Brava JTD - problem sa vucom

Autor samba, 23 Siječanj 2014, 22:40:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

samba

pozdrav ekipa dakle imam ovakav problem u pitanju je fiat brava jtd 77 kw  auto ide do 3000 okretaja ok al onda malo zastane kao da ima neku rupu na gasu traje od prilike 2 sekunde do 3 sekunde i onda nastavi da puni okretaje sve do kraja a brzina nece preko 140 km 
SAMBA

alfaomega

Problem ti je malo specifičan! Jel ti se pali lampica od motora?

samba

da ponekad mi se upali zuta lampica nakratko i nestane
SAMBA

alfaomega

Najvjerojatnije da ti blokira vakum na turbu to im je bolest, uzmi WD i na turbini budeš videl polugicu vakuma pa ju probaj otpojit i posprejat ili ju samo posprejaj. Tak je meni bilo na 147 1,9 JTD.

samba

to je ona polugica na west gateu jel tako  i ponekad  cujem kad ugasim auto nesto zuji skontao sam da je nesto kod naftnog filtera crna kutija i i na nju je spojena dva crijeva od vakuma jedan ide sa egr ventila i struja  probat cu tu polugicu da ocistima pa cu da vidim javim rezultate
SAMBA

alfaomega

Javi da vidimo a mogel bi ti bit i ovaj vakum ventil koji spominjeÅ¡ ali za to nabavi samo za probu jer on rijetko ode!  http://fiatisti.hr/forum/Smileys/classic/formula.gif

bravo1.4

pogledaj i taj egr ventil. i mene je slicno zezalo i cimno malo taj ventil i prestalo.  :lud :lud

samba

SAMBA

bravo1.4

izvadio ga van,pocistio i stavio nazad.  :wip

capone

ja sam imao takav problem s jtd-om dok sam ga vozio.
auto ide 130,pali se cek lampica i to je to.
ako imas onaj tapicirung ispod haube koji je s plasticnim kopcama pricvrscen za haubu pogledaj dali ti je pukla tj.popustila kopca naprijed na haubi.znaci desava se to da kad spustis haubu tapicirung ti padne na usis zraka i sve poremeti jer auto ne dobije potrebnu kolicinu zraka.odrezes taj komad koji pada na usis i vozis.to je kod mene bilo na istim simptomima koje si opisao.

samba

imam taj tapacirung na haubi bas budem vidio dal je do toga javit cu rezultat
SAMBA

samba

pozdrav ekipa ev mene ponovno sa istim problemom dakle ovak ev sta sam sve probao cistio egr i nista isto se ponasa kupio novi maf isto bez ikakve razlike a sto se tice one polugice na turbini sprejao sam je wdom al je  nikako nemogu da pomaknem rukom dali se treba ona micat ako je ja pomicem rukom ili ne i onda prikacim pumpu na ono crijevo od vakuma na turbu i pumpam zrak i polugica ide pomice se sve do kraja kako god on nece da ide preko 140 kmh  do 3000 hiljade okretaja normalno vuce i tu kao da malo zastane na sekund dva i onda krenu dalje a brzina nece preko navedene i jos nesto ev pocela mi se palit ona lampica brizgaljka
SAMBA

sale kmx

prvo ga odvezi na komp da se iscitaju greske pa onda dalje moze bit brdo toga

samba

odvest cu ga na dijagnostiku al samo neznam dali se ona polugica na turbini sto ide sa vakuma treba lagano povlacit recimo rukom da je ja povucem dal tako treba da radi jer je ja rukom nemogu nikako da pomaknem
SAMBA

sale kmx

ventil ti radi ok,jel imas mozda katalizator gore pa da ti nije mozda zastopan čaÄ'om pa nema kud ispuh ic  :82: