Blue and Me --problem

Autor Feri, 09 Veljača 2014, 17:25:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Feri

Pozz ekipa !

Ovako jucer mi je bez ikakvoga posebnoga razloga windows mobile(blue and me ) prestao ocitavati mp3 foldere,prilikom paljena media playera konstatno javlja NO MEDIA FOUND :kmeee ..naime sve je fukncioniralo sasvim uredu unazad pola godine ...surfajuci po drugim forumima vidim da se taj problem javlja i kod alfinih modela i kod fiatovih sa postojecim sustavom...na stranim portalima nisam nasao konkretan odgovor na problem ...doslovno sam probao sve od navedenog: :tres:
skini kleme sa akumulatora
isprobao druge usb stikove(naime port od windows mobile nije ostecen..kada stavim puniti mobitel funkcionira..a provjerom stickova na kompu mp3 su postojece)
cak sam i rusio verziju sa 5.5 na 5.6 (opet nista no dokaz da usb port radi posto je povlacio update failove sa usba ) :tup

dali se je netko susretao sa takvim problemom i ako da kako ga je rijesio ?? :82:
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

get

#1
Meni je sa jednom verzijom bilo podosta problema (sa prvim update-om), ali na sreću za par mjeseci je izašao novi koji je sredio sve probleme. (moram vidjeti koja je točno verzija kod mene)

Nakon toga više nisam update-ao jer mi ovo radi fine.

Ono kaj se meni zna dogoditi, da nakon paljenja vozila ne detektira usb. Onda samo malo cimnem usm van i vratim ga unutra i onda ga sam detektira i pokrene. To mi je postola standardan način paljenja :D

Inače, ovdje se može pronaći više

http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/

Feri

#2
da ..sa ove stranice sam ga i skidao pa je sljakao sve do neki dan  :/ ...biti ce da je neizbjezan odlazak u servis  :skartoc...danas pak ocitava usb ali sve sto govori je building media library i tako cijelo vrijeme  :tres:
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

get

Uzmi neki od 2 GB, napravi full format u fat32, i stavi za početak jednu pjesmu, koju ćeš sam konvertirati iz media playera sa nekog CD-a.

Možda si neko smeće stavio na stick što stvara probleme.

get

Danas sam bio stavio USB sa muzikom koji je formatiran na NTFS, i takav USB B&Me ne prepoznaje.

Znači FAT32 je OK.

Feri

Eto ...update...naime danas se vratio iz autocomerca...pregledom fiat examinerom...dignuti je sustav blue and me i za cudo sada radi...objasnjenje majstora je da ga je moj usb stic pobrkao(mada cisto sumnjam posto je sve radilo 3mj bez ikakvih problema,a i kazem na fiat forum.com se greska javlja kod svih modela fiat grupacije)ocito da je sustav ima neki bug...i dobio sam toplu preporuku da vise sam "nedizem i nespustam verziju sustava" preko blu and me sluzbenih stranica(mada opet nevidim problem posto su stranice licencirane a i putem njih sam mjenjao jezik ...),uglavnom problem rijesiv uz cijenu od 430 kunica :/...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

get

Uf, fino su to nadoplatili . . .


Stilius

Evo da se i ja javim sa problemom Blue&me !!
Da li je razlog otpajanje akumulatora ili krivi USB ili punjenje mobitela preko upaljača ne znam, znam samo da tipke MAIN i Windows ne rade (ostale su u funkciji).
Ne mogu povezat mobitel bluetooth -om.

Da li ima neka jeftinija solucija da se to sredi ili odlazak u servis ne gine.

Primjetio sam da niti svakakav USB nije kompatibilan sa sustavom,a punjenje mobitela preko upaljača mi pali lampicu Airbaga.
ÄŒudne li elektronike u Fiatu ..

Stilius

Problem riješen.Barem je meni na taj način proradilo.
Skinuo sam Blue&me jedinicu i htio sam je očistiti od eventualne prašine i za svaki slučaj da vidim jel štogod riknulo na m.ploči,ali sve je bilo čisto i vizualno u redu.Vratio nazad i tipke MAIN i Windows proradile.Očigledno se na taj način resetirala.

