Punto 1.1 1998. Nerjesiv problem

Autor richygunner, 10 Prosinac 2013, 16:35:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

richygunner

Prije tri mjeseca jeftino sam kupio Punta 1.1 1998. godina da bih se naucio voziti jer sam tek dobio dozvolu i shvatio sam da mi je podvaljen. Imao je ugradjen plin, koji nije funkcionisao odnosno gasio se na plin. Izvadio sam plin. Auto je i sa plinom i bez imao problem sljedeci:
Kada se ugrije na radnu temperaturu u vožnji pocne jako da trza i gubi snagu, kako po ravnom tako i uz nagib. Kada bih stao sa autom auto je dodavao sam sebi gas i pustao kao da se turira, a nekada bi znao dati gas do vrtoglavih obrtaja. Takodjer se palila lampica check Engine odnosno ona crvena oblika dizne. Promjenio sam 4 karburatora jer mi frend drzi autootpad. Nista nije rjesilo problem. Promjenio sam MAP senzor, Filtere, Kablove, Svjecice, Benzinsku pumpu, nista nazalost. Medjutim kada sam otkacio kabal sa Ler Ventila i tako pokusao voziti nakon duze voznje auto nije vise trzalo niti se turirao. Medjutim ler ventil dodje na karburatoru kako je moguce onda da ni na jednom ne valja. Auto takodjer trosi preko 11 litara benzina i oko njega smrdi ono sagorjevanje i oni gasovi.

Molio bih clanove foruma da podjele samnom iskustva ako nesto znaju, meni jos uvijek niko ne moze da odgonetne sta je problem.

P.S. Mjenjao sam i lambda sondu. Molio bih administratore da ako ima sita tema da mi ne brisu ovu jer ovo kod mene mislim da je poseban slucaj.  :D

chico2288

A jesi ga spajao na dijagnostiku? Sličan problem sam ja imao, a meni je na dijagnozi motora davao oko 20 grešaka od kojih ni jednu nije bilo moguće obrisati...Zamijenio ECU i sad je sve super.

richygunner


Moj majstor kaze da je kopcao ali nema gresaka

intesa.x

Po meni, kad se upali lampica od injektora na dijagnostiki bi moralo pokazati gresku.

chico2288

I ja mislim da bi moralo pokazati...jer lampica i znači da je greška prisutna.

cicili

osim ako nije komp krepo ili diagnostika kineska...  :D

richygunner

lampica se dakle upali kada se auto ugrije u voznji i tad pocne trzati, i pali se pri visokim obrtajima cak i kad ga turiram u leru. Pokusat cu opet spojiti.

chico2288

Vidim da si napisao da ti frend ima autootpad...jednostavno spoji drugi ECU skupa s centralom koda pa ćeÅ¡ vidjeti dali će problem  nestati.

richygunner

da li bi onda trebalo kad to spojim kopcati taj novi ECU na dijagnostiku da se nesto restartuje il sta ja vec znam slabo se razumim.

Devil

Skini si jednog punta(1.1) Ecu,bravu paljenja i onu kocku od čitača Koda(crna kutijica  iznad osigurača u kabini,drži ju gedora "10") i probaj kako če onda reagirat.

Devil

Citat: richygunner  u 10 Prosinac 2013, 22:39:21
da li bi onda trebalo kad to spojim kopcati taj novi ECU na dijagnostiku da se nesto restartuje il sta ja vec znam slabo se razumim.

Kad to mjenjaš,netreba ništa na dijagnostiku,samo skini jednu klemu s akumulatora

chico2288

 Nije bitno dali je od 1.1 ili 1.2 samo gledaj da na njemu pise 16F moze biti i od seicenta ili lancie Y(kod mene je od lancie) i ne trebas bravicu skidati, samo ti treba kljuc, antena tj. Onaj crni prsten oko bravice i centrala koda od tog auta s kojeg skidas...centrala koda ti se nalazi ispod volana iznad osiguraca..to je crna kutijica 8x8 cm. Sa dva konektora...samo to sve pospojis i prislonis kljuc na antenu da ocita kod i normalno palis sa svojim kljucem.

richygunner

danas sam kopcao dijagnostiku, pokazao je nekoliko gresaka, nakon ponistavanja ponovno su se javljale greska od napona baterije pise da je slaba oko 10 volti a na instrumentu kada se ispituje akumulator pise da je 12,3V znaci negdje do kompjutera gubi,  takodjer pokazuje konstantno gresku na Senzor Rashladne Tekućine.

chico2288

Moguce je i da negdje masu gubi pa zbog toga registrira pad napona...a senzor temperature ti se nalazi desno sa zadnje strane motora i plave je boje..novi je oko 40 kn...

richygunner

sutra cu kupiti novi senzor pa da probam onda