Punto mk3 pomoć oko muzike

Autor Stilius, 18 Studeni 2013, 14:31:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

cicili

hoces ozboljno slagat muziku, onda treba barem prednji sistem na pojacalu, damping vrata, sub, kvalitetno ab klase pojacalo i naravno radio koji je na visini zadatka.

hoces da ti lupa onako bez veze jer uzivas u tom osjecaju vibracija (poznajem ljude koji jednostavno uzivaju u tome i nista drugo nemogu/nezele cut i smece im je) lijepo pojacalo da ima 250 pa na gore rms-a, da li monoblock ili dvo knalno neko jace uopce nebitno, neki sub malo osjetljuviji i eto ti veselja.

a ove price da sa org zvucnicima ima neke kvalitet zaboravi. osim ako ozvucenje nije slagala neka renomirana marka u tvornici poput bose-a u alfama.

ako mene pitas uzmi pojaclo 4 kanalno da u bridgeu ima 250-300 rms-a, imas dovoljno snage za pojacalo a ostanu ti jos dva kanala za prednje zvucnike.

ja u svom auto imam hertz ep4x i tako spojeno. i dovoljno snage za sve ako ti sub sluzi da upotpuni zvuk a ne da slusas samo njega.

i uvijek vrijedi ona, koliko para toliko muzike.  :D

ako te sta zanima pitaj slobodno.

Stilius

Možete mi malo pojasniti ove žice za napajanje.Raspored žica mi baš i nije jasan.
Mene točnije zanima gdje da spojim žicu sa pojačala (remot) na ovaj Ä'ek od Punta mk3


XXX-Man

#17
Remote bi trebao biti iznad žute, lijevo od plave.

Evo slika (zanemari navedene boje žica):
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

Stilius

#18
Da - to sam si i sam mislio da je tako.Barem sve šeme tako govore mada mi je ova na mojoj slici malo čudna.
Iznad crne bi trebala biti crvena - žuta na mjestu crvene,ali dobro radi več godinama i ovako.
Meni je bila bitna plava (remot) - hvala na potvrdi

devaST

Citat: Stilius  u 12 Ožujak 2014, 20:33:26
Da - to sam si i sam mislio da je tako.Barem sve šeme tako govore mada mi je ova na mojoj slici malo čudna.
Iznad crne bi trebala biti crvena - žuta na mjestu crvene,ali dobro radi več godinama i ovako.
Meni je bila bitna plava (remot) - hvala na potvrdi

svejedno ti uzmi multimetar i izmiri napon na zicama i baci oko raspored zica na konektoru od radija mozda su one poslozene ko te tu na autu pa zato radi ince je to rasporedeno da nebi tribalo uopce radit nego samo bit lipi plavicasti dim!!!

cicili

ja sam vec pisao kako je meni bilo ima u ovoj temi pa si pogledaj, isto 4 zice- plus, minus, can A i can B.

ako imas bilo kakvo upravljanje org radijom- ispis na displeju sata, da se radio sam pojacava ili sticava ovisno o brzini kojom se vozis, vrlo vjerovatno je can sustav na njemu ako su 4 zice.

Stilius

Ovaj Ä'ek je spojen na JVC KD-S73R i radi bez problema.Nema mogućnost pojačavanja i stiÅ¡avanja zvuka,ispisa na displayu i te fore preko can sustava.
Da je neÅ¡ krivo spojeno već davnih dana bi rikno mada je meni ŽUTA I CRVENA žica piknuta na čudno mjesto al dobro.Taj Ä'ek od auta se pika direkt u radio.Znači iz radija ne izlazi nikakav Ä'ek sa svojim žicama i zato mi je ta crvena i žuta na čudnom mjestu piknuta.
Mene jedino što zanima je gdje piknut remot žicu sa pojačala.
Po šemi od radija ona bi trebala ići iznad žute žice.Ispravite me ako griješim.