Za one koji ne znaju di se nalazi Blue&me jedinica - u pretincu kod suvozača s gornje strane.Imaju dva vijka za odÅ¡arafiti,skinuti Ä'ek i jedinica je vani.Očigledno ju je neÅ¡to poÅ¡eremetilo.Možda skidanje akumulatora,krivi USB (koji nije kompatibilan sa sustavom) ili možda spajanje mobitela preko upaljača na punjenje (na taj način mi je palio lampicu Airbaga !!).Za punjenje mobitela moram sprovest živu struju za ubuduće poÅ¡to je nemam niti u pretincu niti u gepeku.



Stilius

Citat: Feri  u 27 Veljača 2014, 18:00:34
Eto ...update...naime danas se vratio iz autocomerca...pregledom fiat examinerom...dignuti je sustav blue and me i za cudo sada radi...objasnjenje majstora je da ga je moj usb stic pobrkao(mada cisto sumnjam posto je sve radilo 3mj bez ikakvih problema,a i kazem na fiat forum.com se greska javlja kod svih modela fiat grupacije)ocito da je sustav ima neki bug...i dobio sam toplu preporuku da vise sam "nedizem i nespustam verziju sustava" preko blu and me sluzbenih stranica(mada opet nevidim problem posto su stranice licencirane a i putem njih sam mjenjao jezik ...),uglavnom problem rijesiv uz cijenu od 430 kunica :/...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Može biti da ti je USB pošeremetio Blue&me sistem.U knjižici piše sljedeće :
COMPATIBLE USB MEMORY
DEVICES USB
Memory devices
The multimedia player is compatible with
most USB 1.0, 1.1 or 2.0 memory devices.
We recommend the following USB devices
for use with the system:
â€" Memorex® Travel Driver 256 MB USB
2.0
â€" Memorex® Travel Driver 1 GB USB
2.0
â€" SanDisk® Cruzerâ,,¢ Micro 256 MB
USB 2.0
â€" SanDisk® Cruzerâ,,¢ Mini 256 MB/1 GB
USB 2.0
â€" Lexarâ,,¢ JumpDrive® 2.0 512 MB
â€" PNY® Attaché 256 MB USB 2.0
â€" Sony® Micro Vault®

Ja sam imao Apacer 8GB i znao mi javiti da ga nema,pa ga ištekam i ponovno uštekam i proradi,ali više ne koristim nikakav USB jer dosta mi el.problematike kod Fiata dok ne kupim neki s ovoga spiska pa da probam.
Kao što sam gore napisao meni kad punim mobitel na upaljač pali lampicu Airbaga !!?? za nepovjerovat.
Ja bi si još trebao promjeniti govor sa talijanskog na Engleski ali prosto me strah više išta dirat.Za to piše da treba USB manjeg kapaciteta i spori format u FAT32, al me strah da mi se opet neš ne pošeremeti.
Lijepo su te oderali,a možda je trebalo samo resetirati jedinicu kao što sam ja napravio al aj znaj sve.

Stilius

Nakon nekog vremena Blue&me jedinica mrtva.Probali smo Proxy poravnanje ali bezuspjeÅ¡no.PrijeÄ'eni kilometri blinkaju i ne rade komande na volanu kao i USB.
Da li ima itko kakvu ideju , barem da mi ne blinka kilometraža ??

Tooutman

To po meni nema veze s BlueAndMe modulom. Kilometraza blinka ako  instrument tabla nije ispravno softverski povezana s ECU tj Canom. Ako proxy aligement ti nije prosao. I ako ti se samo odjedanout to desilo. Nest ti se desilo s ecuom.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Stilius

Tako sam dobio odgovor u servisu.ÄŒim neka od jedinica ne radi kilometri počinju blinkati, na taj način javlja da neÅ¡to ne radi kao Å¡to meni ne radi Blue&me jedinica - mrtva je - usb blinka,tipke na volanu ne rade,ne mogu se spoiti mobitelom .. Å¡lus je.To mi se već jednom dogodilo ali sam ju uspio povratiti tako Å¡to sam samo skinuo Ä'ek sa jedinice i ponovo ga uÅ¡tekao i proradila je sad je jednostavno mrtva.
Pred kraja sljedećeg tjedna nosim ju k jednom meštru pa ćemo vidjet što se da napraviti i javim se sa rezultatima.

Stilius

Ništa od popravka.Veli meštar da se ne može popraviti.Može se piknuti druga ali pod istim brojem.Broj piše na plastici kad se izvadi van pa ako neko ima viška može mi se javiti.
51931916


gandi

Jesi probao update firmwarea?
Meni je to na Alfi pomoglo

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---