Bravo - kompletno farbanje

Autor BravoGT, 31 Ožujak 2014, 17:15:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

BravoGT

Pozdrav ekipa   :papa:

Ovako, dobio sam neke novce i htio bi u svog Bravica ulozit. Zanima me koliko bi me otprilike došlo farbanje cijelog auta na novo? Lak mi se ljušti, i već sada kada imam bi ga umjesto krpanja prefarbao cijelog u neku drugu boju (najvjerovatnije neka tamno plava) Zna netko neke majstore u Istri za preporučit?
Dali se nekako troškovi mogu smanjit tako da ja nešto napravim doma sam ili tako nešto?

Hvala unaprijed  :)
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

dinko1981

Ja se nebi upuštao u to jer farbanje u drugu boju je puno posla,a posljedično i puno love, osim ako ne misliš vadit motor i farbat motorni prostor ali u tom slučaju to je za moj ukus malo teži ciganluk. Bolje se drži originalne boje pa ako imaš viška love daj je nekom da to odradi vrhunski. To će biti neki plus kada ga budeš danas sutra prodavao.

AntonioK

ako ti je metalik lak računaj tisuču eura. Obična  boja upola manje otprilike
Sam možeš jedini kitati ako se u to kužiš.
Mojoj staroj bravi je ispucao lak ,po toj sam je cijeni i prodao nije mi se isplatilo bojati

BravoGT

Ja bi farbao samo izvana, znaci hauba branici, krov vrata...
Čuo sam da je sada dosta popularna neka folija ili tako nešto za auto umjesto farbanja.
Zna netko nešto o tome? Ima netko neka iskustva što se toga tiče?
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

fiat_fan

To vjerojatno misliš na onu što ljudi stavljaju na prednju haubu. i za to treba mirna i precizna ruka, te pripremljena podloga (bez udubina i oštećenja, jer se sve vidi na foliji).

Od onog što eventualno sam možeš učiniti je kitanje oštećenih mjesta i matiranje boje, ali to neće nešto značajno umanjuiti ukupan trošak. Skupa je metalik boja.

zvrk

Ja sam imao 1.8 GT, i kad sam se raspitivao za farbanje, rekli su mi za 5000kn komplet izvana.

To je ono Å¡to možeÅ¡ dobiti najjeftinije. Ako misliÅ¡ u tamnoplavu, vidi dali ti se sviÄ'a njegova 820 Black Ink.
Po danu tamnoplava, po noći crna.... metalik... lijepo se presijava na suncu....

Ili ako želiš nešto svijetlije plavu, probaj sa Maserati plavom sa novoga Brava....jako lijepa i atraktivna boja.

Ako želiš umanjiti cijenu, pripremu auta obavi sam. Znači, skidanje svega, od kvaka, retrovizota, antena i sl. pa do šmirglanja... A ako nisi to radio..ipak prepusti stručnjaku, ili ako imaš nekoga da ti pokaže...pa da zajedno odradite to....i onda samo odnesete auto na lakiranje.

Uvijek bi preporučio komoru za lakiranje, i nek stavi kvalitetan bezbojni lak... više ruku...

Ak ti stavi neki jeftini...i samo baci jednu ruku....vrlo brzo će ti kamenčići istući boju....


YoungButOld

neki pod popularnom folijom smatraju plasti-dip  ako si možda na to mislio , ali i za to podloga mora biti ravna i čista kao za lakiranje . ja sam se raspitao kod nekoliko lakirera za lakiranje mog brava i cijena je od 5 do 10 tisuća kuna  :shock: ovisno o tome kakva boja i naravno sa cijenom ide i kvaliteta posla . po meni je najisplativije u istu boju u kojoj je jer je to ipak auto star cca 17 god.  :P i ako ga ne planiraÅ¡ voziti barem jos neko duže vrijeme spremi lovu i ako je lak baÅ¡ tak kritičan onda samo ista farba i deri   :formula: ;D

BravoGT

nažalost nemam nikakvog iskustva sa ničim Å¡ta se farbanja tiče tako da niÅ¡ od toga  :facepalm:
A bi se mogao auto samo na novo prelakirat, znaci da boja ostane ista samo da se lakira na novo da se onako ljepo sjaji, jer sada kada ga gledam na njemu se bas vidi da je stara boja. Kako bi se to jos moglo ozivjeti?

Hvala na dosadaÅ¡njim savjetima  :resp
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

dinko1981

Pa najjeftinija solucija ti je poliranje ali to odpada ako se lak mjestimično oljuštio, u tom slučaju možda se može proć sa bezbojnim lakom, nego s koliko love opće raspolažeš?

zvrk

nisam lakirer.... ali ima ih tu na forumu pa će ti oni dati bolji savjet...

onako laički gledano, ako se samo lak oljuštio i izgubio sjaj...možda se može proći sa stručnim brušenjem i lakiranjem sa bezbojnim.... da se autu povrati malo sjaj...da izgleda novije...

neznam jel se može to tako...i dali ima smisla... budu ti javili  :ok:

kiky776

prefarbaj u istu boju, najmanje komplikacija, najbolji efekt, cijena od 500-1000â,¬, ovisno o kvaliteti i to je to
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

AntonioK

za neku novu boju čeÅ¡ morati pitati stanicu za tehnički pregled (čini mi se)jer od njih dobivaÅ¡ dozvolu za veče preinake na vozilu  :formula:

M.P.

Citat: BravoGT  u 02 Travanj 2014, 18:53:23
nažalost nemam nikakvog iskustva sa ničim Å¡ta se farbanja tiče tako da niÅ¡ od toga  :facepalm:
A bi se mogao auto samo na novo prelakirat, znaci da boja ostane ista samo da se lakira na novo da se onako ljepo sjaji, jer sada kada ga gledam na njemu se bas vidi da je stara boja. Kako bi se to jos moglo ozivjeti?

Hvala na dosadaÅ¡njim savjetima  :resp

poslikaj auto, tj. te najgore dijelove laka pa ćemo ti dat savjete što i kako dalje. vjerojatno se ljušti lak najviše na krovu i haubi ?? - ja bi popiturao samo ta 2 elementa, a ostatak auta ispolirao ako nema prevelikih oštećenja. vjerujem da bi bio zadovoljan, a trošak u skladu sa vrijednosti auta ( cca 1000kn - 1500kn u fušu dva elementa )

BravoGT

Evo tu se vidi sve, znači samo to se oljuštilo, krov ništa ni nigdje drugdje ništa

Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

fiat_fan

Samo riješi haubu i branik. Ostalo bi bilo samo bacanje novca.

Ostatak auta ispoliraj dobrim sredstvom i to je to.