Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 8 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

Koliko si ti sam s njom prosao? Jel imas auto od nula km? Da te usput pitam; ovaj otok iza slike tvog auta. Je moze se do njega pedalinom? Bio sam s zenom na plazi i ona tvrdi da se ne moze. Na plazi prekoputa tog otoka. Tamo kod kampa.

sime

Ja sam ga uzeo od prvog vlasnika sa 130tkm. Znači ja sam prešao ako 220tkm sa njim i sa seleniom TD. I prvi vlasnik je u ovlaštenom to ulje stavljao od prvog dana jer sam vidio u servisnoj knjižici.
Na otok možeš bez problema s pedalinom blizu kompna je.

jtdrs

moj stilač jtd se več 290000 vozi na seleniu td i nikakvih problema,niti sa uljen,niti sa potrošnjom istog,a mijenjam ga svakih 10 t......castorl edge ako češ gledat...traži isto sa gradacijom 10-40 ili 10-60....gradacija 5 ili 0 je prerijetko za talijane..pa ih vole papati....

draĹžen

Malo gledao ulje jer blizi mi se promjena. U autu imam selenia td. Na nagovor mog mehe. Gledam shell helix ultra 5w40 i po cijeni je skoro ka selenia td. Odabir je pao na shell. 4 litre u tokicu 180 kn. Kod krese 200 s rabatom. Cemu onda uzimati seleniu td kad imas full sintetiku shell za iste pare. Wr selenia je 100 kn po litri i to otpada.

chakija

Citat: dražen  u 02 Studeni 2014, 08:52:47
Malo gledao ulje jer blizi mi se promjena. U autu imam selenia td. Na nagovor mog mehe. Gledam shell helix ultra 5w40 i po cijeni je skoro ka selenia td. Odabir je pao na shell. 4 litre u tokicu 180 kn. Kod krese 200 s rabatom. Cemu onda uzimati seleniu td kad imas full sintetiku shell za iste pare. Wr selenia je 100 kn po litri i to otpada.
Zato što jtd 8v radi bolje na polusintetiku, voli gušće ulje... Neće sintetika nikakvu štetu napravit, al sa polusint bolje radi

Sonic

glupost
sintetika nudi daleko veću razinu zašitite pogotovo kod hladnog rada motora.
Gradacija tj viskoznost je sasvim druga stvar. U stilo 115ks jtd sam stavljao isključivo shell helix ultra diesel i mjenjao na 10k km, i dan danas se vozi sa preko 300.000 km na leÄ'ima bez ikakvog problema po motoru/turbu
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

chakija

Citat: Sonic  u 03 Studeni 2014, 10:42:45
glupost
sintetika nudi daleko veću razinu zašitite pogotovo kod hladnog rada motora.
Gradacija tj viskoznost je sasvim druga stvar. U stilo 115ks jtd sam stavljao isključivo shell helix ultra diesel i mjenjao na 10k km, i dan danas se vozi sa preko 300.000 km na leÄ'ima bez ikakvog problema po motoru/turbu
probaj sintetiku u tdi-ja starijeg stavit pa ćeš vidjet veselja...
jedno je što ulje nudi a drugo je konstrukcija motora i uljni kanali... neće motoru ništa bit od sintetike, ali bolja je polusintetika za starije jtd-e ... uostalom šta mene briga ko će šta stavljat u svoj motor, ja sam kažem šta je

draĹžen

Meni pise u knjizici za jtd 116 ulje selenia 5w40. Nigdje nema 10w40. Uzeo jucer 5 litara shell helix ultra dizel filter. Ispalo me duplo jeftinije od selenie wr.

aquarius017

Svi veći proizvoÄ'ači ulja, na svojim web stranicama, imaju kalkulatore koja ulja preporučuju za koji auto i motor. Isti podatak piÅ¡e i u knjižici za održavanje vozila. Dakle, ne triba puno pametovat nego samo čitat Å¡ta piÅ¡e. Za jtd 115ks npr Shell preporučuje ultra 5w40 kao prvi izbor, ili helix 5w40 kao drugi. Slično će ponuditi i Mobil, Castrol,...

cupavica lorena

mobil 5w40 od 58km do danasnjih 265tkm i svakih 15 tisuca van i obavezno veliki filter ulja
ako nemate hobi,kupite fiat

draĹžen

Veliki filter? Ima ih vise modela? Ja sam kupio neki mali. Tako su mi po katalogu dali. Kolika je razlika u njima? Onda trebas vise ulja?

Sonic

#41
Stari moj ti si fulao sve !  :rofl
Ovo ti nije VAU-VAU forum, niti ista grupacija gdje svaki drugi motor ima tvornicku grešku i milion. Da se "tvoj" vau-vau pita PD je VRH da bi nakraju svi licencirali CR od FIAT grupacije uključujući tvoj očito voljeni vau-vau.
To Å¡to ti primoran voziti fiata/alfu i sl automobil iz FIAT grupacije jer očito nemaÅ¡ novaca za vau-vau grupaciju, neznači da je FIAT loÅ¡, dapače ima viÅ¡e patenata od tvoje grupacije, veći tehnoloÅ¡ki utjecaj na auto industriju nego tvoja vag grupacija za kojom patiÅ¡. Taj "roÄ'o" mentalitet gdje je fiat smeće alfa malo ljepÅ¡i fiat a  vau-vau bog na cesti samo pokazuje tvoju sliku stvarnosti koju percepiraÅ¡. Nažalost toliko si u krivu, no nije na meni da ti pomognem oko toga.
Svi JTD-i (od prvih serija do zadnjih) koje znam voze na sintetici i nitko nema nikakvih problema od 5k km do 380k + km.
Ponavljam...gradacija nije isto kao viskozonost. Niti svi imaju isti HTHS, niti ulja iste gradacije imaju istu tečnost od 5-100C

Citat: chakija  u 04 Studeni 2014, 23:07:45
probaj sintetiku u tdi-ja starijeg stavit pa ćeš vidjet veselja...
jedno je što ulje nudi a drugo je konstrukcija motora i uljni kanali... neće motoru ništa bit od sintetike, ali bolja je polusintetika za starije jtd-e ... uostalom šta mene briga ko će šta stavljat u svoj motor, ja sam kažem šta je
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

Sonic

Shell helix ultra diesel zadovoljava sve standarde koji ijedan JTD(m) traži treba sa cijenom je daleko jeftiniji od selenie.
A FIAT gura seleniu jer imaju ugovor sa Petronasom. Ništa više ništa manje.
I dalje je Shell daleko bolji izbor. Ionako je Shell dio Major 6.
ÄŒemu bacati pare kada ima isto/bolje za manje novaca.
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)

draĹžen

Shell je vrhunsko ulje. Selenia je preskupa. Pri tome pogotovo mislim na wr. 100 kn po litri u ovoj bijedi od zemlje ie previse traziti. Mislim da to ulje ne vrijedi ni pola te cijene. Mozda je to do uvoznika. Shell helix ultra zadovoljava fiat specifikaciju kao i selenija.

stilista

ovako na brzinu 5 litara
selenia wr 5w40 345 kn
shell helix ultra diesel 5w40 250 kn

nije neka pretjerana razlika da bi covjek odustao od selenie........svakome po volji :ok: