Brava 1.4 12v - Trese se ručica mjenjača

Autor patmat, 20 Siječanj 2014, 20:42:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiat_fan

Citat: alfaomega  u 22 Siječanj 2014, 08:45:28
Kolega Franjo šteta kaj sam bacil diferencijal bi vam ga sad poslikal i dokazal da je to moguće jer se je meni to dogodilo na puntu jedinici, a getribe su slične!

Možeš li malo detaljnije opisati kako se manifestirao krah tvoje getribe, pa da pokušamo sami uočiti ima li poveznica s ovim našim slučajevima? Je li uz vibraciju mjenjača bilo kakvih zvukova, problema kod promjene brzina i sl.?

Nadam se da će čovjek koji je pokrenuo temu imati nekih konkretnih informacija nakon odlaska mehaničaru.


Usput, može li netko tko je stručniji, tj.vičan mehanici reći je li moguće preventivno rastaviti getribu i zamijeniti eventualno okrhnut zupčanik? Kad su getribe u pitanju tu sam potpuni laik (osim što sam par puta sudjelovao u skidanju iste s nekih vozila zbog lamele i sl.).

franjo-fritz

Skuplja pita od tepsije,,,,neisplativo je slaganje getribe,,,,
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

patmat

ljudi danas sam bio i kod mehaničara i kaže sve pet nigdje luftovi ništa ne zuji nemelje neronda necvili kaže savršeno očuvan auto provozali se vidio kako se trese ručica i nema komentar potom izašli na autoput razvukli ju 150, 160 samo pliva volan malim prstom držiš mjenjač bira brzine ko po loju ma samo ga takneš, čovjek kaže jednostavno sve pet, potom sam otišao kod jednog drugog vulkanizera naredio skidanje sva četri točka da se pregledaju dao 120 kuna za balansiranje ali ista stvar opet, i sada sam totalno lud a usto i žalostan nisam spavao već tri noći jer cijelu noć razmišljam šta bi moglo to biti i to tako odjednom iz čista mira. kuda da odem s autom šta da radim ? Hvala Vam na Vašem trudu i komentarima, stvarno ste frendovi.
Sve je lako kad si mlad.

fiat_fan

Zbog takvog scenarija ni meni se ne da ići raznim mehaničarima i bacati novac. Dok ne melje računam da je u redu. Čak mislim da meni taj mjenjač tako radi otkad imam auto.

Pogledat ću nosač getribe i to je to.

fiat_fan

Btw, je li mehaničar probao rad auta dok je na dizalici? Je li i tad vibrira?

patmat

e toga se stvarno nisam sjetio, sutra ćemo i to probati, hvala na ideji.
Sve je lako kad si mlad.

alfaomega

Franjo ne radi se o satelitima već o diferencijalu, to kaj ti veliš je u redu!

franjo-fritz

Citat: alfaomega  u 22 Siječanj 2014, 19:27:22
Franjo ne radi se o satelitima već o diferencijalu, to kaj ti veliÅ¡ je u red   
.    A sta se nalazi u difu???
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

alfaomega


fiat bravo

ručica mjenjača netrese zbog diferencijala i satelita,nemaju veze nikakve jedni s drugim
usporeÄ'ivat mjenjač od alfe ili punta jedinice sa ovim nema smisla kad nisu isti
cijena samih satelita je bila 2100kn kad sam ih ja kupovao

provjeri poluge ispod samog auta,tu bi ti vjerovatno mogao biti problem
nalaze ti se ispod one zaštite od auspuha
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

patmat

Hvala prijatelju za iste te poluge mi baš danas isto rekao jedan prijatelj tako da su sutra one na redu da budu pregledane jer više jednostavno nema šta raditi ovaj cirkus.Sve je pregledano i sve je tip top.
Sve je lako kad si mlad.

fiat bravo

samo digni auto na dizalicu da ga možeš upalit i šaltat,jer će tek onda tresti pa pogledaj
javi kakva je situacija kad pogledaÅ¡  :ok:
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

patmat

Ljudi riješeno 360 kuna, otišla neka čahura rućice mjenjača, 200 kuna polovna i čovjeku 120 ruke i 40 za pivu. Huraaaa, Hvala svima, imate svi pivu od mene kada se vidimo, nadam se uskoro.
Sve je lako kad si mlad.

fiat bravo

...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

alfaomega