Bravo 1.6 '97 - Podizač prozor

Autor pekar, 03 Veljača 2014, 21:44:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

pekar

Pozdrav ekipa, imam pitanje-dva vezano za podizače prozora:
1. dali itko zna zašto kad sa vozačeve strane spuštam/podižem suvozačev prozor ide gotovo duplo sporije nego vozačev?

2. jel postoji neka opcija prekidača za bravo/mareu kad stisnem da se prozor spušta/diže da se nemora držati tipka neko da ga piknem i da sam ide?

3. zadnje pitanje glasi jel ima netko da je voljan mi ugradit žaruljice u prekidače podizača, jer su orginal zgorile, pa smo stavljali druge koji su radili ravno 3 tjedna i sad je opet kmica u kabini...?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

Miki

Citat: pekar  u 03 Veljača 2014, 21:44:21
Pozdrav ekipa, imam pitanje-dva vezano za podizače prozora:
1. dali itko zna zašto kad sa vozačeve strane spuštam/podižem suvozačev prozor ide gotovo duplo sporije nego vozačev?

2. jel postoji neka opcija prekidača za bravo/mareu kad stisnem da se prozor spušta/diže da se nemora držati tipka neko da ga piknem i da sam ide?

3. zadnje pitanje glasi jel ima netko da je voljan mi ugradit žaruljice u prekidače podizača, jer su orginal zgorile, pa smo stavljali druge koji su radili ravno 3 tjedna i sad je opet kmica u kabini...?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

1. Zato jer je prozor na vozačkoj strani spušta vjerovatno 10000 puta više nego suvozački vjerovatno i/ili je motorić vjerovatno pred uginućem.

2. Stavi podizaće koje imaju dva položaja  sebi,spoji i gas ali to ti je onda kemija jer niti jedna bravo/brava/marea nemaju takve.

3.Ne traju niti jedne duže od godinu dana osim novih original makar ni to nije pravilo(barem u ovim autima koje sam ja imao) i koliko got puta raskopao i stavio drugu i vrisne nakon 2 tjedna i onda više nikad ne mjenjam jer eto ne doživljavam ju i amen.
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

pekar

viÅ¡e spuÅ¡tam vozačevu stranu jer sam na njoj ne...  :D
kad je ljeto ajde ide malo življe, al sad po zimi prozor dižem cca minutu kad je do pola spušten...
jel možda treba kaj očistit, podmazat?
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

fiat bravo

probaj izvadit podizač,rastavit motorić,očisti pa podmaži
motorić može kočiti stara mast u njemu,a kad to skineš onda pogledaj i gumu po kojoj kliže prozor
nju možeš podmazati silikonskim sprejem

btw. ja sam sebi to već radio ali suvozačev opet šteka,jednostavno stisnem
prekidač na vozačevim i suvozačevim zajedno i diže se kao lud  ;D
...SAD Ã,,†E SAMO Ĺ TO NIJE...

golder

Citat: Miki  u 04 Veljača 2014, 00:04:17


2. Stavi podizaće koje imaju dva položaja  sebi,spoji i gas ali to ti je onda kemija jer niti jedna bravo/brava/marea nemaju takve.

 

kako nemaju? na mom bravu radi,znaci ako samo kratko stisnem prozor ide do kraja.




pekar

golder-u koje je godište tvoj bravo?
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

golder


cupavica lorena

tvoj je noviji tip pa zato ima,modeli 99 i mladji imaju,stariji ne
ako nemate hobi,kupite fiat

Miki

Moja greÅ¡ka priznajem nisam to znao  :skartoc
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

pekar

znači to je stvar motorića u vratima, a ne prekidača?
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

franjo-fritz

Da stvar je motorica i cetkica u samom motoricu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

aintme

Da ne otvara novu temu pošto imam problem oko prozora isto.
znaci otvorit se hoče  alzatvorit nema teoretske , onako pocne preskakat pa svako tolko digne staklo al  nikad do kraja naravno. 
znaci radi se o vozacevoj strani isto. Pa me interesira dal mi netko moze objasnit kako to *ovno od motoriča
izvadit van iz vrata  u onako uskom prostoru i sve te sajle izvadit il sta vec ?

Hvala :)

fiat_fan

I ja ću se ubaciti jednim sličnim upitom. Ima li puno posla oko skidanja onih prekidača za podizanje i spuštanje stakala (na vozačevim vratima), kao i izmjeni diode (i može li se ta dioda uopće mijenjati i kako)? Konkretno, jedna se na mahove gasi (ona od vozača).

MSking

Meni je bia isti taj problem sa duplo sporijim podizanjem suvozačevog stakla od vozačevog, ja san to rješia na način da san očistia kontakte prekidača na vozačevoj strani i sad radi skoro ka vozačev. Znaći "leti" u odnosu na ono prije!

Masterblaster

Može i biti plastični klizač u vratima to je kod mene problem da staklo teško podiže gore i kad sam rastavio neki bijeli klizač je pukao i kad ide gore ukosi se o šinu i teško ide.