dobio toliko za svoj Multijet 103kw 2005. zato ga i ne mislim prodavat, pogotovo jer je uloženo puno u njega. a kad te stvarno stisne za prodaju dat ćeš ga za onoliko koliko možeš dobit a tu je kupac s kešom uvijek u prednosti jer auta ima ko pljeve

draĹžen

Kako velim,mozda naÄ'e zdrav ali slike s njuskala i oglase gdje su svi auti savtseni ali eto prodaju se tek tako ne dozivljavam previse ozbiljno. Auto treba vidjeti. Dobar dizel,zdrav je tesko naci za 15 tkn. Meni ne gori a odbio sam dvije ponude. No,to sam ja. Ja u svoj auto vjerujem da ce ici bez velikih ulaganja iducih par god. Nemam problema ni s lampicama koje divljaju iza kise i senzorom u sjedalu koje imaju modeli prije.

2201m

Slažem se s kolegom da ti se držiÅ¡ joÅ¡ neko vrijeme Punta, bar joÅ¡ godinu dana kad si već  skoro sve napravio !
Istina je da je Stila zdravog malo teže naći  pogotovo za 'džabe '
pa stoga uživaj sada u Puntu, gledaj malo oglase bez presinga pa za godinu dana će možda i uletit neka kombinacija !

:boss
Fiat je Fiat sve ostalo su automobili.

domagoj

Pa ak si sve rijesio na puntu ne mjenjaj ga neko vrijeme.
Al vidis moj ima 400tkm i garantiram da je puno bolji od onih kaj imaju i vise nego duplo manje, na njemu je sve mjenjano kako treba a neke sam mjenjo iz prevencije, dobro sad malo vibrira al bum i to rijesio

tempradrifter

Za 2500 ces dobit krsh, a inace i stilo i punto su zahvalni za odrza anje i djelova ima kak se kaze na kiosku. Al najaci su mi takvi likovi koji za sitne pare traze auto od prvog vlasnika u savrsenom stanju i jos dizel, yea right :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

odin

#68
Malo sam razmišljao pa rekoh da javim šta sam zasad riješio.
Kao prvo hvala svima puno na savjetima i slažem se, sačekaću barem proljeće iduće godine. :)

Danas sam išao na autopijacu i sjedio sam u Stilu 1.6 16V, 2004. godište čini mi se, nisam previše pitao, jer sam samo htio da sjednem u njega i vidim kakav je inače što se interijera tiče. Uvjerio sam se da je dosta udobniji od Punta, volan mi djeluje čvršći i stabilniji. Prostora za noge ima dosta više, prostran je, baš kako bih želio.
Ovaj je bio u dosta lošem stanju, mjenjač i sjedište su bili oštećeni, tipke kod mjenjača propale, dosta je i prešao za benzinca. Onda mu javlja grešku za ulje, dalje nisam ispitivao :)
Ovaj je bio onaj ljepši model, s 3 vrata.

Sad slijedi zanimljiviji dio: otac ima jednog prijatelja koji bi nam dovezao auto po želji iz Njemačke, tj. putem mobile.de, ali se mora nalaziti u nekom obližnjem mjestu, dakle, lokacija je jedino ograničenje.
Uglavnom, pošto smo već jednom tako uvezli jedan auto, razmišljam sad o toj varijanti. Za pare po koje mogu prodati Punta mogao bih dovesti Alfu 147 2004.g, naravno 1.9 JTD i to 16V, sa plaćenom registracijom i putnim troškovima i kako gledam većina ih je u dobrom stanju, piše TUV neu, dobro vizuelno i tehničko stanje. Već sam sjedio u jednoj od prijatelja, facelift verzija, kožna sjedišta i odlična je, čak i prostranija unutra od Punta. Tako da će to sačekati do proljeća iduće godine pa ću onda ponovno razmišljati o zamjeni. Zasad ostaje Punto :)

Još jednom zahvaljujem svima na savjetima :)

alenzg

Citat: odin  u 30 Kolovoz 2015, 15:05:55
Malo sam razmišljao pa rekoh da javim šta sam zasad riješio.
Kao prvo hvala svima puno na savjetima i slažem se, sačekaću barem proljeće iduće godine. :)

Danas sam išao na autopijacu i sjedio sam u Stilu 1.6 16V, 2004. godište čini mi se, nisam previše pitao, jer sam samo htio da sjednem u njega i vidim kakav je inače što se interijera tiče. Uvjerio sam se da je dosta udobniji od Punta, volan mi djeluje čvršći i stabilniji. Prostora za noge ima dosta više, prostran je, baš kako bih želio.
Ovaj je bio u dosta lošem stanju, mjenjač i sjedište su bili oštećeni, tipke kod mjenjača propale, dosta je i prešao za benzinca. Onda mu javlja grešku za ulje, dalje nisam ispitivao :)
Ovaj je bio onaj ljepši model, s 3 vrata.

Sad slijedi zanimljiviji dio: otac ima jednog prijatelja koji bi nam dovezao auto po želji iz Njemačke, tj. putem mobile.de, ali se mora nalaziti u nekom obližnjem mjestu, dakle, lokacija je jedino ograničenje.
Uglavnom, pošto smo već jednom tako uvezli jedan auto, razmišljam sad o toj varijanti. Za pare po koje mogu prodati Punta mogao bih dovesti Alfu 147 2004.g, naravno 1.9 JTD i to 16V, sa plaćenom registracijom i putnim troškovima i kako gledam većina ih je u dobrom stanju, piše TUV neu, dobro vizuelno i tehničko stanje. Već sam sjedio u jednoj od prijatelja, facelift verzija, kožna sjedišta i odlična je, čak i prostranija unutra od Punta. Tako da će to sačekati do proljeća iduće godine pa ću onda ponovno razmišljati o zamjeni. Zasad ostaje Punto :)

Još jednom zahvaljujem svima na savjetima :)

Eh sad neka me netko prosvijetli, ali ovo djeluje kao svojevrsni perpetuum mobile - dakle, ako sam dobro shvatio, za pare koje dobiješ za Punta 2001 godina, uvest ćeš Alfu 147 2004. godinu JTD 16v?
Ok, znam da su na mobile.de cijene manje nego na našem Njuškalu ali opet to su neto cijene na koje mislim da trebaš dodati po prilici bar 30% ako ne i 50% na uvoz, carinu, i sva možebitna davanja ostala ako ih još ima (nisam baš stručan po tom pitanju)...

dinko1981

Pratim te aute i primjetio sam da dobar auto nije puno jeftiniji vani, a kad još dodaš troškove uvoza...

Mike20

Pa naravno da je. Vani kante, posebno malo razbijene su puno jeftinije. Al dobar nerazbijan auto sa malo km košta više nego kod nas, jedino su paketi opreme vani bolji, nekih paketa čak kod nas ni u doplati nije bilo

draĹžen

Za bagatelu vani stilo redizaj kakav je moj je trulja. Bar po mobile.de. ako ista vrijedi bar po slikama je vise od 2300 e. Dok ga doveze bas i nije u nekoj zaradi

stilista

koliko vrijedi taj punto....max 2000 eura.....ajde mi nadi jednu dobru alfu 16v iz 2004 da dode toliko sa davanjima i ja cu si uzet jednu onako usput  :lol

draĹžen

Ne ide to tako kako ljudi zamisle. Ekipa koja aute dovozi zna gdje ce ih naci. Plus popust na kolicinu. Ovi auti sto u hr preko njih dolaze u tom rangu cijene mi vani u takvom stanju ne mozemo naci. Gledam po svom. Bez ogrebotine,interijer ocuvan full i zdrav motor. Mene je moj kostao kod dilera u zg s popustom jer sam kupovao kod njega 3100 do rege. Na mobile.de ni priblizno nisam nasao da bi ga ja dovezao za te novce.