Bravo - kompletno farbanje

Autor BravoGT, 31 Ožujak 2014, 17:15:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

BravoGT

Dali bi se trebalo nesto farbat tu di je oljusteno? ili se moze samo prelakirat?
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

dox666

da pojasnim. haubu i branik treba matirat tj oljustit kompletan sjajni lak znaci neku smirglu recimo 180 i trljaj! kada se matira, onda se izravna ako je potrebno (zagituje) obrusi itd, pa sprickit ili filer u biti da dobijes sto ravniju povrsinu i nakon toga ide lakiranje.i to je cijela priča. za plastiku tj branik ako je negdje spao lak do gole plastike tu treba nanijeti prajmer za plastiku s tim da je pozeljno ogulit cijeli branik. to je sve obavezno ako zelis da izgleda dobro
ostali dijelovi di je lak malo stradao se rijese poliranjem  ;)

BravoGT

Branik i ovako ide novi gore neki drugi tako da za njega nista.

Bi se moglo napravit da poslajfam samo to di se oljustilo a ne cijelu haubu i onda to ofarbat ili lakirat ili sta vec?
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

M.P.

Citat: BravoGT  u 07 Travanj 2014, 13:19:20
Branik i ovako ide novi gore neki drugi tako da za njega nista.

Bi se moglo napravit da poslajfam samo to di se oljustilo a ne cijelu haubu i onda to ofarbat ili lakirat ili sta vec?

prvo kažeš da imaš neke pare, da bi piturao cijeli auto, sad oćeš totalni fuš ?

jedini pravi posao je pituranje cijele haube, i branika. to će te sve ispast kao što sam već i napisao, ostatak auta fino ispoliraj i gas dalje :ok:

fiat_fan

Citat: BravoGT  u 07 Travanj 2014, 13:19:20
Branik i ovako ide novi gore neki drugi tako da za njega nista.

Bi se moglo napravit da poslajfam samo to di se oljustilo a ne cijelu haubu i onda to ofarbat ili lakirat ili sta vec?

Da, može se. I onda dobiješ haubu s vidljivim razlikama u nijansama boje, što je po meni bez veze ako se već ide lakirati zbog ljepšeg izgleda. Osim toga, nikad ne znaš kad će se ostatak početi guliti.

Lijepo prelakiraj kompletno haubu i branik a ostalo ispoliraj. Računaj negdje do 400 eura, ali kod dobrog lakirera. Već sam rekao da sam jedino možeš matirati staru boju, a za sve drugo treba kompresor i špricaljka, a to pretpostavljam nemaš. No tim matiranjem nećeš bitno utjecati na ukupnu cijenu rada.

BravoGT

Imam da para, ali su iskrsli neki drugi troskovi... :tres:

Imam kompresor i Å¡pricaljku ali ne bi se baÅ¡ sa tim igrao, raÄ'e da to majstor neki napravi kako spada    :mjuza:

Ljudi hvala puno na savjetima, onda cu cijelu haubu prefarbat a branik necu dirat jer na ljeto dolazi novi pa neka ovaj bude ovako jos par mjeseci, i ostatak auta izpolirat i gas  :formula:

Jos jednom hvala na strpljenju i razumijevanju i savjetima  :resp
Ne vozi ispred mene, moĹžda te neÃ,,‡u slijediti… Ne vozi iza mene, moĹžda te neÃ,,‡u voditi… Samo vozi samnom i budi mi prijatelj. <3 Bravo <3

Windfucker

https://www.facebook.com/pages/Plasti-Dip-Pogarcic/1409520439296733 raspitaj se malo za ovo čuo sam da je jeftino,ja ti stvarno ne mogu ništa reć

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

YoungButOld

ja sam bio pitati dns za svoj bravo za lakiranje izvana u istu boju i cijena je ni viÅ¡e ni manje 4500kn  :bravo: , a Å¡ta se tiče bezbojnog laka , prije odlaska sam primjetio da je dobio 4 točkice skoro veličine 50 lipa na lijevom boku  :facepalm: , ovo Å¡to kolega kaže gore ovo polakirat i ostalo ispolirat je najbolja varijanta . ja sam sastrugo te bijele flekice i frend je to lijepo ispolirao da se niti ne vidi  :yahoo:

a plastidip nemoj niti pomišljati , na nekim novim autima to ne ispadne kako treba koji su u besprijekornom stanju , a kamoli na našim koji se bliže 20-setima .

tomozuki

Meni su u auto benussiju rekli da je motoric brisaca 500 kn, ali neki zamjenski jer se original vise ne proizvodi
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Mike20

Ukratko-auto moraš farbati, niti jedan drugi zahvat nije rješenje.
A što se tiče motorića-morat ćeš ga i dalje slušati pošto iz inata ne želiš drugi. U njemu očito ima lufta i oni kontakti kad zna da je na nultom položaju su istrošeni pa klikće u njemu

tom1961

A možda ti preskače i plastični zupčanik u prijenosu kod motorića. Taj zupčanik nećeš nigdje naći, pa mislim da ćeš ipak morati pobijediti svoj inat, jer ako ti se puž s motora zavrti u obrijanim zupcima plastičnog zupčanika, brisači će se zaustaviti nasred stakla, a motorić će se na prazno vrtjeti dok ne pregori.

Pa ti vidi...
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

AntonioK

kao što je mike napisao moraš ga farbati .Tako je i meni bilo na bravi 97.g ispucao lak tj. izgorija na suncu

tomozuki

Napravis si account na postimage-u i samo sibaj slike
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tom1961

Citat: tono92  u 11 Svibanj 2015, 18:09:52
plasticni zupcanik ne preskace , oni su u redu ali znam 100% da je onaj lager u motoricu dao svoje i njega cu promjenit ...
Ako je samo lager, imaÅ¡ Å¡anse da ti uspije  :good:
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.