Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen

Zasto mislis da je selenia bolje ulje? To je ulje specijalno za fiat kao sto je elf za renault i total za citroen. Glupost. Marketing.ima posebne molekule u sastavu koje prepoznaju fiat celik ali ne i recimo opel?

stilista

gdje god je bio neki tekst o jtd-u na nasim i stranim forumima spominjala se selenia i nigdje ali nigdje nisam vidio neke prituzbe dok npr kao sto je netko ranije spomenuo castrol iako vjerojatno gradacijski odgovara specifikacijama marea ga "papa"

zbog neceg je cijena veca tj manja........ne znam........marketing, iskustva, nesto trece.......kako god  :)

cupavica lorena

imas mali,srednji i najveci filter za kupiti,5w40 ulje stavljaj ali uvijek istog proizvodjaca nije vazno ime ni brand ulja,a sto se tice spomenute grupacije u dlaku se slazem sa kolegom "sonic",iz razloga sto svaki dan sarafim po multi-brand autima i kolega vjerovatno govori iz iskustva,ako cemo objektivno non stop carobiraju sa novim modelima motora i ne uspijevaju nista izcarobirati,zadnji motor koji je bio motor je bio 1.6 obujma i otada promasaj za promasajom do dana danasnjeg,da ne ulazim u detalje svakog modela ponaosobno ipak ovo nije taj forum a ni tema ionako sam u  :off: :off: :off:
ako nemate hobi,kupite fiat

dinko1981

Već dugo vremena nisam zdrobio 150-200kn u birtiji ali nebitno jer i da imam viÅ¡ka love nebi ju bacio na precjenjenu seleniu samo zato jer je netko stavio njenu naljepnicu ispod haube i rekao da je ona napravljena posebno za fiat tj fiat za nju. Dali ju opel koristi za svoje 1.3 i 1.9 jtd, pardon cdti? Po meni je to dobra reklama tj porez za lakovjerne, da ne kažem neÅ¡ta ružnije pa će biti ljutih. Svako ulje renomiranih proizvoÄ'ača je dobro ako zadovoljava propisane norme i ako se redovito mijenja, a ako se  za pojedini motor nudi izbor izmeÄ'u polusintetike i sintetike ja bi osobno izabrao sintetiku jer je rijeÄ'a u hldnom stanju pa je logično i učinkovitija kod hladog starta pa makar ju motor i viÅ¡e popapao.

chrisRi


Ne samo da je jeftinije nego je Ultra de facto bolje ulje od WR Selenije jer podrzava MB 229.5 specifikaciju koja je iznimno zahtjevna za zadovoljiti, a dokaz je kvalitetnije baze ulja. Za kraj samo napomena, ultra i ultra diesel su ista ulja sa istim specifikacijama, samo marketinski trik. Obratite paznju kad kupujete Shell ulje da je sa Pure Plus jer je samo to bazirano na gtl tehnologiji.

chakija

ipak sam uzeo 10w40 helix hx7 diesel, koji je i do sad išao u motor..odustao sam od eksperimentiranja ...

forsage

neznam čemu kemijate i filozofirate s tim uljima....stavljaj ono koje preporučuje proizvoÄ'ač a to ti je u ovom slučaju selenia wr i gotovo!!!Sve ostalo je experimentiranje.Vozim fiate preko 15 godina i stavljam ono kaj preporučuje proizvoÄ'ač i nikad nikakvih problema nisam imao.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

draĹžen

Zasto bas selenia wr? Zato sto je fiat potpisao ugovor s petronasom? Slenia wr je skoro 100 kn litra. Odlican shell koji zadovoljava fiat specifikaciju je 50. Zasto bi duplo plaćao?

forsage

Citat: dražen  u 11 Studeni 2014, 18:13:08
Zasto bas selenia wr? Zato sto je fiat potpisao ugovor s petronasom? Slenia wr je skoro 100 kn litra. Odlican shell koji zadovoljava fiat specifikaciju je 50. Zasto bi duplo plaćao?
ne nego se pri razvoju motora koristi to ulje a svaki proizvoÄ'ač ima potpisan ugovor s nekim dobavljačem i to mi sigurno nebi predstavljalo razlog da ga ne kupujem i da experimentiram s nekim drugim uljima...ko hoće u svom autu slobodno niko ne brani-dok je auto u mom vlasniÅ¡tvu sipam onom kaj proizvoÄ'ač veli i na čem je motor testiran tak da ak se neke dogodi prvo Å¡to mogu je eliminirati dvojbu jel bilo ulje krivo.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

