Punto mk2 1.2 8v hladan se trese

Autor ivanm, 29 Studeni 2013, 20:54:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

ivanm

zadnjih 2 tjedna od kad je zahladilo dogaÄ'a mi se slijedeće:
upalim normalno, i auto radi na 3 cilindra prvu minutu i kad se malo zgrije proradi normalno..malo kasnije kad ga toplog palim sve 5 niš ne trokira..
ali ujutro hladan brm brm brm na 3 cilindra i ako dam gas trese se sav.. nakon pola minute do minutu proradi i odonda sve ok..
svječice su ok, promjenjene prije 10 000km..

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm

radi kao da si odštekao jedan kabel, znači na 3 cilindra rekao bih da je nešto oko kabela ili bobina.. na tehničkom prije 3 mjeseca i ekotest i sve je bilo okej.. prošle zime niš nije treslo, mislim ne muči to mene, auto za minutu ide normalno, vozio sam neki dan 200km i nikakvih problema. a da je neki kvar na lambdi znam da bi se upalilo enginecheck..
tak obično biva..lambda je elektronički senzor i njen neispravan rad prvo očitava ecu i prikazuje grešku.. probat ću malo počistiti za početak svječice i pregledati kablove..

Boban

Ja sam imao sličan problem i isto mijenjao kablove,čistio i mijenjao svijećice i sve po starom.
Nakon promjene lambde riješio problem.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm

mene to ne muči, zapravo nije me briga, jedno jutro neki dan kad je bilo toplije, cca 10 stupnjeva nije niš treslo, sve 5.. znači trese se kad je vani jako hladno. a lambdu ću mijenjati tek kad izbaci grešku..
čisto me zanima konkretniji odgovori stručnjaka a ne iskustva ljudi koji su zamijenili pola auta i onda je prestalo.. lambda daje grešku na ecu.. ako ne daje, u redu je..

marioxbs

#5
lol ista Å¡ema se meni i bratu dogaÄ'a kod istog modela kao Å¡to ti imaÅ¡.
Problem je kod paljenja jednog od cilindara...tako pokaže i na dijagnostici.
Vjerovatno ti je malo vlaga uvatila neki kabel pa se ne upali cilindar. Tako da bi mogao
malo pogledati bobine i kablove i poprskat malo kontakt sprejem.
Ljeti radi ko novi a cim zahladi sav se trese lol kako poznato...moze bit i do lambde ali cisto sumnjam
jer kad je lijepo vrijeme kao sto i sam kazes onda radi savršeno...vidit ces tek kako ce radit ako snijeg padne lol
Moj savejet ti je da upališ auto, digneš haubu i lagano ištekaješ kablove po redu jednu po jednu bobinu
kad ištekaš prvu vidi jel se zvuk motora promijenio...ako se promjenio onda taj cilindar radi...uštekaj ponovo
i ideš na drugi...ištekaš tu i ako se npr rad motora nije promjenio e onda ti taj cilindar ne radi i onda malo tu
vidi te kablove je li di moga uvatit vlagu ili je problem bobina pa malo prsni sprejem i vidi je li proradio nakon
toga. Ako nije ni to a trebalo bi biti to jer je tako meni bratu bilo i tako bude svake godine kad zahladi
vecini ekipe kod tog modela, e onda vidi lambdu na auspuhu jer ona je doli dosta nisko pa se možda oštetio kabel od nje ili je pak ona neispravna...

franjo-fritz

Može biti i sonda a da ti nepali chek....treba vidjeti kako sonda radi...naravno na diagnostici...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm

Danas nije treso ni sekundu. Pa sad znaj. Pospricat cu kabele za pocetak pa vidjet..

faya

vrlo lako moze biti i da ti je dihtung glave otiso...kod mene se isto to desavalo, i ustvari dihtung je strado na jednom cilindru, na vodenom kanalu, i preko noci ili dok se ohladi motor, navuce tu vodu i kad upalis, treba mu vremena da je sagori u cilindru...
pregledaj jel ti nabija pritisak u crijevima, otvori cep od hladnjaka i vidi hoce li kolkotati voda i izbacivat je napolje, na cep...
kako god, nije skup kvar, ni puno komplikovan za uradit...

ivanm

ne pregrijava se, ne gubi vodu, ne napuhava crijeva..
poskidao sam kablove, našprico sa wd, sad čak par dana sve ok, samo kad je bilo ono hladnije vrijeme.. pratit ću dalje razvoj situacije..

faya

nije ni meni s pocetka gubio vodu, niti se pregrijavo...kasnije je poceo da nabija vise pritiska, pa s tim izbaci na zatvoren cep malo vode...i sve tako, dok je ne izgubi dovoljno da bude zraka u sistemu, da kazajlka skace skoro do crvenog...
probaj jos jedno vrijeme vozat, pa ces vidjet...

ivanm

hvala ti na savjetima stari ali ne tješiš me.. znam kakvi su simptomi kad ode dihtung glave i kakva je procedura mijenjanja dihtunga glave, ne brini, završio sam za kv mehaničara još 1994.
nedam mi se to radit i iskreno nadam se da nije do toga..
mislim da ima veze samo sa strujom.. velim sad radi normalno.
ići ću kod susjeda u servis na tester nikad nisam bio pa da očita greške..

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Ako su bobine ili kablovi greške očitati neće.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm

sad sam to poÅ¡pricao s wd-om i viÅ¡e se ne trese.. ak opet počne zezat bavit ću se dalje s tim.. neda mi se mrznut u garaži  :)