Bravo / Brava / Marea - Centralno + daljinsko zaključavanje

Autor zculig8, 22 Siječanj 2014, 12:47:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zculig8

Pozdrav ekipo
Naručio sam si centralno daljinsko preko e-bay-a, sve super, ali došlo bez ikakve šeme spajanja :neznam:
Ima 11 pin konektor
Boje redom;
narandžasta
pinky-crna (roza)
crna
crvena ima osigurač na sebi
plava
žuto crna
žuta
zelena
plava
smeÄ'a
siva
Obje plave se spajaju u jednu i tamo je nekakvo zadebljanje gumirano. Vjerojatno dioda
Isto takvo zadebljanje gumirano je i na zelenoj žici
Pomagajte ako znate Tnx
Kad bi ĹÄ,,etanje bilo zdravo, poĹÄ,,tar nebi nikad umro

chico2288

Neki info? Ime proizvoÄ'ača i modela ili tako neÅ¡to? možda bi se mogla naći shema na netu  ;)

fiat bravo

Citat: chico2288  u 22 Siječanj 2014, 12:49:59
Neki info? Ime proizvoÄ'ača i modela ili tako neÅ¡to? možda bi se mogla naći shema na netu  ;)
napiši ovo i dali imaš tvorničko centralno ili zaključavaš svaka vrata posebno?
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

XXX-Man

Daj nabaci sliku toga i link s ebaya ako imaš pa ti kažem :)
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

zculig8

#4
http://www.ebay.com/itm/400589257492?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Evo link
Model Bighawks
Fotke stavim kad doÄ'em doma
Imam tvorničko centralno
Radi se o marei 1,6

evo fotki



Kad bi ĹÄ,,etanje bilo zdravo, poĹÄ,,tar nebi nikad umro

XXX-Man

Evo i točan model ako nekom zatreba:
Bighawks K902/M602

Dakle ovako:
narančasta - otvaranje bunkera (-)
roza - zatvaranje prozora (-)
crna - masa
crvena - +12V
ljubičasta (2x) - žmigavci
siva - ne spaja se
smeÄ'a - signal za zaključavanje
plava - na masu
zelena - ne spaja se
žuta - signal za otključavanje
žuto crna - na masu


Zaključavanje i otključavanje na autu bi ti trebale biti tanka plava i bijela žica koje dolaze iz vozačevih vrata, a za žmigavce su ljubičaste ispod volana (tako je bar kod mene)
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

zculig8

Puno hvala, sutra idemo u akciju, pa javim :)
:resp XXX-man
Kad bi ĹÄ,,etanje bilo zdravo, poĹÄ,,tar nebi nikad umro

XXX-Man

Trebalo bi biti tako ako nisu nešto pomiješali...

Uostalim lako vidiÅ¡ i sam...spoji +12V, masu i ove dvije joÅ¡ koje idu na masu pa provjeri dal ti daje minus (masu) na žutu i smeÄ'u kad stisneÅ¡ tipku, spojiÅ¡ lampicu i vidiÅ¡ dal blicne il ne.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

zculig8

Evo spojio tek danas. Malo nemam vremena, malo mi je zima. <Točno onako kako je opisao XXX-man. Sve šljaka, hvala svima
Kad bi ĹÄ,,etanje bilo zdravo, poĹÄ,,tar nebi nikad umro

XXX-Man

http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

robi_t

#10
Pozdrav ekipa zanima me imali tko elektricnu shemu centralnog ili opcenito elektricnu shemu za Bravo 1.6...ugradio bih si daljinsko zakljucavanje a nemogu se bas napamet snac...znaci trebao bi da vidim koje zice su za centralno,za svijetla itd....pokusao sam nac po forumu ali bez srece

2mario2

#11
evo ja sam si spojio neki dan... idem nekim redom kak sam sebi spojio, pa ti bude pomoglo nadam se...

1: ne otkopčavat kleme s aku...
2. otvoriš vozačeva vrata...
3. imaÅ¡ jedan Ä'ek u vratima i njega otpojiÅ¡ i odmakneÅ¡ gumu iza da vidiÅ¡ žice i otvoriÅ¡ onaj poklopac di su osigurači u autu (tu budeÅ¡ kasnije spajao žice kad naÄ'eÅ¡ sve)...
4. žutu i crno žutu spojiš odmah na crnu koja ide na minus (masu)...
5. spojiš žice na aku (crna na minus, crvena na plus) od centrale... ja sam ih ovak prije samo spojio tak da sam imao struju i krenuo onda... uzmi si malo duže žice i spoji ih znači samo provizorno da možeš krenut dalje...
6. stisneš na centrali gumb sa strane mali i onda na daljinca oba gumb mislim da bilo koji da učita kod (čuje se neki zvuk iz centrale i učitano je onda)...
7. onda uzmi bijelu žicu i trebalo bi ti se zaključat kad ju utakneÅ¡ u najgornju desnu rupu u prethodno otpojenom Ä'eku i iza pogledaj koje je boje žica (trebala bi bit bijela tanka i to bi trebalo bit zaključavanje, te se i auto zaključa)...
8. uzmeš crno bijelu žicu i utakneš ju u najdonju lijevu rupu (vidiš limiće u rupi da ne uštekaš u prazno ;) ) i iza kad pogledaš žica bi trebala bit plava tanka i auto bi se trebao otključat (neznam više dal se otključao sam meni ili sam probao s daljincem i otključao se)...
9. kad to napraviš prati taj bunt žica iz vrata i u autu kad ga vidiš izdvoji bijelu i plavu te na njih spoji ove bijele (bijela na bijelu, crno bijela na plavu)... ja sam ih precvikao i spojio ove te izolirao dobro...
10. onda sam sve isprobao i radilo je, pa sam otpojio žice s akumulatora i provukao ih kroz rupu iza papučica u motorni prostor i spojio opet na aku...
11. smeÄ'e žice su ti za svijetlosni signal (kod mojeg daljinskog), ali njih joÅ¡ nisam spojio...
12. ostale žice ne spajaš osim ak misliš spajat za bunker i za stakla, al to ja nisam i neznam koje su žice s centrale za to...
13. zatvoriš vrata i možeš početi klikati s daljinskim... :)

i trebalo bi sve Å¡ljakat po ovom opisu... sve kak sam ja napravio sebi je napisano ovdje mislim detaljno da detaljnije ne može :rofl, pa se nadam da budeÅ¡ uspio spojit i da bude radilo... naravno ako je sve isto kod mene i tebe (mislim na boje žica iz Ä'eka i od centrale daljinskog)...

ukoliko sam u bilo ćemu pogriješio u opisu neka me netko ispravi brzo... al meni šljaka, pa valjda je onda sve dobro spojeno i ovdje opisano... slike nemam nažalost, al ak bude trebalo budem poslikao...


a moje pitanje usput da ne otvaram temu je kuda najbolje spojit žice da mi svijetle žmigavci kad otklj./zaključavam???

XXX-Man

Citat: 2mario2  u 27 Veljača 2014, 07:56:37
a moje pitanje usput da ne otvaram temu je kuda najbolje spojit žice da mi svijetle žmigavci kad otklj./zaključavam???
Ja sam ih spojio tamo negdje kod osigurača, al ne sjećam se točno koje su boje žice...
Pogledaš koje ti idu od osigurača za žmigavce i na njih spojiš.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

fiat bravo

spoji ih kako ti je triksić rekao ili u vozačevom pragu,a žica za jednu stranu je plava,a za drugu
plavo-bijela
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

2mario2

puno vam hvala... to bude sutra onda riješeno najvjerovatnije...