Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

Juventino

Kupio sam Stila JTD 115KS prije nepun mjesec dana,pocelo mi se desavati da izbaci gresku nizak pritisak ulja,u njemu je ulje RAVENOL 10W40...
Auto se ugasi kad izbaci tu gresku...
Sad moje je pitanje koji bi to uzrok mogao biti?
Jel moguce da je ovo ulje nekvalitetno,i presao je neki 7000 s tim uljem i na ruci nema bas neku gustinu,rijetko je i crno...
Jel mogu da mi zbog toga izbacuje tu gresku?
Unaprijed hvala na odgovorima

ivanm

fiati su dosta osjetljivi na ulja i vole seleniu. na tvom mjestu prvo bih zamijenio ulje i filter i stavio neku renomiraniju marku, pa ako problem ostaje možda je greška u senzoru ili ti je pak uljna pumpa pri kraju..
ali s obzirom da ti to ulje ima već odreÄ'enu kilometražu zamijeni prvo njega..

Juventino

Citat: ivanm  u 09 Veljača 2014, 17:52:06
fiati su dosta osjetljivi na ulja i vole seleniu. na tvom mjestu prvo bih zamijenio ulje i filter i stavio neku renomiraniju marku, pa ako problem ostaje možda je greška u senzoru ili ti je pak uljna pumpa pri kraju..
ali s obzirom da ti to ulje ima već odreÄ'enu kilometražu zamijeni prvo njega..

Moze preopruka ulja?
Osim Selenie...i jel ide Selenia 10w40

Prijeko


ivanm

Mobil, castrol, total, itd. 5W40

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

franjo-fritz

Moguće Da je uljni filter u komi a moguće je Da je i upjna pumpa.crjeva od ulja za turbinu ..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

cupavica lorena

kao sto kolega franjo kaze i filter moze biti pogotovo ako je kratki stavljen gore
ako nemate hobi,kupite fiat

pelepelezg


Juventino

U dosta tema na ovom forumu preporucuju 10w40,sad koja je razlika izmedju 5w40?
I znaci da necu pogrijesiti ako uzmem i Castrol,Total...itd

aquarius017

#10
10W-40 je polusintetičko ulje, a 5W-40 sintetičko. Uglavnom, za JTD motore najbolje je koristiti 5W-40 ulja. Nisu sva 5W-40 full sintetička, npr. Shell Helix HX7 5W-40 nije 100% sintetičko ulje, dok Shell Helix Ultra 5W-40 je potpuno sintetičko.
Ja u Stilu (isti motor ko tvoj) imam Shell Helix Ultra Diesel 5W-40 i nastavit ću ga koristiti i dalje.
Tu polusintetku koju imaš u motoru izbaci i stavi neko potpuno sintetičko ulje, preporučio bih ti ovaj Shell , nije ni nešto skupo ulje, cca 200kn za 4L. Za kompletnu izmjenu s filtrom trebaš cca 4,7 litara ulja.

aquarius017

Filter koÅ¡ta nekih 60-ak kn (Filtron OP 537/2), tako da zajedno s 5L ulja sve zajedno izaÄ'e nekih +/- 300kn

Juventino

Citat: aquarius017  u 10 Veljača 2014, 09:29:44
10W-40 je polusintetičko ulje, a 5W-40 sintetičko. Uglavnom, za JTD motore najbolje je koristiti 5W-40 ulja. Nisu sva 5W-40 full sintetička, npr. Shell Helix HX7 5W-40 nije 100% sintetičko ulje, dok Shell Helix Ultra 5W-40 je potpuno sintetičko.
Ja u Stilu (isti motor ko tvoj) imam Shell Helix Ultra Diesel 5W-40 i nastavit ću ga koristiti i dalje.
Tu polusintetku koju imaš u motoru izbaci i stavi neko potpuno sintetičko ulje, preporučio bih ti ovaj Shell , nije ni nešto skupo ulje, cca 200kn za 4L. Za kompletnu izmjenu s filtrom trebaš cca 4,7 litara ulja.

Znaci koji god Shell od ova dva izaberem necu pogrijesiti...
Ja sam iz Bosne,trebam provjeriti cjenu u nas ovdje...
Znaci ovaj RAVENOL 10W40 nikako,kakav je to RAVENOL ulje ima li tu ikakve kvalitete?

aquarius017

Gledaj da na pakiranju piše "fully sinhetic oil" i da ispunjava zahtjeve FIAT 9.55535-Z2 pa nećeš pogriješiti

ivanm

za sve novije turbodizelaše fiat preporučuje 5W40.

sad gledam selenijinu stranicu pa sad i za starog punta preporučaju 5W40..
selenia K pure energy :shock: