Punto 1.9 jtd problem sa klimom

Autor pribanic, 14 Ožujak 2016, 20:08:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pribanic

Naime imam problem sa klimom na puntu 2002.god. 1.9 jtd.Kad je upalim radi jedno vrijeme pa se gasi sama,opet pali i tako u nedogled...napunio sam je prosli tjedan.Napominjem da je moj punto bio 1.9 d,pa sam ubacio jtd jer mi se prethodni nenormalno kvario,i taj stranac jtd nije imao klimu a ovaj moj 1.9 je imao i ta ista je ostala u autu,samo sam imao muke dok sam je spojio na boschov ecu od jtd-a,jer je prethodni bio lucas.Dali je netko imao ovakav zahvat od vas?Unaprijed se zahvaljujem.

Boxer

Uh, teško da je netko to već radio ali moja je predpostavka da nešto izbacuje jer je ili previsok pritisak ili nešto slično, meni je alfa to radila kad je bilo previše plina
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

pribanic

Da to i ja sumnjam,jer da nisam nesto dobro spojio nebi ni radila..izgleda da cu morat posjetit klima servis.I da kad spojim kompresor direktno na plus,sve radi,lijepo hladi i pali sama ventilator preko ecu-a.Dosta je tesko to sve pohvatat,velik posao sam odradio,raskopao jtd i obican dizel i sve slozio natrag...Ostala mi je jos ta klima koja me malo zeza :ljut1:

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

pribanic

Ajde barem nesto..haha
Pa bil moglo to zezat zato sta je hladno vani pa ubacuje i izbacuje,ali opet nije mi to radila dok je 1.9 d bio unutra :wall:

Boxer

sumnjam da ima veze s vanjskom temp
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

pribanic


topolino

Probleme ti radi senzor tlaka plina koji je za lucas drukcije bazdaren od onog za bosch. Trebao bis nabaviti senzor za bosch ecu sa jtd. Ali nekako imam osjecaj da je montiran na kompresor i bez zamjene kompletnog kompresora mislim  da nece ici  :sad:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

pribanic

Hvala ti,to mi nije bilo ni na kraj pameti..ali mislim da nije on na kompresoru jer su na kompresoru samo dvije zice od spojke.Da nije mozda na onom isparivacu ili kako se vec zove dolje u desnom blatobranu,na njega ide konektor sa 5 zica,od toga dvije idu u ecu koje pale prvu i drugu brzinu ventilatora i to je u redu,to radi,treca isto ide u ecu i ona pusti plus kad upalim prekidac klime u kabini i onda taj plus koliko pratim zice iz ecu-a pusti masu na rele kompresora i kompresor radi i nakon pola minute se ugasi i tako stalno pali pa gasi tj. taj izlaz iz ecu izgubi masu i opet dobije i tako pali i gasi rele...

kemba

Ma seksa te presostat

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

kemba

On je tu bog i batina, al prvo plin van da vidis da nema viska, jerbo moze kompresor da ode kvragu, s tim da cisto sumnjam da je razlika u prespstatu za d i jtd , ja prepakovao tds na jtd i sve sljaka ko ludo 7 godina

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

pribanic

To je ovaj vrag u blatobranu jel?
A pokusat cu jos i to...i ne povecava mi okretaje kad ukljucim klimu,a prije je dok je bio obican dizel,a spojio sam sve kako je bilo,osim ecu,njega sam po shemi jer je drukciji raspored na lucas i bosch

Stilius

Takav problem imam i ja na Stilu i u utorak ga vozim Bertolu.Više sam izludio.Jedan veli ovo drugi ono i kod svakog ostaviš pokoju kunicu.Više ne radi nego radi.

cvike19

tesko je ovo za pohvatat
odradio si sve to i mislim da jedino ti kuzis u cemo je problem

nekako bi trebao komponentu jednu po jednu ispitivat

krenut od novog presostata ili slicno...od onoga sta je najjeftinije
i to na nekom otpadu pa da mozes mjenjat za nes drugo i tako u krug