Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

get

Meni od toče A do točke B služi bicikl.

To točke G, opet nešto drugo, i tako, užas . . .

pajdo

Ne mogu se odlučit izmeÄ'u dvoje zimskih guma Goodyear Ultragrip 9 ili Verdestein Snowtrack 5,Å¡ta vi velite??

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Snowtrac-5.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/UltraGrip-9.htm
The italian lifestyle

Mike20

Ja spadam u  malo  zahtjevnije vozače i gume klase Save S3, BF Goodrich, Fulda, Hankook i slične zadovoljavaju moje potrebe i sad dok radim 15000km godinÅ¡nje i prije dok sam radio 35 000km godiÅ¡nje u svim zimskim uvjetima.

Da imaš prilike voziti obje gume koje si naveo na autu, da li ćeš u vožnji primjetiti razliku tih guma koje se navode u testovima?
Nećeš.
TKo uopće može skužiti nprrazliku buke gume izmeÄ'u 72dB i 68dB koje se recimo navode na gumi?
Nitko, osim kalibriranih mikrofona pričvršćenih na neki dio auta.

Uzmi najpovoljniju ostupnu gumu te dimenzije koje trebaš i mislim da si miran godinama

Hoću reći da je za 99% vozača npr Sava S3+ odlična guma za zimu.

Jedino oni koji se voze npr 100km na sat na udaljenosti od 2 metra od auta ispred sebe, preporučam najskuplje gume jer će vjerojatno tih 1m koliko bolje love cestu od ovog ispred sebe, spriječiti naguz

Osim toga ljudi koji imaju para voze se po sniijegu sa poluistroÅ¡enim ljetnim gumama, njima to ne treba-da, osobno iskustvo iz stotina pa i koju tisuću odraÄ'enih očevida prometnih nesreća


Dr.Grande

Slazem se da treba uzeti jeftiniju opciju ako su sve priblizno tu negdje, al opet i skicnut nezavisne testove i strane reviewse. U novom broju HAK-a je izasao novi test zimskih guma pa pogledajte i to.

Ja sam si uzeo Firestonke, prosle godine odradila testove na razini mišlinki, gy-a i contija, a opet povoljnija za cca 150kn u mojoj dimenziji

156 sp1 rosso

Postoje li čeličane 4x98 17 cola ?
....i tata bi sine...

Stilo M

Citat: 156 sp1 rosso  u 17 Listopad 2015, 12:26:08
Postoje li čeličane 4x98 17 cola ?
:lol
Jedva da se alu da nac sa tim razmakom :D a kud celicna
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

Citat: Dr.Grande  u 17 Listopad 2015, 10:47:23
Slazem se da treba uzeti jeftiniju opciju ako su sve priblizno tu negdje, al opet i skicnut nezavisne testove i strane reviewse. U novom broju HAK-a je izasao novi test zimskih guma pa pogledajte i to.

Ja sam si uzeo Firestonke, prosle godine odradila testove na razini mišlinki, gy-a i contija, a opet povoljnija za cca 150kn u mojoj dimenziji

Jasno, al pusti te testove, oni se rade s mjernim ureÄ'ajima koji daju vrijednosti, moje nitko od nas neće u vožnji primijetiti. Ta bočna ubrzanja, buke, prolazi kroz zavoje nisu baÅ¡ realna normalna vožnja. Marketing radi svoje, ko bolje plati bit će bolji.

Dr.Grande

Citat: Mike20  u 17 Listopad 2015, 12:35:06
Jasno, al pusti te testove, oni se rade s mjernim ureÄ'ajima koji daju vrijednosti, moje nitko od nas neće u vožnji primijetiti. Ta bočna ubrzanja, buke, prolazi kroz zavoje nisu baÅ¡ realna normalna vožnja. Marketing radi svoje, ko bolje plati bit će bolji.
Potpis!

Vecina ljudi ne vozi u takvim ekstremnim uvjetima kao na testu, tako da za nase uvjete di je 90% suha cesta po zimi meni i ne treba guma od 600, 700 kn.

Sonic

Citat: pajdo  u 17 Listopad 2015, 08:45:14
Ne mogu se odlučit izmeÄ'u dvoje zimskih guma Goodyear Ultragrip 9 ili Verdestein Snowtrack 5,Å¡ta vi velite??

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Vredestein/Snowtrac-5.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/UltraGrip-9.htm

Brand firma vs indijski proizvoÄ'ač  :bicikla:
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

marloz

Citat: Mike20  u 17 Listopad 2015, 09:16:40
Ja spadam u  malo  zahtjevnije vozače i gume klase Save S3, BF Goodrich, Fulda, Hankook i slične zadovoljavaju moje potrebe i sad dok radim 15000km godinÅ¡nje i prije dok sam radio 35 000km godiÅ¡nje u svim zimskim uvjetima.

Da imaš prilike voziti obje gume koje si naveo na autu, da li ćeš u vožnji primjetiti razliku tih guma koje se navode u testovima?
Nećeš.
TKo uopće može skužiti nprrazliku buke gume izmeÄ'u 72dB i 68dB koje se recimo navode na gumi?
Nitko, osim kalibriranih mikrofona pričvršćenih na neki dio auta.

Uzmi najpovoljniju ostupnu gumu te dimenzije koje trebaš i mislim da si miran godinama

Hoću reći da je za 99% vozača npr Sava S3+ odlična guma za zimu.

Jedino oni koji se voze npr 100km na sat na udaljenosti od 2 metra od auta ispred sebe, preporučam najskuplje gume jer će vjerojatno tih 1m koliko bolje love cestu od ovog ispred sebe, spriječiti naguz

Osim toga ljudi koji imaju para voze se po sniijegu sa poluistroÅ¡enim ljetnim gumama, njima to ne treba-da, osobno iskustvo iz stotina pa i koju tisuću odraÄ'enih očevida prometnih nesreća



:ok:

Mike20

U Plodinama zimske Save 205/55R16 409kn

Dr.Grande

Te Save jos jedino na Tisku nisam vidio da prodaju  :rofl

Stilius

Pošto je prošlo dosta vremena od izlaska Brava na tržište molio bih vaša iskustva što se tiče čeličnih felgi od Stila.
Znači zanima me da li bi šta smetala čelična felga od Stila sa ET43 na Bravo koji ima ET31.5
Da li postoji i najmanja sitnica koja bi naštetila samom autu.

Mike20

Razlika je u 11.5mm koliko će Stilova felga biti uvučenija unutar ruba blatobrana u odnosu na felgu od Brava

Stilius

Citat: Mike20  u 09 Kolovoz 2017, 17:34:34
Razlika je u 11.5mm koliko će Stilova felga biti uvučenija unutar ruba blatobrana u odnosu na felgu od Brava
Za taj podatak znam,a da li ima kakvih negativnih strana sa tim felgama koji bi mogli naškodti samom autu.