draĹžen

Fiat kod izrade kao indrugi izdaju specifikaciju za odreÄ'ene motore. ProizvoÄ'ači ulja tu normu prate i ugradjuju u proizvod. Shell helix ultra oao i druga ulja tu specifikaciju zadovoljavaju i to je jedino vazno. Kad sam kupio novi megan rekli su mi samo elf. Dok je bilo garancije to sam stavljao. Nakon 23 tkm i izlaska garancije do kad sam ga imao cca 140 tkm islo je mobil,ina i total. Ni s jednim nije bilo problema. Niti se pjenilo,motor je isto prljao i nije bilo majoneze na cepu. Kolilo sam ulio toliko i izlio.

Mahoney

Selenia je svakako dobro ulje,ali previse kosta.Sljedecu zamjenu sipam Liqui Moly 5W40,pa javljam iskustva  ;)

Vedran

Pozdrav ekipa, evo da napiÅ¡em svoja iskustva sa uljima za stilo jtd, kad sam kupio stila nasuo sam shell helix hx7 diesel 10w-40 i tako dvije izmjene svakih 10 000 km, nije ga troÅ¡io niÅ¡ta koliko naspem toliko i vadim, zatim sam probao ina sint, pa nekakvo njemačko ulje Mabanol alpha LL 10w-40 direktno od dobavljača na nagovor jednog frenda, već pred interval za  izmjenu motor počeo biti malo glasniji,ovo ulje nikad viÅ¡e neću kupiti pa makar bilo original originala jer nepaÅ¡e ovom motoru malo mi je nekada znao i zadimiti dok je hladan kada lagano stisnem gas, onda sam probao Liqui Moly TOP TEC 4100 5w-40, i doÅ¡ao sam do zaključka kakav god auto u budučnosti imao bilo da je nov iz salona ili polovan, diesel ili benzin samo Liqui Moly i niÅ¡ta drugo, toplo preporučujem :ok:

Prijeko

Citat: lik-bj  u 11 Studeni 2014, 20:30:02
ma ako se opčenito dobro pazi na auto i redovito mijenja ulje filteri nebude mu ništa,moj kolega je ljevao u škodu fabiu ina ulje i to godinama i nikad ništa.
mislim nekažem da ulje neigra ulogu ali sad opet da neko ulje bude čarobno djelovalo kao da je kupljeno u TOP SHOPU nebude.
uglavnom dobra tema da se vide iskustva mane i prednosti.
Nije problem nikakvo ulje al ako nema turbine a ako je turbina, znaju biti i te kako problemi.
Turbina se kvari zbog lošeg ulja, to svi zanemaruju

Prijeko

Citat: Vedran  u 13 Studeni 2014, 16:22:25
Pozdrav ekipa, evo da napiÅ¡em svoja iskustva sa uljima za stilo jtd, kad sam kupio stila nasuo sam shell helix hx7 diesel 10w-40 i tako dvije izmjene svakih 10 000 km, nije ga troÅ¡io niÅ¡ta koliko naspem toliko i vadim, zatim sam probao ina sint, pa nekakvo njemačko ulje Mabanol alpha LL 10w-40 direktno od dobavljača na nagovor jednog frenda, već pred interval za  izmjenu motor počeo biti malo glasniji,ovo ulje nikad viÅ¡e neću kupiti pa makar bilo original originala jer nepaÅ¡e ovom motoru malo mi je nekada znao i zadimiti dok je hladan kada lagano stisnem gas, onda sam probao Liqui Moly TOP TEC 4100 5w-40, i doÅ¡ao sam do zaključka kakav god auto u budučnosti imao bilo da je nov iz salona ili polovan, diesel ili benzin samo Liqui Moly i niÅ¡ta drugo, toplo preporučujem :ok:
Ako imaš turbinu , nikad 10w-40 , to ulje je za benzince

Prijeko

Citat: chakija  u 13 Studeni 2014, 21:13:20
i grohotom se nasmijaše...sori
Fiat ne podnosi svakakva ulja pa se ti smiji do mile volje.
Ko ima probleme sa EGR ili turbinom?
5w40 je pogotovo zimi zlata vrijedan.
Sa 5w40 nikad ne možete pogriješiti.