ubacivanje dizela 2.4 u coupea

Autor willy, 07 Ožujak 2014, 23:24:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

2mario2

Citat: willy  u 09 Ožujak 2014, 18:05:26
Pozdrav dečki hvala na odgovorima imao sam nekog posla pa nisam bio na forumu slažem se s vama da je zanimljiv projekt samo koliko isplativ.
Što se tice atesta to me i ne brine baš tako puno, e sad prvo moram pronači tog novog člana pa da mu budem malo dosadan s pitanjima.
Pitanje za maria jesi dobio kakvih informacija od mehaničara  ;)
eto jesam... malo sam zaboravio na tebe, sorry... rekao je ovaj moj da naravno da je izvedivo, ali da je skupo i ima zezancije te da se ispod 5-6tkn nejde zezat s time... jbg mene je isto dosta koÅ¡talo stavljanje td-a u trojku... mislim da oko 400-500â,¬ bila cifra... dofuraÅ¡ mu auto (ili on s vučnom doÄ'e po njega), uzme ili ti dofuraÅ¡ motor i sve potrebno za swap i ubrzo je sve prebačeno i spremno za vožnju... mislim da je meni za dva-tri dana sve rijeÅ¡io i vozi miÅ¡ko... a i garantiram za čovjeka (moji auti i motori idu samo njemu u ruke već dugo)... zna ga i neven92 ak meni ne vjerujeÅ¡...

dinko1981

Mene je plin sa ugradnjom i atestom koštao 6200 kn tako da ipak razmisli...

R2D2

Ne znam da li sam jedini ali meni ovaj "projekt" ne izgleda zanimljiv nego totalno promašen , totalna je hereza stavljati dizlo u Coupe.
Da ne bi netko krivo shvatio drugi , everyday car mi je dizel i super je ali pomisao na dizel u ovaj lijepi auto mi je brrrrrrr

2mario2

meni i nije baš... jest da je čudno, al s druge strane gledajući je ekonomičnije i opet izvana ostane predivan auto... a kolega ionak ima tu mašinu i zašto ak je u super stanju ne iskoristit... samo što je skupo to izvest...

Zvenko

I sam razmišljam o tome da stavim JTD-a u Coupe, ali bi u mom slučaju išao 1.9. Mislim da je ti win win situacija!



franjo-fritz

Ajd Da je1,9 jtdm ili 2,4 jtd..al ovak mi i nema baš nekog smisla....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

mike21

podržavam projekt iako bi bolji izbor bio jtd, ali ako već imaš tu mašinu i ako je dobra ne fali ni njoj ništa osim što je preglasna...;)
ja u jednu od svojih croma uskoro ubacujem 1.9 jtd-a :)

2mario2

Citat: mike21  u 11 Ožujak 2014, 23:52:49
podržavam projekt iako bi bolji izbor bio jtd, ali ako već imaš tu mašinu i ako je dobra ne fali ni njoj ništa osim što je preglasna...;)
ja u jednu od svojih croma uskoro ubacujem 1.9 jtd-a :)
pa i radi se o jtd-u... pročitaj na prvoj strani prvi post... ;)

DinoG

Alfa gt serijski dolazi sa jtd motorima i nitko se ne zali, tako da ne vidim zasto bi bio problem ubaciti jtd-a u coupe :)

mike21

Citat: 2mario2  u 12 Ožujak 2014, 00:03:18
pa i radi se o jtd-u... pročitaj na prvoj strani prvi post... ;)
pardon nisam vidio, a istovremeno sam gledao temu za onog coupe-a u koji je već ubačen 2.4, ali TD

a u tom slučaju onda još i bolje što je jtd :) projekt za svaku pohvalu :ok:

cicili

postoji razlog zasto tvornica nikad nije ni pomislila ubacit disel u to auto, a to je cisto zato jer to auto nikad nije bilo ni predvideno da se vozi svaki dan, ides u kupovinu i vozis djecu u vrtic/skolu. to se vidi i po njegovom dizajnu a i motorima koji su ugradivanu u njega, a sto se mene tice tako bi trebalo i ostat bez traktorskih motora, nije to za coupe-a.

devaST

Citat: franjo-fritz  u 11 Ožujak 2014, 23:47:17
Ajd Da je1,9 jtdm ili 2,4 jtd..al ovak mi i nema baš nekog smisla....

A jos zanimljivije 2.4 jtdm iz 159 :D

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk

franjo-fritz

Citat: devaST  u 12 Ožujak 2014, 10:12:44
A jos zanimljivije 2.4 jtdm iz 159 :D

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk

.  Ah Da skuplja pita od tepsije...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

devaST

A znas i sam da za takve stvari uvik su skuplje pite od tepsije, ali san i osjecaj je neprocjenjiv a za sve ostalo je master card

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk


M.P.

Citat: cicili  u 12 Ožujak 2014, 09:07:38
postoji razlog zasto tvornica nikad nije ni pomislila ubacit disel u to auto, a to je cisto zato jer to auto nikad nije bilo ni predvideno da se vozi svaki dan, ides u kupovinu i vozis djecu u vrtic/skolu. to se vidi i po njegovom dizajnu a i motorima koji su ugradivanu u njega, a sto se mene tice tako bi trebalo i ostat bez traktorskih motora, nije to za coupe-a.

nije fiat coupe neki egzotičan auto od 500 i više ks da nije za svaki dan. to je lowbudget coupe. i vjerujem da je razvijan u prošlih 10g, sigurno bi bila neka JTD opcija jer je danas takav trend što sigurno nije bio slučaj s kraja 80ih i početka 90ih kad je taj auto projektiran.